Aktorius Regimantas Adomaitis: „Donatas Banionis pagarbą pelnė dėl ypatingo reiklumo sau“

Regimantas Adomaitis, Donatas Banionis ir Juozas Budraitis filme „Niekas nenorėjo mirti“ / Lietuvių literatūros ir meno archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-09-04 18:11
Velionis aktorius Donatas Banionis buvo „didžiausias dabarties Lietuvos aktorius“, sako jo kolega ir ilgametis bičiulis Regimantas Adomaitis.

„Man Donatas nuo pat mano teatrinės veiklos pradžios buvo didžiulis autoritetas, kaip aktorius, visomis prasmėmis, ypatingai teatro etikos. Aš juo visada žavėjausi kaip aktorius, tas žavėjimasis nenutrūko iki pat jo mirties. Laikiau jį didžiausiu dabarties mūsų Lietuvos aktoriumi“, – BNS sakė R.Adomaitis.

R.Adomaitis kartu su D.Banioniu vaidino viename paskutiniųjų jo spektaklių, sūnaus Raimundo Banionio režisuotame vokiečių dramaturgo Paulo Barzo „Susitikime“. Jame D.Banionis vaidino vokiečių kompozitorių Johaną Sebastianą Bachą, o R.Adomaitis – kompozitorių George'ą Fridericą Hendelį.

„Mes šį spektaklį ilgai vaidinome Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, mūsų „Susitikimai“ buvo beveik kasdieniai. Deja, Donatas jau kurį laiką buvo atsisakęs vaidinti, nes ir sveikata buvo ne kažin kas, ir amžius – šiuo metu mes jau rečiau susitikdavome“, – prisiminė R.Adomaitis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

R.Adomaitis taip pat įvertino D.Banionio indėlį ne tik Lietuvos teatre, bet ir Vokietijos bei Rusijos kine, kur aktorius sukūrė daug vaidmenų. Pasak jo, D.Banionis šią pagarbą pelnė ir dėl talento, ir dėl ypatingo reiklumo sau.

„Jis visur buvo labai gerbiamas kaip aktorius. Nežinau kito tokio aktoriaus, kuris užsirašinėdavo kiekvieną savo padarytą klaidelę tą vakarą, ir paskui, prieš kitą spektaklį jis peržiūrėdavo tuos užrašus, pasitikrindavo, kad daugiau tų klaidų nebedarytų“, – prisiminė R.Adomaitis.

Pasak jo, scenoje atsitikdavo ir kuriozinių atvejų, vienas tokių ir buvo paskutiniajame kartu vaidintame spektaklyje „Susitikimas“.

„Vaidinant „Susitikimą“ mūsų kolega Vytautas Tomkus pavėlavo į sceną – jau jis turėtų įeiti į sceną, o jo nėra. Mes su Donatų pasimetėme, aš, ko gero, daugiau. O Donatas tuo metu išėjo iš scenos į užkulisius, nuėjo ieškoti V.Tomkaus ir jį surado. Aišku, spektaklyje buvo tokia „duobė“, sustojimas“, – pasakojo aktorius.

Eidamas 91-uosius D.Banionis mirė ketvirtadienį Vilniuje, ligoninėje. Pastaruoju metu D.Banionis sirgo, turėjo širdies problemų.

Per savo karjerą D.Banionis sukūrė daugiau kaip 100 teatro ir per 50 kino vaidmenų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama