Mirė diskotekų pradininke tituluojama prancūzė 92-ejų Régine Zylberberg

Régine Zylberberg / Scanpix nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2022-05-01 18:47
Sekmadienį eidama 93 metus mirė prancūzų dainininkė ir aktorė Régine, kuri teigė „išradusi“ šiuolaikinę diskoteką ir kadaise valdžiusi naktinių klubų imperiją nuo Paryžiaus iki Los Andželo. Apie Régine mirtį naujienų agentūrai AFP pranešė jos anūkė.

Belgijoje gimusi Régine (tikrasis vardas – Regina Zylberberg) praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje Paryžiaus Lotynų kvartale atidarė savo pirmąjį klubą, kuriame tuo metu šokių salėse paplitusius grotuvus pakeitė patefonai ir didžėjai.

Ji dažnai teigė, kad naujasis formatas pateisina jos pretenzijas į „diskotekos išradimą“, ir garsiai sakydavo, kad „jei nemoki šokti, nemoki mylėtis“.

Naujosios diskotekos sulaukė didžiulio žmonių susidomėjimo ir „nakties karaliene“ praminta Régine septintajame dešimtmetyje atidarė dar kelias vietas, įskaitant „Regine's“ Niujorke ir kitas Majamyje, Rio de Žaneire ir Los Andžele.

„Régine ramiai mus paliko gegužės 1 dieną 11 val. ryto“, – pranešė jos anūkė Daphne.

Régine šeimos vardu atsiųstame pareiškime jos draugas, komikas Pierre'as Palmade'as pranešė: „Nakties karalienė išėjo. Po ilgos ir puikios karjeros atėjo pabaigos metas“.

Pasak jo, Régine „privertė viso pasaulio žvaigždes šokti jos naktiniuose klubuose“.

Régine diskotekų imperijai pačioje jos populiarumo viršūnėje priklausė 22 klubai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama