Antrasis MO muziejaus žurnalo „MOgazino“ numeris: kas kuria miestus?

MO žurnalas – „MOgazinas“ / Agnės Papievytės nuotr.
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2022-06-22 17:51
MO muziejus nuolat mezga ryšius su įvairių ir skirtingų žmonių ratu. Vienas iš būdų – šiemet išleistas jau antrasis MO žurnalo „MOgazino“ numeris, kuris pirmiausia atkeliaus pas žurnalo „Žmonės“ prenumeratorius Vilniuje ir Kaune birželio 23 dieną. Žurnalo tema praplečia šiuo metu eksponuojamos MO muziejaus ir Kauno miesto muziejaus parodos „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“ temą ir analizuoja, kas kuria šiuos miestus.

Menas ir kultūra arčiau žmonių

Su kiekviena paroda MO muziejus siekia kelti visuomenėje aktualius klausimus ir skatinti diskusiją. Ją muziejus tęsia ne tik ekspozicinėje erdvėje – parodos tema naujais rakursais praplečiama ir žurnale.

„Šis „MOgazino“ numeris pasakoja apie mums tikrai pažįstamus du didžiausius Lietuvos miestus – Kauną ir Vilnių, Vilnių ir Kauną – bei per juos – ir mūsų istoriją. Jų santykį tyrinėjame šiuo metu veikiančioje MO ir Kauno miesto muziejaus parodoje „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“, o „MOgazine“ kviečiame į įvairialypę kelionę po šiuos miestus“, – leidinį pristato žurnalo redaktorė Viktorija Aprimaitė.

MO žurnalas – „MOgazinas“ / Agnės Papievytės nuotr.
MO žurnalas – „MOgazinas“ / Agnės Papievytės nuotr.

Įkvėpti plačiąją visuomenę domėtis kultūra ir menu siekia ir MO muziejaus partneriai – žurnalas „Žmonės“.

„Žurnalas „Žmonės“ kartu su MO muziejumi yra nuo pat jo atidarymo dienos. Mūsų prenumeratoriai aktyviai domisi menu ir kultūra, tad natūralu, jog norime jų kultūrines patirtis praturtinti ir už muziejaus ribų. Tikiu, kad „MOgazinas“ praplės kiekvieno skaitytojo akiratį ir leis į parodą pažvelgti naujomis akimis“, – sako Vaidotas Valantiejus, žurnalo „Žmonės“ rinkodaros vadovas.  

MO žurnalas – „MOgazinas“ / Agnės Papievytės nuotr.
MO žurnalas – „MOgazinas“ / Agnės Papievytės nuotr.

Kas kuria miestą?

Antrasis „MOgazino“ numeris kviečia per susitikimus su menininkais, kūrėjais, kultūros veikėjais apmąstyti Kauno ir Vilniaus miestų santykį ir atsakyti į klausimą, kas kuria miestą.

Kauno ir Vilniaus miestų patyrimo rekomendacijomis dalijasi šokėjas ir choreografas Mantas Stabačinskas bei menininkė Neringa Rekašiūtė. Savo mėgstamiausią parodos kūrinį atskleidžia ir, ką jis simbolizuoja bei kokių minčių kelia, pasakoja reklamos specialistė, socialinė aktyvistė ir dainininkė Dovilė Filmanavičiūtė. „MOgazino“ skaitytojai taip pat kviečiami įsitraukti ir atsakyti į klausimus apie Vilnių ir Kauną žurnale integruotoje viktorinoje.

MO žurnalas – „MOgazinas“ / Agnės Papievytės nuotr.
MO žurnalas – „MOgazinas“ / Agnės Papievytės nuotr.

Taip pat žurnalo skaitytojai gali nerti į pasikalbėjimus su menininkais Andriumi Labašausku ir Augustu Serapinu. Kalbant apie besivaržančius Lietuvos didmiesčius, MO muziejaus atstovai norėjo analizuoti ir Ukrainos miestų tapatybę, kultūrą bei jos unikalumą. Taigi „MOgazine“ laukia ir žurnalisto Donato Puslio pokalbis su Ukrainos namų įkūrėju Aleksu Matvejevu ir miesto antropologu Andrejumi Vazyanau.

Antrajame „MOgazino“ numeryje gausu ne tik įtraukiančių pasakojimų: žurnalą papildo ir nuotaikingi piešiniai iš Viliaus Dranseikos piešinių ciklo „Gėris, grožis ir tiesa“ bei nuotraukų ciklas „Ką apie miestą kalba sienos?“.

Įtraukiantis turinys – du kartus per metus

Žurnalas „MOgazinas“ leidžiamas du kartus per metus, siejant jį su didžiųjų MO muziejaus parodų temomis. Antrąjį žurnalo numerį pirmieji galės įvertinti žurnalo „Žmonės“ prenumeratoriai Kaune ir Vilniuje – juos „MOgazinas“ pasieks jau birželio 23 dieną. Artimiausiu metu „MOgaziną“ bus galima išvysti ir lankytinose miestų vietose bei MO parduotuvėje.

Žurnalo „MOgazinas“ kūrybinė komanda: redaktorė – Viktorija Aprimaitė, kūrybinė agentūra – New!, fotografė – Agnė Papievytė, kalbos redaktorė – Jurgita Jačėnaitė. Projektas dalinai finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama