Mantvidas Žalėnas: „Partizanų kovas už laisvę pagerbiančios juostelės tampa mada“

Mantvidas Žalėnas / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-08-01 16:06
Jau keletą savaičių galima sutikti žmones, pasipuošusius akį traukiančia žalia medžiagine apyranke – miško simboliais papuošta juostelė simbolizuoja partizanų judėjimo atminimą ir jų pagerbimą. Patriotiškai idėjai neatsispyrė ir nemažas būrys žinomų žmonių, kurių gretos ir susidomėjimas idėja vis didėja.

Prie akcijos jau prisidėjo Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis, politikai Gabrielius Landsbergis ir Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, keliautojas ir žurnalistas Vytaras Radzevičius, rašytojas ir žurnalistas Andrius Užkalnis, stilistė Asta Valentaitė, dizaineris Giedrius Paulauskas, didžėjus Mamania, Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, muzikantas Andrius Mamontovas, dainininkė Ieva Zasimauskaitė, humoristas Justinas Jankevičius, atlikėjas ir laidų vedėjas Marijonas Mikutavičius bei daugelis kitų.

„Kai atsirado Georgijaus juostelės, pasklido raginimai, kad reikėtų jas uždrausti. Tuomet pagalvojau, kam siekti kažką drausti, jeigu galima tiesiog turėti savo šalį palaikančias juosteles. Esame filmo „Nematomas frontas“ platintojai, todėl nusprendėme sujungti šias dvi mintis, nes jos abi dera ir papildo viena kitą, skatina patriotizmą. Iš pradžių pagaminome 10 tūkstančių juostelių, beveik visas jas išdalinome ir sulaukėme didžiulio susidomėjimo. Žinomi žmonės ėmė prašyti jų savo draugams ir artimiesiems – taip vieni per kitus jomis dalijasi ir tai tapo savotiška mada“, – portalui Žmonės.lt sakė vienas akcijos sumanytojų, filmą platinančios kompanijos „Incognito Films“ vadovas Mantvidas Žalėnas.  

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Juostelių prekyboje nėra ir nebus

M.Žalėnas pasakojo, kad juostelėmis nėra ir nebus prekiaujama, mat jų idėja – nekomercinė. Juostėlės bus dovanojomos įsigijusiems bilietą į filmą „Nematomas frontas“, iniciatoriai taip pat viliasi, kad jeigu pavyks gauti lėšų papildomam jų pagaminimui, jos bus išdalintos moksleiviams bei studentams.

„Juostelę galės gauti kiekvienas, įsigijęs bilietą į filmą „Nematomas frontas“, bet, kadangi tai jau tampa tarsi mada, jeigu atsiras lėšų, galvojame apie galimybę užsakyti jų daugiau ir padalinti mokyklose ar kitose vietose, kad ši graži mintis tęstųsi. Juostelių nepardavinėsime, nes nenorime idėjos sukomercinti. Tikimės patys gauti papildomų lėšų ir savo jėgomis jų dar daugiau pagaminti bei išdalinti nemokamai. Neturime tikslo jomis prekiauti, nes darbais, o ne kalbomis mes Tėvynę mylime“, – šypsojosi M.Žalėnas.

Neturime tikslo jomis prekiauti, nes darbais, o ne kalbomis mes Tėvynę mylime.

Vyras išreiškė viltį, kad mada nešioti savo Tėvynės istoriją ir už jos laisvę pasiaukojusių žmonių atminimą simbolizuojančią juostelę taps ilgalaike ir plėsis kartu su kitais patriotiniais projektais.

„Mūsų tikslas, kad juostelės taptų ilgalaike mada, kad jų simbolika atsispindėtų tolimesniuose panašiuose projektuose. Planuose – perleisti knygą „Partizanai“, prie kurios taip pat pridėsime juosteles. Galbūt ateityje dar bus galima pagaminti su tokia pačia simbolika ir marškinėlius, nes matome, kad žmonės tuo domisi, yra poreikis tokiems dalykams. Patriotizmo turi kiekvienas lietuvis, tereikia vienytis ir nebijoti to išreikšti“, – teigė pašnekovas.

Juosteles galima gauti visuose „Forum Cinemas“ kino teatruose įsigyjant bilietą į filmo „Nematomas frontas“ seansą. Bilietai jau parduodami ir internetu www.forumcinemas.lt „Nematomas frontas“ – kinuose nuo rugpjūčio 15 d.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama