Kaune nugriaudėjo Dua Lipos koncertas: garsiausius hitus traukė sausakimša arena

Dua Lipos koncertas Kaune / Luko Grušecko ir Evelinos Sabaliauskaitės nuotr.
Autorius: Ugnė Martusevičiūtė, 15min
Publikuota: 2022-06-19 23:31
Birželio 19-ąją Kaune įvyko ilgai lauktas šou – pilnutėlėje „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo muzikos žvaigždės Dua Lipos koncertas. Tai – vienintelis atlikėjos pasirodymas Baltijos šalyse, tad nieko keisto, kad į areną suplūdo daugiau nei 15 tūkstančių gerbėjų.

„Kaunas, ačiū jums už tokį mielą vakarą“, – šou metu ne vieną kartą ištarė Dua Lipa.

Vos šviesos užgeso, pasigirdo džiaugsmo šūksniai ir plojimai. Jie netilo ir kai trijuose ekranuose pasirodė Dua Lipos vizualizacija. Joje buvo pristatomi visi scenoje pasirodysiantys artistai. Kompaniją jai sekmadienio vakarą palaikė penki pritariantieji vokalai, muzikantai, grojantys elektrine gitara ir būgnais bei net šešios šokėjos.

Savo šou „Future Nostalgia“ Dua Lipa pradėjo kūriniu „Physical“, vėliau iš karto sekė „New Rules“. Susirinkusieji dainavo choru abi dainas.

Klausantis apėma jausmas, jog tai – geriausias gyvenime koncertas. Taip yra dar ir todėl, kad beveik visos atlikėjos dainos yra gerai žinomi hitai, kuriems skambant vos įmanoma ramiai sėdėti vietoje.

Scena apšviesta ryškiomis spalvomis, kurios keičiasi pagal dainos nuotaiką. Tai žydra, tai neoninė rožinė, oranžinė. Visos scenoje esančios atlikėjos apsirengusios kūną aptempiančiais ir formas išryškinančiais kombinezonais.

Dua Lipos koncertas Kaune / Luko Grušecko ir Evelinos Sabaliauskaitės nuotr.
Dua Lipos koncertas Kaune / Luko Grušecko ir Evelinos Sabaliauskaitės nuotr.

Vėliau pasigirdo daina „Love again“. Dua Lipa ir šešios scenoje esančios šokėjos rodė neįtikėtinus judesius bei žavėjo ekstravagantiškomis aprangomis.

O suskambus dainai „Break My Heart“, publika tiesiog pašėlo. Po šios dainos Dua Lipa ištarė dėkingumo kupinus žodžius. 

„Labai džiaugiuosi, kad čia esu, pirmą kartą pas jus lankausi, jaučiuosi dėkinga, kad galiu čia būti. Ačiū už jūsų energiją“, – scenoje sakė atlikėja.

Po šios kalbos suskambo daina „Be The One“ iš jos debiutinio albumo. Regis, visi susirinkusieji mintinai žinojo šio kūrinio žodžius.

Atlikėja ne vieną kartą paminėjo Kauną ir vis dėkojo publikai. „Kaunas, ačiū jums už tokį mielą vakarą“, – po kūrinio ištarė Dua Lipa.

Vienu metu į sceną atėjo virš dešimties šokėjų. Visi sustojo ratu ir rodė savo išskirtinius judesius. Žmonės negailėjo plojimų jų šokių žingsneliams.

Po savo improvizuotų šokių pasirodymo Dua Lipa atliko „One Kiss“, o dainos pabaigoje ėmė mėtyti širdelės formos raudonus balionus. Juos sugavę žiūrovai šokinėjo iš laimės.

Dua Lipos koncertas Kaune / Luko Grušecko ir Evelinos Sabaliauskaitės nuotr.
Dua Lipos koncertas Kaune / Luko Grušecko ir Evelinos Sabaliauskaitės nuotr.

Skambant „Cold Heart“, Dua Lipa paprašė visų įsijungti telefonų žibintuvėlius. Arenoje sužibo švieselių jūra. Nors Eltonas Johnas scenoje nepasirodė, jį buvo galima pamatyti ekrane. Po šio kūrinio ovacijos buvo beprotiškai garsios.

Įsibėgėjus koncertui, sceną apšvietė galingi lazeriai. Jie švytėjo įvairiausiomis spalvomis ir suteikė pasirodymui dar daugiau žavesio.

„Keliaukime į mėnulį“, – suriko Dua Lipa ir ėmė dainuoti „Levitating“ pirmuosius žodžius „I got you, moonlight“. Stovinčiųjų žiūrovų zonoje pasirodė mėnulio formos dideli guminiai šviečiantys kamuoliai. Žmonės juos mušinėjo rankomis į orą. Keliems patekus ant scenos, atlikėja juos dailiai nuspyrė koja.

Kūrinio „Don't Show Up“ pabaigoje į orą buvo paleisti spalvoti dūmai. Geltonos, mėlynos ir oranžinės spalvos. 

Koncertui pasibaigus, žiūrovai išėjo dainuodami tuo metu arenoje skambėjusią Whitney Houston dainą „I Wanna Dance With Somebody“, kurią paleido fone. Keli vis dar žaidė su likusiais mėnulio formos kamuoliais.

Koncerto Kaune akimirkos – fotogalerijoje:

Londone Kosovo albanų šeimoje gimusi Dua Lipa mokėsi Sylvia Young teatro mokykloje. Kai mergaitei sukako 13 metų, jos šeima grįžo į Kosovą, tačiau po dvejų metų Dua Lipa vėl atsidūrė Didžiojoje Britanijoje, kur ketino tapti dainininke. Pradžioje ji atlikdavo kitų garsių alikėjų dainų versijas ir keldavo jas į „YouTube“ kanalą. Netrukus ją pastebėjo topmodelių agentūra „Next Management“, su kuria Dua Lipa pasirašė kontraktą.

Pirmąją savo kurtą dainą Dua Lipa įkėlė į „SoundCloud“ muzikos platformą 2012-aisiais. Ši daina patraukė žinomos dainininkė Lana Del Rey vadybininkų dėmesį. Netrukus jie Dua Lipa suvedė su amerikiečiu muzikos prodiuseriu Emile Haynie, kuris bendradarbiauja ne tik su Lana Del Rey, bet ir su Bruno Marsu bei FKA Twigs.

Dua Lipa turo koncertai kituose Europos miestuose:

Debiutinis Dua Lipa singlas „New Love“ pasirodė 2015-aisiais ir sulaukė didelės sėkmės. Tais pačiais metais dainininkė išleido antrąjį singlą „Be The One“, o po metų Dua Lipa buvo atrinkta į prestižinį kasmet skelbiamą „BBC Sound“ sąrašą, kuriame atsiduria didžiausias viltis teikiantys jauni ir karjerą pradedantys debiutantai.

Debitiutiniame atlikėjos albume „Dua Lipa“, kuris buvo išleistas 2017-aisiais, gerbėjai rado ne tik ankstesnius singlus, bet ir plačiai išpopuliarėjusias dainas „New Rules“ ir „IDGAF“. Albumas buvo parduotas platininiu tiražu ne tik Didžiojoje Britanijoje, bet ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Sėkmė buvo tokia didelė, kad Dua Lipa tapo tikra „BRIT Awards“ rekordininke – ji yra pirmoji atlikėja moteris, nominuota net penkiose kategorijose. Dviejose iš jų laimėjo – Dua Lipa atiteko „British Female Solo Artist“ ir „British Breakthrough Act“ apdovanojimai.

Dua Lipa koncertiniame ture „Future Nostalgia“ / „Scanpix“ nuotr.
Dua Lipa koncertiniame ture „Future Nostalgia“ / „Scanpix“ nuotr.

Pristatydama antrąjį albumą „Future Nostalgia“, Dua Lipa sakė: „Norėjau įrašyti albumą, kurį klausant jaustume nostalgiją, tačiau jo skambesys būtų šviežias ir futuristinis“. Įkvėpta tokių atlikėjų, kaip Kylie Minogue, Madonna, „OutKast“ ir Gwen Stefani, dainininkė albumą „Future Nostalgia“ išleido 2020-ųjų kovo mėnesio pabaigoje.

Dideliais hitais tapo singlais išleistos Dua Lipa dainos „Don't Start Now“, „Levitating“, „Physical“, „Break My Heart“, „We're Good“ ir „Hallucinate“. Metų pabaigoje paaiškėjo, kad Dua Lipa įrašas „Future Nostalgia“ buvo trečias perkamiausias 2020-ųjų albumas pasaulyje.

 

Dua Lipa koncertiniame ture „Future Nostalgia“ / „Scanpix“ nuotr.
Dua Lipa koncertiniame ture „Future Nostalgia“ / „Scanpix“ nuotr.

Prieš pat ilgai lauktą koncertą žinomi žmonės rinkosį į restoranų „Dia“, kur vyko vakarėlis, skirtas atšvęsti rekordus visame pasaulyje sumušusio Dua Lipos albumo „Future Nostalgia“ sėkmę.

Renginio metu svečiai buvo pakviesti nusikelti į „Future Nostalgia“ pasaulį, pripildytą įvairių albumą simbolizuojančių akcentų. Vienas jų – pusę milijono kainuojantis kolekcinis automobilis.

Renginio nepraleido Naglis Bierancas, Lukas Gricius, Karolina Meschino, Jonas Nainys, Simona Nainė, Rimvydas Širvinskas-Makalius, Agnė Kuzmickaitė, Tomas Narkevičius-Free Finga, Monika Pundziūtė-Monique, Donatas Montvydas su žmona Veronika, Natalija Bunkė, Jessica Shy bei daugelis kitų.

Fotogalerija:

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama