„Tautiškos giesmės“ iniciatoriai išleido pašto ženklų liniją ir subūrė netoli milijono lietuvių: Jazzu kviečia prisijungti likusius

Tautiška giesmė / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-06-29 15:36
Likus lygiai savaitei iki liepos 6-osios, kai lietuviai visame pasaulyje apsijungs giedodami „Tautišką giesmę“, iniciatyvos organizatoriai skelbia, kad himnui pakviesta bent 704 tūkst. lietuvių ir jų palikuonių, gyvenančių užsienyje. Tai yra masinės internetinės atakos, kuriai birželio pradžioje apsivienijo didieji Lietuvos naujienų portalai ir socialinių tinklų įžymybės, rezultatas.

„Šiandien visuose portaluose, kurie skleidžia „Tautiškos giesmės“ idėją, startavo atbulinis laikmatis. Jis skaičiuoja likusį laiką iki akimirkos, kai pasaulyje nuskambės Lietuvos himnas. Tam, kad tą akimirką jaustume, jog mūsų pasaulyje yra 4 milijonai, turime pakviesti bent 1,2 milijonus lietuvių ir jų palikuonių, kurie gyvena užsienyje. Vadinasi, per likusią savaitę dar laukia didelis iššūkis – pakviesti dar bet 500 tūkst. lietuvių už Lietuvos ribų,“ – sakė iniciatyvų „Lietuva 4.000.000” ir „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ vadovas Raimundas Daubaras.

Tai pirma tokio didelio masto kampanija, skirta užmegzti tiesioginį ryšį su užsienyje gyvenančia lietuvių tauta. Lietuviai užsienyje kviečiami per Lietuvos naujienų portalų užsienio lankytojų srautą, socialinį tinklą „Facebook“ ir „Google“ reklamos įrankius.

Organizatoriai prognozuoja, kad skaitmeninėmis priemonėmis per savaitę pavyks pakviesti dar 250-300 tūkst. lietuvių užsienyje. „Čia skaitmeninių technologijų potencialas bus išsemtos. Toliau žodį tarti tars tauta,“ – pabrėžė R.Daubaras.

„Tikriausiai nerasi Lietuvoje žmogaus, kuris nepažįsta lietuvio užsienyje. Paskambinkite jam. Parašykite laišką. Pakvieskite užsienyje gyvenančius draugus per socialinius tinklus. Arba tiesiog nueikite į platformą www.4000000.lt ir paspauskite mygtuką „Kviesti lietuvius“. 100-mečio proga turime pakviesti kiekvieną lietuvį, kad ir kaip toli jis būtų nutolęs geografiškai ar net per kartas. Jei sutelksim jėgas, liepos 6-oji gali tapti diena, kai visas pasaulis sužinos, kada Lietuvoje 21 valanda,” – ragino iniciatyvos vadovas.

Daugiausiai šiai dienai lietuvių 100-mečio „Tautiškai giesmei“ pakviesta iš pagrindinių šiuolaikinės emigracijos šalių – Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Norvegijos. Tai yra didžiausias naujienų portalų nuopelnas. Per „Facebook“ ir „Google“ įrankius pavyko pasiekti bent 46 tūkst. lietuvių ir jų palikuonių pasiekta Pietų Amerikoje – daugiausiai Kolumbijoje ir Venesueloje.

Iniciatoriai pastebi, kad dar didelis neišnaudotas potencialas yra Šiaurės Amerikoje ir Australijoje – žemynuose, į kuriuos gausiai emigravo lietuviai tarpukariu ar prieškariu (vadinamieji DIP‘ukai), ir kurie iš esmės sukūrė Lietuvos Pasaulio Bendruomenių tinklą. Planuojama, kad ten gyvenančius lietuvius „Tautiškai giesmei“ pakvies į 100-mečio Dainų šventę suvažiavę Pasaulio lietuvių bendruomenių atstovai iš viso pasaulio.

Lietuvius pasaulyje kartu giedoti „Tautišką giesmę“ jau pakvietė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė (jos kvietimas bendrai peržiūrėtas 92 tūkst. kartų), JAV aktorė Rūta Lee (107 tūkst. peržiūros), Niujorke reziduojantis menininkas Ray Bartkus (25 tūkst. peržiūrų), savo bičiulius lietuvius užsienyje per socialinius tinklus kvietė muzikantas ir visuomenės veikėjas Jurgis Didžiulis, „Radistas“ Jonas Nainys, auto lenktyninkas Benediktas Vanagas ir daug kitų.

Didžiausią dalį – 352 tūkst. lietuvių užsienyje – pakvietė „Tautiškos giesmės“ idėją visame pasaulyje skleidžiantys Lietuvos naujienų portalai – DELFI, 15min., Lrytas.lt, lrt.lt, Zmones.lt, Alfa. Jie nuo birželio pradžios kvietimus jungtis bendrai „Tautiškai giesmei” intensyviai transliavo savo užsienio lankytojų srautui.

Beje, platformoje www.4000000.lt esančiame žemėlapyje nuo šiol galima žymėtis ne tik patiems, bet ir registruoti tuos artimuosius, kurie neturi prieigos prie interneto – pavyzdžiui, savo senelius ar kartu giedosiančius vaikus.

Šiuo metu skelbiami tik tie duomenys apie pakviestu lietuvius užsienyje, kurie yra apskaitomi skaitmeniniu būdu ir kuriuos galima patikrinti, kad auditorijos nepersidengia. Dar šimtai tūkstančių lietuvių gali būti pakviesti žodžiu ar kitomis priemonėmis, kurias padės išsiaiškinti po himno giedojimo atlikta visuomenės apklausa.

Šiemet himną liepos 6-ąją giedosime tą pačią akimirką visame pasaulyje – 21:00 Lietuvos laiku (UTC+3). Tai taps unikaliu pasauliniu įvykiu ir rimta paraiška į vieningiausios tautos titulą. Tegul pasaulis sužino apie Lietuvą, kuri didelė, kuri visame pasaulyje ir kurią pirmiausiai vienija stiprus ryšys tarp jos žmonių, o ne geografija.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama