„Brainstorm“ vadybininkė Guna Zučika Vilniaus muzikos savaitėje ieškos pažinčių

Guna Zučika / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-08-24 14:59
Rugpjūčio paskutinę savaitę sostinėje viešės bemaž 100 festivalio „Vilnius music week 2012“ delegatų, tarp jų ir bene didžiausią tarptautinę šlovę pelniusios Latvijos grupės „Braistorm“ („Prata Vetra“) vadybininkė Guna Zučika. Vilniaus muzikos savaitės seminare ji skaitys paskaitą apie patekimą į tarptautinę rinką, remdamasi realiu Baltijos šalies vaikinų pavyzdžiu.

G.Zučika puikiai prisimena, kaip 2000-aisiais grupei „Brainstorm“ pavyko pralaužti Latvijos sienas ir išlįsti iš Baltijos nišos. „Mūsų tarptautinio proveržio platforma tapo „Eurovizija“ Švedijoje, kurioje grupės daina „My Star“ pelnė trečiąją vietą. Gerai nesuvokėme, koks tai konkursas, kadangi buvome pirmieji jame dalyvavę latviai. Iš šios dienos perspektyvos matau, koks didelis yra skirtumas tarp „Eurovizijos“, vykusios tuomet ir dabar, – sako G.Zučika. – Pirma, 2000-aisiais buvo kur kas mažiau dalyvių. Taigi, turėjome didesnį šansą būti pastebėti. Antra – muzikos industrija buvo kitokia. Iki konkurso ketinome išleisti tik singlą „My Star“, tačiau po „Eurovizijos“ išleidome albumą „Among the Suns“ ir jis pasiekė maždaug 17 šalių!“

„Brainstorm“ savo karjeroje pelnė daugiau nei 20 Latvijos muzikos apdovanojimų, Grand Prix Karshamno festivalyje Švedijoje, 2006-ųjų MTV Europos muzikos apdovanojimuose Kopenhagoje buvo pripažinti geriausia Baltijos šalių grupe. Muzikos albumus latviai įrašinėjo Danijoje, Švedijoje, Anglijoje. Dirbo su britų, vokiečių prodiuseriais. Suomijoje, Čekijoje filmavo vaizdo klipus. Grupė, 2003 metais Prahoje apšildžiusi „The Rolling Stones“, reguliariai koncertuoja Europos šalyse.

G.Zučika įsitikinusi, kad su „Brainstorm“ dar yra kur stiebtis, todėl atsisakė darbų su kitais atlikėjais, tarp jų – ir estų grupe S.U.N., kuriai padėjo pasirodyti keliuose tarptautiniuose festivaliuose. „Man tikrai patinka darbas su „Brainstorm“ („Prata Vetra“), aš tą darau beveik visą savo gyvenimą ir mums kartu dar reikia pakankamai daug nuveikti, todėl manau, kad turėčiau susikoncentruoti į darbą tik su jais“, – kalba Guna.

Ji kone kasmet dalyvauja Talino muzikos savaitėje ir pritaria, kad dėka šio festivalio Estija įsitvirtino muzikos žemėlapyje. Dabar G.Zučika nekantrauja įsilieti į „Vilnius music week 2012“ programą. „Tikiuosi gerai praleisti laiką ir susitikti daug šaunių žmonių iš Lietuvos ir užsienio, užmegzti naujas verslo pažintis“, – sako ji.

G.Zučika taip pat pasirodys „Vilnius music week 2012“ seminare. „Mano tema yra „Prata Vetra“ („Brainstorm“) – išskirtinis atvejis tarptautinėje rinkoje. Mes su grupe dirbome įvairiais laikotarpiais, skirtingose rinkose. Seminare pažvelgsime giliau į tai, ką nuveikėme, ką mums sėkmingai pavyko įgyvendinti ir ko – ne“, – teigia latvė.

Seminarai vyks sostinės kino teatre „Pasaka“ rugpjūčio 31 – rugsėjo 1 d., bilietus platina „Tiketa“. Festivalio seminaruose dalyvaus ir buvęs „Pink Floyd“ vadybininkas Peteris Jenneris, BBC korespondentas Simonas Hawkinsas, Rusijos žurnalo „Vice” redaktorius Glebas Lisičkinas, muzikinio prekinio ženklo „Silence” įkūrėjas ir puoselėtojas Vidmantas Čepkauskas-Vidis ir daugelis kitų.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama