Netikėtai mirusios Irenos Marozienės gedi bičiuliai: „Netiesa, kad nepakeičiamų nėra“

Irena Marozienė ir jos bičiuliai: Egidijus Rainys, Laima Janušonytė ir Mantas Petruškevičius / BNS foto nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2022-06-21 12:20
Pirmadienį pasklidusi žinia apie netikėtą verslininkės, „Amatinkų užeigos“ įkūrėjos Irenos Marozienės mirtį sukrėtė daugybę žmonių. Socialiniuose tinkluose pažiro jos draugų ir pažįstamų atsiminimai, kurie visi bylojo viena: 63-ejų I.Marozienė labai mylėjo gyvenimą ir iš jo išėjo per anksti, o be jos linksmo būdo ir džiaugsmo gyventi bus liūdniau.

Žinia apie žinomos verslininkės Irenos Marozienės mirtį daugeliui žmonių buvo tarsi perkūnas iš giedro dangaus: energinga, gyvenimo džiaugsmu tryškusi moteris išėjo netikėtai.

Iš pradžių verslininkės mirties priežastis nebuvo įvardyta. Artimieji portalui Žmonės.lt tik buvo užsiminę, kad moteris šiomis dienomis jautėsi blogai.

Antradienį viena iš dukrų Žmonės.lt patvirtino, kad įvyko nelaimingas atsitikimas. „Dėl žemo kraujo spaudimo pasijuto blogai ir nukrito nuo laiptų“, – Žmonės.lt sakė I.Marozienės dukra.

Staigi I.Marozienės mirtis sukrėtė daugelį ją pažinojusių žmonių. Pradėta spėlioti, kas gi nutiko pozityvumu garsėjusiai ir nemažai planų turėjusiai verslininkei. 

Netekties sukrėstas ir daugiau nei 30 metų I.Marozienę pažinojęs ir tame pačiame restoranų versle besisukantis vieno seniausių Lietuvos restoranų „Stikliai“ bendraturtis Aleksandras Ciupijus. Verslininkas portalui Žmonės.lt sakė, kad Irena visuomet išliks jo prisiminimuose.

„Ji mokėjo džiaugtis gyvenimu. To mokė ir aplinkinius, to mokė ir mane“, – portalui Žmonės.lt kalbėjo A.Ciupijus.

A.Ciupijus pridūrė, kad I.Marozienė visuomet aplinkinius užkrėtė gera nuotaika, o ir bendrą kalbą sugebėdavo rasti ir su vyresniu, ir su jaunesniu.

„Ji visuomet buvo vakarėlių siela. Tokia geranoriška, tokia draugiška, tokia nuoširdi... Nors dirbame tame pačiame versle, niekada nejutome konkurencijos. Jei tik ko reikėjo, galėjome kreiptis vieni į kitus. Tokių žmonių reikėtų paieškoti“, – portalui Žmonės.lt sakė A.Ciupijus.

Mantas Petruškevičius ir Aleksandras Ciupijus / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Mantas Petruškevičius ir Aleksandras Ciupijus / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Gilų liūdesį, ilgesį ir atsiminimus didelė dalis I.Marozienės bičiulių aprašė socialiniuose tinkluose, o savo įrašais sutiko pasidalinti su portalo Žmonės.lt skaitytojais.

Žymiausią Lietuvos floristą Mantą Petruškevičių ir Ireną Marozienę siejo 20 metų trukusi draugystė. Artimos draugės netektis kūrėjui sukėlė daug liūdesio.

„Irena! Irena Maroziene, be Tavęs bus labai labai liūdna… Pasiilgsiu. Myliu tave“, – rašė Mantas Petruškevičius.

Irena! Irena Marozienė Be Tavęs bus labai labai liūdna… Pasiilgsiu😭Love u🖤#20metudraugystes

Posted by Mantas Petruškevičius on 2022 m. birželio 20 d., pirmadienis

Tvirta draugystė su I.Maroziene siejo ir dizainerį Egidijų Rainį, kurio suknelėmis verslininkė dažnai puošdavosi. Jos mirtis kūrėjui – itin skaudi: jų paskutinis susitikimas taip ir neįvyko.

„Šiandien laukiau... Tai yra turbūt skaudžiausias neįvykęs susitikimas mano gyvenime. Ašaros kaupiasi gerklėje ir sunku parinkti tinkamus žodžius.

Aš visada prisiminsiu, kas mane jauną, šviežiai iškeptą dizainerį paėmė už rankos, pasitikėjo ir padėjo tapti tuo, kuo esu. Ačiū, Irena Maroziene, už viską. Ir netiesa, kad nepakeičiamų nėra.... Lieka didelė tuštuma...“ – jautriomis mintimis dalijosi E.Rainys.

Egidijus Rainys
Egidijus Rainys

Modelis Asta Valentaitė Ireną Marozovienę taip pat laikė bičiule. Londone gyvenanti moteris prisiminė paskutinį pokalbį su verslininke. 

„Irena, kai susirašėm prieš kelias dienas, Tu taip džiaugeisi artėjančia mūsų su Glenu švente, planavai joje dalyvauti ir iki smulkmenų ruošeisi, tad mudvi atsisveikinom „iki greito“. Tačiau likimas pasisuko nenumatyta, tragiška linkme, kurios nei viena neįsivaizdavom. Vietoj greito susitikimo Tu išėjai į Amžinybę.

Žodžiai dabar atrodo lyg beprasmiai, tačiau ačiū Tau už viską, kuo dalinaisi su buvusiais šalia – savo energija, stiprybe, elegancija. Tu visad liksi pavyzdys, kaip eiti per gyvenimą pakelta galva ir švenčiant jį. Ilsėkis ramybėje, brangi Irena.
Nuoširdi užuojauta dukroms Birutei ir Justinai bei visiems pažinojusiems Ireną“, – rašė Asta.

Ilgu ir jautriu įrašu apie I.Marozienę pasidalijo ir sporto žurnalistė Laima Janušonytė. Ji tikino, kad gyvybingų, gyvenimą mylinčių bendraamžių mirtys verčia susimąstyti apie gyvenimo laikinumą.
 
„Yra žiauriai, tiesiog nepakeliamai liūdna ir graudu, kai išeina Tavo bendraamžiai…. Mes nebuvome geros draugės, bet geros pažįstamos. Keliai susitikdavo tai… labai labai seniai… kokiose nors automobilių lenktynėse, paskui pas draugus, šventėse ar Amatininkuose…
 
Irena Marozienė buvo... tiesiog ranka nekyla rašyti buvo… ji visada besišypsanti, pozityvi, graži, visada kupina gerų jausmų, draugiška ir labai geranoriška. Ji mokėjo džiaugtis gyvenimu, jį labai mylėjo ir brangino, ir gyveno… Stipri, talentinga, daug pasiekusi moteris. Jai dar gyventi ir gyventi…ir mylėti, ir šampaną gerti, ir su draugais švęsti gyvenimą, ir ir ir... daug visko. Deja, Irutė išėjo, vakar. Taip staiga, per greitai, tikrai per anksti… Kai išeina bendraamžiai – susimąstai: kiek liko Tau? Ar ta vasara dar pasikartos? Ar susitiksi su savo draugais, ar išgersi taurę vyno,ar dar prisės šalia Tavo sena gera pažįstama? Liūdesys…
 
Nuoširdi užuojauta Irutės dukroms Birutei ir Justinai, artimiesiems, draugams ir visiems pažinojusiems šią nuostabią,energingą, gyvenimą mylinčią moterį. Labai Tavęs ilgėsimės, Iručiuk.
 
Ir būtinai užsuksim į Amatininkus išgerti taurę vyno ir prisiminsime Tave – tokią trapią ir kartu labai stiprią. R.I.P.“, – rašė Laima Janušonytė.

Yra žiauriai, tiesiog nepakeliamai liūdna ir graudu, kai išeina Tavo bendraamžiai…. Mes nebuvome geros draugės, bet...

Posted by Laima Janusonyte on 2022 m. birželio 20 d., pirmadienis

Verslininkės ilgėsis ir dainininkas Petras Daunys. Jis tikina, kad prisimins ją kaip gyvenimo šviesą.

Irena Marozienė, tu mūsų Saulė ir šviesa, energija ir šiluma. Dėkingas Tau už tavo plačią širdį kaip jūra, nuoširdumą, dosnumą ir tikrumą. Dėkingas, kad tik dėl Rasa Barauskaite tave pažinau ir dėkingas, kad visoje situacijoje vienintelė mus palaikei ir nuoširdžiai džiaugeisi.

Dėkingas, kad galėjau su tavim pliurpt Molėtuose, vaikščiot prie jūros ar dainuot per tavo paskutinį gimtadienį.... Tu man visad liksi šviesa. Kuri užgeso. Bet tu mūsų saulė, saulėlydis ir saulėtekis tuo pačiu. Aš Tave myliu! Ilsėkis ramybėje“, – ilgesingu įrašu dalijosi atlikėjas.

Irena Marozienė, tu mūsų Saulė ir šviesa, energija ir šiluma. Dėkingas Tau už tavo plačią širdį kaip jūra, nuoširdumą, dosnumą ir tikrumą. Dėkingas, kad tik dėl Rasa Barauskaite tave pažinau ir dėkingas, kad visoje situacijoje vienintelė mus palaikei ir nuoširdžiai džiaugeisi. Dėkingas, kad galėjau su tavim pliurpt Molėtuose, vaikščiot prie jūros ar dainuot per tavo paskutinį gimtadienį.... Tu man visad liksi šviesa. Kuri užgeso. Bet tu mūsų saulė, saulėlydis ir saulėtekis tuo pačiu. Aš Tave myliu! Ilsėkis ramybėje.

Posted by Petras Daunys on 2022 m. birželio 20 d., pirmadienis

Žmonės.lt primena, kad žinią apie skaudžią netektį pirmadienio popietę pranešė verslininkės dukra Birutė Marozaitė. Verslininkė anapilin iškeliavo sekmadienį.

„Niekad negalvojau, kad reiks rašyti tokį postą, tačiau netekome mamos Irenos Marozienės. 

Visada buvo vakarėlių siela, todėl atsisveikinimas bus tik artimųjų rate, kur pakelsime taurę, kaip mama ir norėjo. Visi kas nori atsisveikinti užsukite kada į Amatininkus, pakelkite taurę, prisiminkite, jai tai būtų patikę“, – rašė B.Marozaitė.

I.Marozienė su vyru praeityje garsiu verslininku Vaidu Marozu susilaukė dviejų dukrų – Birutės ir Justinos. 

Niekad negalvojau, kad reiks rašyti tokį postą, tačiau netekome mamos Irena Marozienė 🖤 Visada buvo vakarėlių siela,...

Posted by Birutė Marozaitė on 2022 m. birželio 20 d., pirmadienis

Jautrias žodžiais, skirtais mamai, socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo ir I.Marozienės dukra Justina. 

„Septintą dieną, kai Dievas turbūt įpratęs ilsėtis, išėjo Mama, Sesė, Uošvienė, Draugė, Kovotoja ir Verslininkė verta knygos – Irena  Kadangi visada įsivaizdavo savo išėjimą tik su visų dainomis ir šokiais – atsisveikinti kviečiame pakeliant taurę ir tylos minute. Ilsėkis ramybėje, mes su tavimi, myliu tave.

Džiaugiuosi, kad pastarųjų metų sunkumai suartino mus taip, kaip niekada gyvenime. Džiaugiuosi, kad paskutinius tris mėnesius turėjome galimybę gyventi vienuose namuose ir rytais išgerti kavos. Džiaugiuosi, kad spėjai pamatyti savo vaikus užaugusius, stiprius ir laimingus. Turbūt kai mes išeisime anapus tu jau lauksi mūsų suorganizavus šventę.

Dalinuosi ir paskutine nuotrauka iš jos Intragramo, kurį įrašiau pries kelis metus, kad galėtų dalintis gražiomis gyvenimo akimirkomis“, – rašė Justina.

Septintą dieną, kai Dievas turbūt įpratęs ilsėtis, išėjo Mama, Sesė, Uošvienė, Draugė, Kovotoja ir Verslininkė verta...

Posted by Justina Marozaitė on 2022 m. birželio 20 d., pirmadienis

Praėjusiais metais, pasitikusi 63-ąjį gimtadienį, I.Marozienė portalui Žmonės.lt pasakojo besidžiaugianti puikiu gyvenimo etapu – atėjusia branda. 

„Niekada neslėpiau savo metų, niekada nesibaiminau, kad senstu. Tikiu, kad metai yra mano turtas. Juo ir mėgaujuosi“, – tąkart šypsojosi ji ir pridūrė, kad nuo darbų net ir atėjus brandai nusigręžti nesinori. 

Verslininkė didžiavosi, kad prieš 31-erius metus jos įkurta „Amatininkų užeiga“ atlaikė visas krizes, o ir karantino pančius. I.Marozienė savo mylimo verslo valdymą prieš kelerius metus perdavė dukrai Birutei.

„Restoranui vadovauja Birutė, o aš čia esu tik patariamasis balsas. Kai jai kyla klausimų, ji manęs vis ko nors paklausia, kai man kyla klausimų, aš pasakau savo nuomonę… Nesisuku šiame versle pilnu tempu. Tiksliau: kūnas jau nesisuka, bet galva – visada sukasi. Galvą atjungti yra labai sudėtinga. Iš kitos pusės, jei ne dirbti, tai ką veikti? Man šis verslas yra svarbus, tad ir sukuosi“, – kalbėjo I.Marozienė.

Fotogalerija:

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama