Skautai partizanų miškuose surengė filmo „Nematomas frontas“ peržiūrą

„Nematomo fronto“ peržiūra / Kernavės tunto nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-07-31 14:15
Netoli istorinės Lietuvos sostinės Kernavės esančiuose miškuose trečiadienio vakarą vyko neįprastas Jono Ohmano, Vinco Sruoginio ir Marko Johnstono filmo „Nematomas frontas“ seansas. Į viduryje miško įrengtoje kino salėje vykusią peržiūrą susirinko dalis iš dviejų šimtų skautų, šią savaitę leidžiančių jubiliejinėje, 25-ojoje, „Kernavės“ tunto stovykloje.

Tradiciškai netoliese Kernavės piliakalnių stovyklaujantis to paties vietovardžio vardą naudojantis skautų vienetas yra vienas seniausių Lietuvoje. Sovietų okupacijos laikotarpiu skautų judėjimas buvo uždraustas, todėl aktyviau jį atkurti imtasi tik Sąjūdžio laikas. 1989 – aisiais metais įkurtas vienetas šiuo metu vienija daugiau nei 200 vilniečių skautų.

„Į šios stovyklos atidarymą susirinko įvairių kartų su „Kernavės tuntu“ užaugę skautai. Visus 25 metus pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymas buvo mūsų prioritetu. Stengiamės, kad vaikai užaugtų gerais žmonėmis, mylinčiais savo kraštą ir norinčiais jam padėti“, –  prieš seansą pasakojo „Kernavės“ vieneto vadovė, tuntininkė Jūratė Jonytė.

Dokumentinis filmas „Nematomas frontas“ pasakoja apie 1944-1953 metais Baltijos šalyse vykusį pasipriešinimo judėjimą, kuris subūrė jaunų mirčiai neabejingų vyrų būrius kovai su komunistiniu pasauliu – Sovietų Sąjunga.

„Nematomas frontas“ – Sovietinės armijos ir NKVD naudotas kodinis pavadinimas partizanų judėjimui Lietuvoje įvardyti. Drąsių vyrų, stojusių į kovą už laisvę, istorija pasakojama remiantis partizanų lyderio Juozo Lukšos rašytine patirtimi, abiejų „fronto“ pusių liudytojų mintimis. Tuometį siaubą, kankinimus, meilę ir narsą atskleidžia dar niekur nematyti archyviniai kadrai bei pasipriešinimą išgyvenusiųjų istorijos.

„Stovyklų metu mėgstame dainuoti partizanų dainas, dažnai einame į žygius jų takais, todėl šis filmas buvo labai įdomus“, – po seanso įspūdžiais dalinosi penkiolikmetis A.Motiejauskas. „Taip mokytis Lietuvos istorijos žymiai įdomiau negu mokyklos suole. Pradedi rimčiau į viską žiūrėti ir geriau supranti tai, ką pasakoja seneliai“.

Kernavės tunto nuotr.
Kernavės tunto nuotr.

Vienas filmo platintojų, A.Ramaška, atvežęs filmą į stovyklą, sakė, kad ieškodamas netradicinių erdvių išankstiniams filmo seansams, norėjo rasti galimybę peržiūrą kuo labiau priartinti prie partizanų aplinkos: „Skautai visada pasižymėjo išskirtiniu požiūriu ir patriotiškumu. Šiandien, pamatęs, kaip atrodo jų gyvenimas miško sąlygomis, džiaugiuosi, kad pavyko „Nematomą frontą“ atvežti būtent čia. Man atrodo, stovykloje radau drąsos ir laisvės dvasią gana panašią į tą, kurią stengtasi perteikti filme.“

„Kernavės“ tuntas priklauso Lietuvos skautijai, didžiausiai šalies skautų organizacijai. Joje veikia per 2500 skautų visose Lietuvos apskrityse. Savo veikla Lietuvos skautija siekia prisidėti prie jaunų žmonių ugdymo aktyviais ir pilietiškais visuomenės nariais, turinčiais tvirtą vertybinį pagrindą ir nebijančiais imtis iniciatyvos kuriant geresnį pasaulį. 

Kernavės tunto nuotr.
Kernavės tunto nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama