Lietuvos 24 valandų bėgimo rekordininkė Latvijoje laimėjo 107 km varžybas

Viktorija Tomaševičienė / Janio Linardso nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-04-03 17:19
Lietuvos 24 valandų bėgimo rekordininkė Viktorija Tomaševičienė laimėjo Latvijoje vykusias naktines 107 kilometrų ilgio varžybas Ryga – Valmiera ir pagerino moterų trasos įveikimo rekordą.

Ji iš Rygos į Valmierą nubėgo per 10 valandų ir 31 minutę ir pagerino ankstesnį rekordą 18 minučių.

Ultra bėgimo varžybos Ryga – Valmiera vyksta devintą kartą. Dalyviai startuoja vidurnaktį Rygos centre prie Laisvės paminklo ir bėga keliu iki Valmieros Šv. Simono bažnyčios. Varžybos turi tradiciją, kad finišuojantys dalyviai turi paliesti Šv. Simono bažnyčios duris.

Šiais metais 107 kilometrus tarp dviejų Latvijos miestų ryžosi įveikti 128 dalyviai, 96 iš jų pasiekė finišą. Moterų viso startavo 30, o finišą pasiekė 19. Moterų lyderė lietuvė Viktorija Tomaševičienė bendroje įskaitoje buvo 14-ta.

Šios ultra bėgimo varžybos išskirtinės tuo, kad startuojama yra vidurnaktį ir bėgama visą naktį keliu vedančiu iš Rygos į Valmierą. Kelią dalyviai privalo patys pasišviesti galvos žibintais, bei paisyti kelių eismo taisyklių, nes automobilių judėjimas varžybų metu nėra stabdomas. Bėgti naktį visuomet yra didesnis iššūkis nei dieną, o ir oras šiais metais dalyvių nelepino. Naktį oro temperatūra siekė apie 5 laipsnius šilumos, o brėkštantis rytas dalyvius pasitiko lietumi ir vėju. Finišavo dalyviai Valmieroje jau prašvitus, bet lyjant lietui.

Viktorija Tomaševičienė, kuri yra Lietuvos 24 valandų bėgimo rekordininkė, šiuo metu ruošiasi Pasaulio 24 valandų čempionatui, kuris vyks Belfaste liepos 1 dieną. Viktorija Belfaste atstovaus Lietuvą.

Rekordininkė teigia, kad 107 kilometrų ilgio ultra bėgimo varžybas Ryga – Valmiera ji įtraukė į savo pasiruošimo planą ruošiantis Pasaulio 24 valandų čempionatui.

“Startavau Ryga – Valmiera varžybose neskyrus pakankamai laiko kokybiškam poilsiui prieš startą. Tai dariau tikslingai ruošiantis Pasaulio 24 valandų bėgimo čempionatui. Norėjau patikrinti kiek ir kaip galiu bėgti jau starte jausdama lengvą nuovargį,- pasakoja Viktorija. -Varžybos buvo tikras iššūkis. Bėgti naktį niekada nėra lengva, bet aš esu pratus bėgti su galvos žibintu ir man tai buvo gan įprasta. Sunkiausia buvo, kai prašvito. Ryte pradėjo lyti ir keliuose padaugėjo automobilių bei vilkikų. Automobilių vairuotojai dažnai signalizavo ir mojavo bėgikams, matyt norėdami mus palaikyti, bet mane labai vargino ir net erzino dažni ir ausį veriantys automobilių signalai. Vilkikai, važiuodami pro šalį, sukeldavo vėjo ir dulksnos šuorus, kurie tiesiog blokšdavo nuo kelio. Pravažiavus vilkikui purvo likučius tekdavo valyt nuo veido ir laikrodžio. Varžybos tikrai buvo sunkios, pareikalavo nemažai fizinių ir psichologinių jėgų jas įveikti. Visgi, organizatorių ir savanorių palaikymas kontrolės punktuose ir finiše buvo neįtikėtinai šiltas. Smagu, kai trasos sunkumą kompensuoja palaikymas.”

Dabar, laimėjusi Ryga – Valmiera 107 kilometrų varžybas, Viktorija planuoja savo laiką ir pastangas toliau skirti pasiruošimui Pasaulio 24 valandų čempionatui. Tuo tikslu ultra bėgikė žada nubėgti dar ne vieną šimtą kilometrų treniruotėse. Viktorija gegužės pabaigoje su bendraminčiais ultra bėgikais organizuoja atvirą ultra bėgimo treniruočių savaitgalį “Malūnų kaime” netoli jūros, kur su kartu prisijungusiais treniruočių savaitgalio dalyviais, kuriems yra įdomus ultra bėgimas žada nubėgti iki 100 kilometrų per tris dienas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama