Sigita Mikalauskienė – apie darbą su vyru solistu Liudu: „Net kai būdavo sunku, atsitraukti nenorėjau“

Sigita Mikalauskienė ir Liudas Mikalauskas su vaikais / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Justė Juškevičiūtė
Publikuota: 2022-03-17 19:11
„Moteriai, turinčiai tokį aktyvų vyrą, reikia dalyvauti jo veikloje. Juk kitaip retai susitiktume“, – juokiasi operos solisto Liudo Mikalausko žmona renginių organizatorė Sigita Mikalauskienė. Iš tiesų, praėjusių metų rugpjūtį dešimtąsias vestuvių metines atšventusios moters įžvalgų verta paklausyti – kartu su sutuoktiniu ji sukasi tiek buityje, tiek darbe ir per jokius išbandymus jiems kopti neteko.

„Bendras darbas į mūsų gyvenimą įneša tik dar daugiau prasmės“, – portalui Žmonės.lt sako Sigita Mikalauskienė, sutikusi papasakoti apie darbo su vyru Liudu Mikalausku subtilybes.

Nuo ko viskas prasidėjo?

Viena gražiausių Lietuvos muzikos pasaulio porų Liudas ir Sigita Mikalauskai susipažino 2008 metais ir kone iškart pradėjo kartu keliauti į koncertus. Tiesa, tuomet neatrodė, kad ši veikla kada nors įkvėps bendrus projektus ar net verslus. 

„Prisimenu, 2008 metais Liudas tapo projekto „Triumfo Arka“ nugalėtoju. Po pergalės jis leidosi į koncertinius turus, o aš jam, kaip mylimoji, palaikiau kompaniją. Tuomet minčių kažką dirbti kartu net nebuvo, bet muzikos pasaulis mane pakerėjo. Taip ir pradėjome į koncertus važiuoti kartu“, – prisimena Sigita.

Vis dėlto metams bėgant tik kartu keliauti į pasirodymus porai neužteko – 2010 metais Liudas ir Sigita sumąstė suorganizuoti pirmąjį muzikos festivalį Tauragėje. S.Mikalauskienė šypsodamasi svarsto, kad dabar jau galima sakyti, jog idėja dirbti kartu gimė iš meilės ne tik operos solistui, bet ir jo gimtinei – Tauragei. 

„Ne tik Liudą, bet ir Tauragę aš pamilau kone iškart, tad tiek ir tereikėjo, kad viskas prasidėtų. Nors pirmiausia norėjosi sukurti tik kažką prasmingo mylimojo kraštui, po to kaip sniego gniūžtė dėjosi vis daugiau bendrų veiklų. Dabar su Liudu jau organizuojame keletą tarptautinių festivalių, o kur dar kiti darbai... Tiesa, reikia pabrėžti, kad bendra mūsų veikla vis vien apima tik 30 procentų visko, ką darome gyvenime“, – portalui Žmonės.lt šypsosi S.Mikalauskienė.

Sigita Mikalauskienė ir Liudas Mikalauskas / Asmeninio albumo nuotr.
Sigita Mikalauskienė ir Liudas Mikalauskas / Asmeninio albumo nuotr.

Daugiau nei 12 metų drauge dirbanti pora šiandien kartu rengia muzikinius turus, ruošia menines programas, o ir kartu jie – Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos nariai. S.Mikalauskienė nusijuokia, kiekviena bendra jų veikla tik dar labiau praturtina gyvenimą, o ir siejasi su reikšmingais šeimos įvykiais. Sigita juokiasi, kad galbūt todėl svarbias progas jų šeimai prisiminti nesudėtinga.

„Kiekvienas mūsų festivalis, kiekvienas darbas nėra tik šiaip projektas – tai dalelė mūsų. Pavyzdžiui, kiekvieną rugpjūtį vykstantis Paberžės muzikos festivalis organizuojamas būtent ten, kur mes susituokėme, o ir panašiu metu. Taip ir išeina, kad mes kiekvieną kartą su Liudu nuvažiavę į tuos koncertus, aplankome savo pasodintą berželį, prisimename, kaip viskas buvo, pasvajojame“, – su šypsena kalba S.Mikalauskienė.

Sigita Mikalauskienė ir Liudas Mikalauskas / Asmeninio albumo nuotr.
Sigita Mikalauskienė ir Liudas Mikalauskas / Asmeninio albumo nuotr.

Darbingos romantiškos vakarienės

Nors sakoma, kad kartu dirbti sutuoktiniams yra nemažas išbandymas, Sigita atkerta – jiedu su Liudu yra puiki komanda. Žinoma, laiko nusigludinti ir apsišlifuoti tikrai prireikė.

„Būdavo ir nesusikalbėjimų, ir nesusiderinimų, bet išmokome kalbėtis, o dabar jau, atrodo, ir to mažiau reikia. Iš tiesų, per dvylika metų atsirado aiškus darbų pasidalijimas, tad nieko nereikia aiškintis – jaučiame vienas kitą intuityviai. Visada žinau, ką darys Liudas, ir žinau, kad jis viską padarys gerai. Tikiu, kad ir jis žino, ką aš darysiu ir kad man pavyks.

Išties, dabar jau būna, kad po koncerto sėdime ir pasidžiaugiame, jog viskas taip puikiai pavyko. Tada ir supranti, kad bendras darbas yra labai prasmingas – jis įneša įvairumo į šeimos gyvenimą“, – portalui Žmonės.lt pasakoja S.Mikalauskienė.

Tiesa, čia pašnekovė priduria, kad kartu dirbant, be jokios abejonės, iškyla ir pavojų. Vis dėlto šie Mikalauskų gyvenimo neapsunkina.

„Prisipažįstu, ne viena mūsų romantiška vakarienė ar pietūs yra pasibaigę aptarimu, kokį atlikėją reikėtų kviesti į mūsų organizuojamą festivalį. Bet juk ir tai yra mūsų gyvenimas, tad numojame ranka. Romantika gali būti visokia“, – juokiasi Sigita. 

Liudas Mikalauskas su žmona Sigita / Asmeninio albumo nuotr.
Liudas Mikalauskas su žmona Sigita / Asmeninio albumo nuotr.

S.Mikalauskienė neslepia – kartu dirbant net ir šeimos atostogos atrodo šiek tiek kitaip. Mikalauskų kelionės dažnai virsta įkvėpimu ateities projektams.

„Štai praėjusių metų vasarą su bičiučiais – trys šeimos – iškeliavome į Veroną, Veneciją, Milaną. Galvojome, bus graži pažintinė kelionė, visiška ramybė. Vieną dieną nusprendėme paplaukioti gondola. O koks plaukimas be dainos? Deja, mūsų gondolininkas nemokėjo dainuoti, tad Liudas su kolega Egidijumi Bavikinu užtraukė „O Sole Mio“. Tos dainos vaizdo įrašas netrukus paplito internete.

Taip ir išėjo: vakare sėdi vyrai, žiūri, kad internetas jau sprogsta nuo jųdviejų vaizdo įrašo, ir prisiminė, kad šiemet sukanka 15 metų, kai jie kartu pasirodo scenoje. Tokia proga ir gimė koncertinis turas „Dviese gondoloje“. Tokios tos mūsų kelionės“, – portalui Žmonės.lt pasakoja pašnekovė.

Sigita Mikalauskienė / Asmeninio albumo nuotr.
Sigita Mikalauskienė / Asmeninio albumo nuotr.

Paklausta, ar niekada nekilo mintis atsitraukti nuo bendrų šeimos veiklų,  S.Mikalauskienė patikina, kad ramiai mėgautis kasdienybe nesugebėtų.

„Labai smagu, kad su Liudu turime bendrų darbų, kurie mus sieja, džiugina. Visada turime apie ką pasikalbėti, ką aptarti, gimsta naujos idėjos, o tai yra svarbu. Net kai būdavo sunku, pavyzdžiui, kai laukiausi, atsitraukti nenorėjau“, – taria ji.

„Žinoma, palengvina ir tai, kad turime žmonių, kurie mums padeda. Galbūt jei veiklose suktumėmės tik dviese, būtų sunkiau“, – portalui Žmonės.lt priduria kartu su sutuoktiniu dirbanti S.Mikalauskienė.

Fotogalerija:

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama