Latviai „Carnival Youth“: „Esame susiję su „Brainstorm“ ir tame nieko blogo“

„Carnival Youth“ / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-09-02 13:50
Festivalyje „Galapagai“ šią vasarą puikiai pasirodę latvių indie ir neofolk grojantys „Carnival Youth“ sugrįžta į sostinės festivalį „Vilnius Music Week 2014“. Čia jų laukia dar daugiau galimybių ištrūkti iš Baltijos šalių rėmų ir patraukti tėvo – garsios latvių grupės „Brainstorm“ vokalisto Renaro Kauperio pėdomis.

„Groti „Galapaguose“ buvo puiku! Visada mėgstame pasirodymus kaimyninėse šalyse“, – sako grupės „Carnival Youth“ nariai. Nors daug žadančią muzikinę karjerą jie dar tik pradeda, šiais metais kolektyvo darbotvarkėje jau atsirado tokie festivaliai kaip „Positivus“, „Guilfest“, „Sziget“.

„Pirmasis festivalis mūsų karjeroje buvo „Open'er“ Lenkijoje. Nuostabi patirtis! Teko groti antroje pagal dydį scenoje tą pačią dieną kaip ir Benas Howardas, kurį vėliau susitikome užkulisiuose. Ten pat susidūrėme ir su vienu didžiausių mūsų herojų – Jacku White’u ir jis pasakė mums „Labas!“ – emocinai pasakoja jaunieji latviai. – Stipriai jaudinomės grodami namie, latviškame festivalyje „Positivus“ – šeštadienį pasirodėme pirmieji, o mūsų klausėsi apie 6000 žmonių – didžiausia minia mūsų gyvenime!“

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Šį savaitgalį įvyksiantis festivalis „Vilnius Music Week 2014“ suteiks jiems galimybę pasirodyti itin svarbiems pramogų verslo atstovams. Festivalio seminaruose bus diskutuojama apie tai, kad net jei groji kaimyninėje šalyje, nebūtinai būsi išgirstas. „Carnival Youth“ atveju ypač padėjo tarptautinė organizacija CEETEP, kuri savo nariams – kelioms dešimtims Europos festivalių rengėjų – leidžia sukelti rekomenduojamas grupes į bendrą muzikos „baseiną“, o kitiems – iš jo pasirinkti atlikėjus. Zarasuose vasarą vykusio festivalio „Galapagai“ organizatoriai talentinguosius latvius išsirinko būtent tokiu būdu.

„CEETEP sistema mums buvo neabejotinai naudinga – ne tik dėl „Galapagų“. Pasiūlymus groti „Open'er“ ar „Sziget“ taip pat gavome dėka šios programos. Pasauliui paskelbti apie save padeda ir interneto platformos „Spotify“ ar „Deezer“. Kitos didelės galimybės atsiveria muzikos industrijos konferencijose. Praėjusią gegužę dalyvavome „The Great Escape“ seminaruose ir koncertuose Didžiojoje Britanijoje. Ten mus išgirdo kelios muzikinės kompanijos, dabar bendradarbiaujame – jie organizuoja mūsų koncertus, užsiima viešaisiais ryšiais. Rudenį aplankysime panašius renginius Vokietijoje, Austrijoje, Slovakijoje, Suomijoje“, – pasakojo latvių muzikantai, mėgstantys savo pasirodymus praturtinti netikėtais garsiniais triukais.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Du iš keturių grupės narių yra pasaulyje žinomiausios latvių grupės „Prata Vetra“ (dar vadinamos „Brainstorm“) lyderio R.Kauperio sūnūs, ir jų karjeroje tai yra neretai akcentuojama. Tačiau vaikinai nė neketina išsižadėti savo šaknų ar skųstis tėvo įtakos šešėliu.

„Akivaizdu, kad mes turime sąsajų su „Prata Vetra“, bet tame nėra nieko blogo! – sako „Carnival Youth“. – Be jokios abejonės, mums patinka ši muzika. Taip pat mėgstame latvius „Instrumenti“ ir „Laika Suns“. Vidinis balsas mums sako, kad esame teisingame kelyje. Tikimės ir toliau sieti savo gyvenimą su muzika. Ką tik baigėme vidurinę mokyklą. Edgars ir Aleksis pradeda Geografijos studijas Latvijos universitete. Emils ir Roberts nutarė metus praleisti, nes šiemet – tiek daug pasirodymų! Bet kokiu atveju taip jau sutarėme, kad kai išpuls klausimas – koncertai ar mokslai, Edgars and Aleksis teiks prioritetą muzikai.“

„Carnival Youth“ pasirodymas įvyks menų fabrike „Loftas“ rugsėjo 6 d. šeštadienį, 21.30 val.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama