Filmo „Partizanas“ kūrėjai ir grupė „Skylė“ naują vaizdo klipą skyrė Gedulo ir vilties dienai

Kadras ir filmo „Partizanai“
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-06-12 11:45
Šiemet kino ekranus išvydęs istorinis dokumentinis filmas „Partizanas“, pasakojantis Prisikėlimo apygardos vado, partizano Juozo Paliūno-Ryto gyvenimo ir kovos dramą, savo kelionės pas žiūrovus dar nebaigė. Geriausius filmo kadrus autoriai nusprendė sudėti į vaizdo klipą.

Pasak filmo režisierės Agnės Zalanskaitės, dėl dainos klausimų nebuvo. Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ daina „Broliai Aitvarai“ režisierės klausomų dainų sąraše jau seniai.

„Tai tikrai viena gražiausių lietuviškų dainų. Eilutė „Nieks nemiršta, kas bučiuoja žvaigždes“, atskleidžia vyrų tikėjimo, pasišventimo ir net laisvės kovos esmę: siekiantys aukščiausių tikslų žmonės išlieka per amžius. Šiandien mes juos prisimename, juos gerbiame ir kliaujamės jų autoritetu“,  – sako Agnė Zalanskaitė.

Kadras ir filmo „Partizanai“
Kadras ir filmo „Partizanai“

Pasak Aistės Smilgevičiūtės, „Brolių Aitvarų“ vaizdo klipo idėja jiems su Roku Radzevičiumi patiko iš karto. „Partizanas – turbūt plačiausiai pastaruoju metu visuomenėje paskleistas istorinis dokumentinis filmas. Kūrėjams pavyko įdomiai ir įtaigiai atskleisti vieno kovotojo dramą, o tokių juk buvo labai daug. Mums patiko filmo vaizdinė estetika, todėl ilgai nesvarstę sutikome“, – sako Aistė Smilgevičiūtė. 

Jos teigimu, prasminga ir tai, kad naujas vaizdo klipas pristatytas Gedulo ir vilties dienos išvakarėse.

Paklausykite ir pažiūrėkite:

1941 metų birželio 14-ąją pradėti masiniai lietuvių areštai ir trėmimai į Sovietų sąjungos gilumą, Sibirą. Krovininių traukinių vagonuose iš Lietuvos išvežta tūkstančiai Lietuvos piliečių. Vėliau sekė okupacijos, teroras ir nekaltų žmonių žūtys. 1944 metais, sugrįžus sovietams, Lietuvos laisvės idėjai ištikimi vyrai neturėjo kito pasirinkimo, kaip trauktis į mišką ir kovoti iki galo.

„Partizanus savo dainoje mes vadiname broliais aitvarais: stipriais, savimi pasitikinčiais, vedinais kilniausių siekių“, – sako Aistė. Simboliška, kad šiandien „aitvarais“ vadinamos Europoje ir pasaulyje garsios Lietuvos specialiosios pajėgos „Aitvaras“, kuriose tarnauja fiziškai ir psichologiškai stiprūs, išsilavinę, elitiniai kariai, vyrai ir moterys, kiekvieną dieną dėl Lietuvos pasirengę aukotis iki galo.

Pagrindinį vaidmenį filme „Partizanas“ atlieka aktorius ir režisierius Paulius Markevičius. Vaizdo klipo montažo režisierius Saulius Paliukas.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama