Šokiruojantis A.Jagelavičiūtės performansas: komentatorių neapykanta virto pomidorų kulkomis

Vilniaus senamiestyje – Agnės Jagelavičiūtės performansas „Tiesa į akis“ / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2022-06-17 19:14
„Kultūros naktis“ – vienas laukiamiausių kultūros renginių metuose. Jo metu Vilnius tampa didžiule scena, tiek jauniems menininkams, tiek žinomiems veidams leidžianti pademonstruoti savo talentą ir idėjas. Šį penktadienį sostinę užvaldžiusi kultūros banga pritraukė ir stilistę, influencerę Agnę Jagelavičiūtę, kuri senamiestyje atliko šokiruojantį performansą „Tiesa į akis“.

„Kultūros naktyje“ stilistė, nuomonės formuotoja Agnė Jagelavičiūtė debiutavo su šokiruojančiu performansu „Tiesa į akis“. Vilniaus senamiestyje Aušros Vartų gatvėje prie baro „InVino“ vykęs pasirodymas sutraukė daugybę smalsuolių. Kai kurie jų buvo tik stebėtojai, kai kurie – dalyviai: jie į vien apatiniais vilkinčią kūrėją mėtė pomidorus, kurie simbolizavo žeidžiančius anoniminius komentarus.

Šiuo performansu menininkė skatino anonimus prisiimti atsakomybę už savo žodžius ir išdrįsti žeidžiančius komentarus pasakyti tiesiai į akis – mesti į ją pomidorus. Daržoves praeiviai galėjo imti iš  Agnę supančių kibirų.

Šokiruojantis performansas, prasidėjęs 18 valandą, truko iki vidurnakčio. Šešias valandas A.Jagelavičiūtė ketino praleisti ant senamiesčio grindinio ir priimti praeivių „kulkas“. Performanso metu taip pat skambėjo skirtingas balsais įgarsinti įžeidūs anoniminiai komentarai. 

Tiesa, po pirmosios valandos performanso Agnė ėmė drebėti, tad buvo apgaubta pledu, kad sušiltų.

Agnė Jagelavičiūtė / Žygimato Gedvilos nuotr.
Agnė Jagelavičiūtė / Žygimato Gedvilos nuotr.

Penktadienio rytą pati A.Jagelavičiūtė savo feisbuko paskyroje pasidalijo įrašu, kuriame paskutinį kartą pakvietė sekėjus į savo pasirodymą.

„Dieve, padėk man“, – rašė kūrėja.

Savo performansą „Tiesa į akis“ pati A.Jagelavičiūtė paskyrė aktualios temos nagrinėjimui – ji siekė pabrėžti socialinių tinklų ir anoniminių komentatorių daromą žalą, ribos tarp žmogiškumo ir žiaurumo nykimą bei poreikį atsigręžti į tikrąjį save.

Vilniaus senamiestyje – Agnės Jagelavičiūtės performansas „Tiesa į akis“ / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Vilniaus senamiestyje – Agnės Jagelavičiūtės performansas „Tiesa į akis“ / Žygimanto Gedvilos nuotr.

„Kiekvieną kartą, atverdami nešiojamąjį kompiuterį, mes pasineriame į siurrealų pasaulį. Jame po netikromis anketomis slepiame savo identitetą, vardą, savo unikalias patirtis ir istoriją. Po susigalvota sintetine asmenybe ištirpsta atsakomybės, realus situacijos suvokimas ir dažnai – net žmogiškumas.

Apsiginklavę skaitmeniniu „automatu“ mes tratiname žodžius į kairę ir dešinę visai negalvodami, kad žodžiai lyg kulkos sminga į visai neišgalvotus, bet tikrus, gyvus žmones. Mes be jokio gailesčio švaistomės vertinimais nuolat pabrėždami, jog tai – nieko baisaus, tiesiog – tokia mano nuomonė. Mes mėtomės sąvokomis „demokratija“ ir „mano teisė“ lyg tai būtų leidimas savo egzistencinį skausmą perduoti kitam žmogui jo net neatsiklausus. Mes išliejame tulžį besislėpdami po išgalvotais vardais ir vėl šypsomės visiems į veidą grįžę į tikrąjį save.

Daugiau akimirkų – fotogalerijoje:

Bet ar kada nors mes išties grįžtame iš ten? Į tikrąjį save? Ar mes vis dar mokame sakyti tiesą į akis, net jei ir skaudžią? O kas yra tikroji tiesa? Kaip skaitmeninės kakofonijos kontekste mes suprantame, kas yra tikroji tiesa, kuri negali būti nutylėta, ir kiek drąsos mums liko savo žodžius paversti veiksmais? Atėjo laikas prisiimt atsakomybę“, – savo performansą pristatė Agnė Jagelavičiūtė.

Žiūrėkite video:

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama