Teismo išvada: Regimantas Adomaitis – kelių erelis, iš legendinio aktoriaus atimtas vairuotojo pažymėjimas

Regimantas Adomaitis / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2013-06-06 09:24
Teismas Vilniuje paskelbė nutarimą legendinio aktoriaus Regimanto Adomaičio byloje, kurioje šis 76 metų vairuotojas buvo kaltinamas dėl avarijos ir pasišalinimo iš įvykio vietos.

Smulkią avariją Vilniaus centre, aikštelėje prie parduotuvės ir degalinės, padaręs garsus Lietuvos aktorius 76 metų Regimantas Adomaitis neteko vairuotojo pažymėjimo ir gavo nemenką baudą, nes buvo pripažintas padaręs avariją ir tyčia pasišalinęs iš įvykio vietos.

Taip ketvirtadienio rytą paskelbė Vilniaus miesto apylinkės teismas, priėmęs kino ir teatro legendai griežtą sprendimą.

Teisėjo Roberto Rainio nutarimu, vairuotojas baudžiamas subendrinta 3 tūkst. litų bauda. Maža to, R.Adomaitis negalės vairuoti automobilio 3 metus.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Kaip jau rašė Žmonės.lt, ši byla aktoriui R.Adomaičiui iškelta dėl to, kad kovo 29 d. apie 12.30 val. sostinės Trimitų gatvėje, vairuodamas automobilį „Volvo 850“ jis kliudė kito vilniečio automobilį „VW Passat“. Po kontakto R.Adomaitis toli nenuvažiavo – stabtelėjo už kelių dešimčių metrų esančioje degalinėje. VW vairuotojas buvo priėjęs pasikalbėti su R.Adomaičiu, tačiau aktoriui nepatiko pašnekovo tonas, todėl jis nutarė nesiaiškinti dėl avarijos aplinkybių ir iš degalinės išvažiavo.

R.Adomaitis aiškino tiesiog nematęs reikalo bendrauti ir kažką aiškintis su piktokai nusiteikusiu „VW Passat“ vairuotoju.

Teismas konstatavo, kad R.Adomaičio kaltė dėl avarijos įrodyta nukentėjusiojo, jo žmonos liudytojos parodymais, taip pat pareigūnų darytomis nuotraukomis, kuriose užfiksuoti „Volvo“ ir „VW Passat“ buferių apgadinimai. Be to, pats R.Adomaitis kategoriškai neneigia, kad galėjo nepajausti, jei vairuodamas tik švelniai kliudė kitą automobilį.

Už techninės avarijos padarymą R.Adomaičiui skirta 100 litų bauda.

Tačiau 3 000 litų baudą už pabėgimą vairuotojui skyrusio teisėjo R.Rainio nutarime nėra motyvuojama, kokie duomenys įrodo, kad R.Adomaitis sąmoningai, tyčia pasitraukė iš avarijos vietos, turėdamas tikslą išvengti atsakomybės ir t.t.

Teismo nutarime tik pabrėžiama, kad šioje situacijoje abu vairuotojai turėjo dėti pastangas, kad išsiaiškintų eismo įvykio aplinkybes, ir, jeigu susitartų dėl kaltės, užpildytų eismo avarijos deklaciją, o priešingu atveju jie privalėjo iškviesti policiją.

Teismo nutarime taip pat nurodoma, kad paskirta bauda ne vėliau kaip per 40 dienų nuo šio nutarimo nuorašo gavimo dienos turi būti sumokėta bet kuriame banke į Vilniaus apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą. R.Adomaičiui tuo pačiu priminta, kad nustatytu terminu nesumokėjus paskirtos baudos arba nepristačius protokolą surašiusiam pareigūnui baudos mokėjimo kvito, šis Vilniaus miesto apylinkės teismo nutarimas bus perduotas antstoliui dėl priverstinio baudos išieškojimo.

Šiandienį teismo nutarimą ir vairuotojas, ir policijos atstovai turi teisę per 20 dienų skųsti aukštesnės instancijos teismui.

Ketvirtadienį po teismo posėdžio R.Adomaitis sakė būtinai skųsiąs teismo verdiktą ir kartojo, kad nesutinka su nuobauda, nes nejautė padaręs avariją ir sąmoningai iš jos nebėgo. R.Adomaitis vėl aiškino tiesiog nematęs reikalo bendrauti ir kažką aiškintis su piktokai nusiteikusiu „VW Passat“ vairuotoju. Beje, teisme kaip liudytoja apklausta pastarojo žmona irgi patvirtino, kad jos sutuoktinis, kai supyksta, pasidaro ne itin draugiškas.

R.Adomaitis nusivedė Žmonės.lt žurnalistus prie savojo automobilio, kad parodytų, kokie nežymūs jo susidūrimo su „VW Passat“ padariniai. Garsųjį aktorių teisme lydėjo brolis. R.Adomaitis prasitarė, kad jeigu pirmosios instancijos teismo sprendimo nepavyktų užginčyti, būtent brolio retsykiais prašytų, kad vienur ar kitur dėl svarbių reikalų nuvežtų.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama