Teismas aktoriui Regimantui Adomaičiui sutrumpino draudimo vairuoti laiką 12 kartų – vietoj trejų metų liko trys mėnesiai

Regimantas Adomaitis / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2013-08-08 16:18
Aukštesnės instancijos teismas padarė ženklią nuolaidą dėl avarijos ir pasišalinimo iš jos vietos griežtai nubaustam legendiniam kino ir teatro aktoriui.

Teisme išgirdęs, kad vairuotojo pažymėjimas iš jo atimamas trejiems metams, legendinis aktorius Regimantas Adomaitis prasitarė, kad toks verdiktas jam prilygsta mirties nuosprendžiui. Esą nežinia, ar iki gyvenimo galo jam dar teks atsisėsti prie vairo.

Tačiau apeliaciniu skundu 76 metų vairuotojas pasiekė, kad pirminis „mirties nuosprendis“ jam būtų panaikintas.

Ketvirtadienio popietę aukštesnės instancijos Vilniaus apygardos teismas paskelbė, jog keičia ankstesnio nutarimo dalį, pagal kurią R.Adomaičiui uždrausta vairuoti trejus metus. Kitaip bylą išsprendęs teisėjas Artūras Šumskas nustatė net 12 kartų trumpesnį draudimo važinėti terminą – vos 3 mėnesių.

Šiandienis Vilniaus apygardos teismo sprendimas įsiteisėjo iškart ir yra neskundžiamas.

Kaip jau rašė Žmonės.lt, ši byla aktoriui R.Adomaičiui iškelta dėl to, kad kovo 29 d. apie 12.30 val. sostinės Trimitų gatvėje, vairuodamas automobilį „Volvo 850“ jis kliudė kito vilniečio automobilį „VW Passat“. Po kontakto R.Adomaitis toli nenuvažiavo – stabtelėjo už kelių dešimčių metrų esančioje degalinėje. VW vairuotojas buvo priėjęs pasikalbėti su R.Adomaičiu, tačiau aktoriui nepatiko pašnekovo tonas, todėl jis nutarė nesiaiškinti dėl avarijos aplinkybių ir iš degalinės išvažiavo.

R.Adomaitis aiškino tiesiog nematęs reikalo bendrauti ir kažką aiškintis su piktokai nusiteikusiu „VW Passat“ vairuotoju.

Vilniaus miesto apylinkės teismas 2013 m. birželio 6 d. konstatavo, kad R.Adomaičio kaltė dėl avarijos įrodyta nukentėjusiojo, jo žmonos liudytojos parodymais, taip pat pareigūnų darytomis nuotraukomis, kuriose užfiksuoti „Volvo“ ir „VW Passat“ buferių apgadinimai. Be to, pats R.Adomaitis kategoriškai neneigė, kad galėjo nepajausti, jei vairuodamas tik švelniai kliudė kitą automobilį.

Už techninės avarijos padarymą R.Adomaičiui buvo skirta 100 litų bauda.

Tuo tarpu dėl to, kad sąmoningai, tyčia pasitraukė iš avarijos vietos, turėdamas tikslą išvengti atsakomybės, teismas R.Adomaičiui skyrė 3 000 litų baudą.

Galutinė teisėjo Roberto Rainio skirta nuobauda buvo 3 000 litų bauda ir draudimas vairuoti trejus metus.

R.Adomaičio ir jo advokato skundą gavęs aukštesnės instancijos teisėjas pripažino, kad apylinkės teisme buvo įvertintos ne visos šioje byloje reikšmingos aplinkybės. Atsižvelgęs į visus teisinius bei žmogiškus niuansus, teisėjas A.Šumskas sutrumpino draudimo vairuoti terminą, tačiau 3 000 litų baudą paliko.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama