„Mommypreneurs“ ir „Daugiau nei mama“ sukvietė mamas į karjeros dirbtuves

„Mommypreneurs“ ir „Daugiau nei mama“ organizuojamos karjeros dirbtuvės/ Irmanto Gelūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-08-14 09:55
„Daugiau nei mama“ ir šiais metais Lietuvoje pirmą kartą startuojantis projektas „Mommypreneurs“ antradienį sostinėje sukvietė mamas į karjeros dirbtuves.

Susitikime dalyvavusi „Daugiau nei mama“ iniciatyvos įkūrėja Inga Žuolytė pasakojo, kad dažnai sulaukia žinučių ir jai teko ne kartą išgirsti, jog moterys net bijo susilaukti vaikų ir išeiti motinystės atostogų nerimaudamos, kad praras savo darbo vietą bei nebebus reikalingos toje srityje, kurioje dirbo iki susilaukiant vaikų.

Būtent šiai jautriai problemai spręsti organizuojamas „Mommypreneurs“ projektas, skatinantis mamas dalyvauti skaitmeninių įgūdžių bei verslumo įgūdžių kursuose ir taip įgyti naujų žinių ir patirties, kuri pravers, norint grįžti į darbą arba galbūt pradėti savo pačios verslą. Kursai yra finansuojami Norvegijos, Islandijos ir Lichtenšteino fondo, todėl yra visiškai nemokami, taip pat mokymų metu suteikiama nemokama priežiūra vaikams, todėl mamoms sudaromos puikios galimybės mokytis.

Karjeros dirbtuves susitikimo metu vedė „CodeAcademy“ merginos, kurios dalijosi patarimais kaip susikurti efektyvų gyvenimo aprašymą bei „LinkedIn“ profilį ir sudominti darbdavius. Merginos pasakojo, kad IT kursuose nuolat daugėja moterų, joms puikiai sekasi ne tik programuoti ir atrasti save, bet ir sėkmingai įsilieti į darbo rinką.

Yra ir daugiavaikių mamų, vienišų, auginančių net po 5 vaikus, kurios sėkmingai derina motinystę su kursais, skiria dėmesio namų darbams ir laiko papildomam mokymuisi. Tokie pavyzdžiai išties įkvepia, parodo, kad viskas yra įmanoma.

Inga atvirauja, kad tuomet, kai laukėsi pati, net nesitikėjo, jog jos pačios veiklos kryptis pakryps į „mamiškus projektus“, tačiau būtent motinystė ir sūnus įkvepia naujiems projektams, o visi motiniški džiaugsmai ir vargai įkvepia naujoms idėjoms.

„Motinystė, apribodama mane tam tikrose veiklose, tapo įkvėpimu naujiems dalykams ir patirtims“, – įsitikinusi tinklaraštininkė, iniciatyvos kūrėja.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama