Pažaislio festivalio atidaryme – pasaulinės operos žvaigždės, džiazas ir būrys melomanų

Pažaislio muzikos festivalis / Teodoro Biliūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2022-06-03 22:19
Penktadienį Kaune, Pažaislio vienuolyne, prasidėjo klasikinės muzikos festivalis, sutraukęs būrį melomanų.

Birželio 3-osios vakarą Pažaislio vienuolyno didysis kiemas prisipildė džiazo klasikos garsais iš populiariosios Džordžo Geršvino operos „Porgis ir Besė“. Lyrinio soprano, iš Pietų Afrikos kilusios Pumezos Matshikizos, „The Independent“ pripažintos vienu įdomiausiu šių dienų operos balsu, ir amerikiečio boso-baritono Kevino Shorto, kūrusio Porgio vaidmenį daugiau kaip aštuonių šalių scenose, duetas kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru ir Kauno valstybiniu choru, diriguojant Gintarui Rinkevičiui, atidarė Pažaislio muzikos festivalį.

Ilgai laukto renginio nepraleido gausus būrys melomanų, tarp kurių – aktorė Olita Dautartaitė, Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas, Lietuvos sportinių šokių šokėjai Lina Chatkevičiūtė-Vėželienė ir Donatas Vėželis, žurnalistė Nemira Pumprickaitė ir daugelis kitų.

Pažaislio muzikos festivalyje apsilankė ir Olita Dautartaitė / Teodoro Biliūno nuotr.
Pažaislio muzikos festivalyje apsilankė ir Olita Dautartaitė / Teodoro Biliūno nuotr.
Lina Chatkevičiūtė ir Donatas Vėželis / Teodoro Biliūno nuotr.
Lina Chatkevičiūtė ir Donatas Vėželis / Teodoro Biliūno nuotr.

Festivalio atidarymo proga pristatyta viena žymiausių ir dažniausiai atliekamų operų pasaulyje „Porgis ir Besė“ klausytojus nukėlė į XX a. pradžią juodaodžių žvejų kaimelyje Pietų Karolinoje, kuriame nepaisant visų gyvenimo negandų ir vargo gimsta meilė. Operos muzikoje klasikos tradicijos persipina su Niujorko džiazo muzika, gausu juodaodžių liaudies dainų, bliuzo, spiričiuelio motyvų.

„Porgio ir Besės“ arijos „Summertime“, „I Got Plenty o' Nuttin'“ yra tapę pasaulinio muzikos lobyno hitais, populiariais tiek tarp klausytojų, tiek ir įvairių muzikinių žanrų atlikėjų. Pasaulyje yra daugiau kaip 25 000 skirtingų arijos „Summertime“ perdainavimo versijų. Lietuvos atlikėjai – Erica Jennings ir duetas „House of Virus“ taip pat yra pristatę šios arijos interpretaciją house muzikos stiliumi.

Birželio pirmojo penktadienio vakarą Pažaislio festivalio klausytojai išgirdo su legendine Maria Callas lyginamos solistės iš Pietų Afrikos Respublikos Pumezos Matshikizos atliekamą „Summertime“.

Kevinas Shortas, Pumeza Matshikiza ir Gintaras Rinkevičius / Teodoro Biliūno nuotr.
Kevinas Shortas, Pumeza Matshikiza ir Gintaras Rinkevičius / Teodoro Biliūno nuotr.

Užsienio žiniasklaida negaili liaupsių šiai dainininkei ir įvardija ją kaip vieną kylančių operos žvaigždžių. Lengvo, švelnaus ir sodraus balso savininkė Pumeza Matshikiza turi savyje natūralaus dramatizmo užtaisą, menininkė sulaukia dėmesio ir susižavėjimo dėl gebėjimo puikiai įsijausti į kuriamą vaidmenį.

Pumeza Matshikiza / Teodoro Biliūno nuotr.
Pumeza Matshikiza / Teodoro Biliūno nuotr.

Iki rugpjūčio 28 d. Pažaislio vienuolyne, Kauno filharmonijoje, įvairiose vietose aplink Kauną vyksiančio festivalio programoje numatyti 36 koncertai. Tarp dalyvių ne vienas žinomas vardas iš 17 šalių ir Lietuvos: pianistė Mūza Rubackytė, operos solistas Edgaras Montvidas, smuikininkas Dmitrijus Makhtinas, pianisto Alexanderio Paley suburtas ansamblis „Paleasis“, vokiečių baritonas Benjaminas Applo, gitaristas Milošas Karadagličius, kiti.

Koncertai vyks Kauno filharmonijoje, Raudondvario kultūros centre, Kristaus prisikėlimo bažnyčioje Kaune, Tado Ivanausko Obelynės sodyboje, Ch.Frenkelio viloje Šiauliuose, Birštono kurhauze ir kitur.

Rugpjūčio 12 dieną Pažaislio vienuolyne suplanuotas ryškiausių Ukrainos klasikinės muzikos žvaigždžių koncertas.

Per jį surinktos lėšos bus skirtos karo aukoms remti. Didžiausias klasikinės muzikos festivalis Lietuvoje rengiamas nuo 1996 metų.

Fotogalerija:

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama