Mirė žymus graikų kompozitorius Vangelis

Graikų kompozitorius Vangelis / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt, BNS
Publikuota: 2022-05-19 20:41
Mirė graikų kompozitorius Vangelis. Kompozitoriui, sukūrusiam garso takelius tokiems filmams kaip „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ (Blade Runner) ir „Ugnies vežimai“ (Chariots of Fire), buvo 79 metai.

Vangelio atstovai pranešė, kad jis mirė ligoninėje Prancūzijoje, kur buvo gydomas.

„Vangelio Papatanasiju nebėra su mumis, – „Twitter“ parašė Graikijos premjeras Kiriakas Micotakis. – Muzikos pasaulis neteko tarptautinio (artisto) Vangelio.“

Elektroninės, Naujojo Amžiaus ir klasikinės muzikos kompozitorius bei atlikėjas gimė 1943-iųjų kovo 29-ąją.

Profesines aukštumas jis pasiekė devintajame dešimtmetyje, kai 1981 m. sukūrė filmo „Ugnies vežimai“ („Chariots of fire“) garso takelį. Už jį Vangelis pelnė „Oskarą“.

Pakylėjantis fortepijono skambesys išgarsėjo visame pasaulyje, o muzika pasiekė pirmąją vietą JAV topuose.

Vangelis – „Chariots Of Fire“:

„Ugnies vežimų“ garso takelis tapo sulėtintų sporto varžybų montažų sinonimu. Pats kompozitorius vėliau aiškino, kad savo muzika nesistengia sukelti klausytojams tokių emocijų kaip džiaugsmas, meilė ar skausmas: „Ji tiesiog dera su vaizdu, nes aš dirbu konkrečiu momentu“.

Ne mažiau garsi filmui „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ kurta muzika. Pasitelkęs ilgas ir piktas sintezatoriaus natas, ji sukūrė grėsmingą ateities Los Andželo viziją, kurioje robotai ir žmonės nerangiai gyvena vieni šalia kitų. Saksofonai ir sodrūs ambientiniai pasažai sustiprina romantiškus ir nuotaikingus filmo momentus.

„Pasirodė, kad tai labai pranašiškas filmas – dabar gyvename savotiškame „Blade Runner“ pasaulyje“, – 2005 m. sakė jis.

1992 m. jis vėl dirbo su juostos „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ režisieriumi Ridley Scottu – kūrė muziką filmui „1492: Rojaus užkariavimas“.

Vangelis taip pat įgarsino svarbius sporto renginius, įskaitant 2000 m. Sidnėjaus olimpines žaidynes, 2002 m. pasaulio futbolo čempionatą Japonijoje ir Pietų Korėjoje bei 2004 m. Atėnų olimpines žaidynes. 

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama