Mirė prancūzų kino legenda Jeanas-Louis Trintignant'as

Jeanas-Louis Trintignant'as / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2022-06-17 20:15
Penktadienį mirė vienas garsiausių prancūzų kino aktorių Jeanas-Louis Trintignant'as, žavėjęs žiūrovus per šešis dešimtmečius trukusią karjerą, per kurią suvaidino apie 130 filmų, naujienų agentūrai AFP pranešė jo šeima.

Jeanas-Louis Trintignant'as mirė būdamas 91-erių.

Kino legendos žmona patvirtino jo mirties faktą, remiantis AFP atsiųstu velionio agento pareiškimu. Jame nurodoma, kad J.L.Trintignant'as mirė „apsuptas artimųjų“ anksti penktadienį savo namuose Prancūzijos pietiniame Garo regione.

J.L.Trintignant'as suvaidino tokiuose klasikiniuose filmuose kaip Krzysztofo Kieslowskio „Trys spalvos: Raudona“ (Trois couleurs: Rouge), Kostos Gavro „Dzeta“ (Z) ir Bernardo Bertolucci „Konformistas“ (Il conformista).

Jeanas-Louis Trintignant'as / „Scanpix“ nuotr.
Jeanas-Louis Trintignant'as / „Scanpix“ nuotr.

2003 metais aktoriaus gyvenimą sukrėtė tragedija, kai prancūzų roko žvaigždė Bertrand'as Cantat Vilniaus viešbutyje mirtinai sumušė J.L.Trintignant'o dukrą Marie.

„Jis lydėjo mūsų gyvenimą per prancūzų kiną. Tai puslapis, kuriame užverčiamas nuostabus meninis talentas ir balsas“, – sakė technologijų konferencijoje Paryžiuje apsilankęs Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas po to, kai jam buvo pranešta apie J.L.Trintignant'o mirtį.

 

Marie Trintignant / „Scanpix“ nuotr.
Marie Trintignant / „Scanpix“ nuotr.

Aktoriaus mirties priežastis neskelbiama, tačiau pastaraisiais metais J.L.Trintignant'as sirgo vėžiu.

2017 metais jis paskelbė pasitraukiantis iš kino, bet 2019-aisiais sugrįžo, kad sukurtų jo vardą išgarsinusio 1966 metų klasikinio filmo „Vyras ir moteris“ (Un homme et une femme) tęsinį.

Fotogalerija:

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama