Ukrainoje – dar viena Holivudo žvaigždė: aktorius Benas Stilleris susitiko su Volodymyru Zelenskiu

Benas Stilleris su Volodymyru Zelenskiu / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2022-06-21 09:54
Nuo karo pradžios Ukrainoje apsilankė ne viena pasaulinė žvaigždė, taip siekdama atkreipti dėmesį į šalyje vykdomus žiaurumus ir skatinti nesustoti remti kenčiančios tautos. Šiuo metu Rytų Europoje lankosi Holivudo aktorius Benas Stilleris, kuris susitiko ne tik su karo pabėgėliais, bet ir Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

JAV aktorius Benas Stilleris (56), kuris nuo birželio 18 d. lankosi karo pabėgėlių centruose Lenkijoje ir Ukrainoje, Kijeve susitiko ir su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

Prezidentui B.Stilleris pasakė: „Man tai didelė garbė. Jūs esate mano didvyris. Dėl to metėte puikią aktoriaus karjerą“.

„Ne toks puikus kaip jūs“, – atsakė šis.

„Tai, ką jūs padarėte, kaip sutelkėte šalį ir pasaulį, tikrai įkvepia“, – primygtinai tvirtino B.Stilleris.

Benas Stilleris su Volodymyru Zelenskiu / „Scanpix“ nuotr.
Benas Stilleris su Volodymyru Zelenskiu / „Scanpix“ nuotr.

Aktorius V.Zelenskiui pasakojo apie savo apsilankymą karo nuniokotoje šalyje ir pamatytus vaizdus.

„Jaučiu, kad sunku suprasti, kas čia vyksta, jei nesi čia buvęs. Kalbėjome apie tikrąjį atvykimo čia poveikį. Šį rytą kaip tik buvau Irpinėje ir pamačiau, kaip viskas yra sugriauta. Jūs matote tai per televiziją, socialiniuose tinkluose, bet visai kas kita tai iš tikrųjų pamatyti ir pajusti, o paskui kalbėtis su žmonėmis. Mes kalbėjomės su daugybe žmonių.“

Netoli Kijevo esanti Irpinė karo pradžioje buvo smarkiai bombarduojama Rusijos kariuomenės, tačiau nuožmi Ukrainos karių gynyba užtikrino, kad Kremliaus pajėgos nepriartėtų prie sostinės.

B.Stilleris ir V.Zelenskis aptarė sunkumus, su kuriais susiduriama siekiant, kad karas Ukrainoje po tiek mėnesių kovų vis dar liktų matomas.

Benas Stilleris lankėsi Ukrainoje ir Lenkijoje / „Scanpix“ nuotr.
Benas Stilleris lankėsi Ukrainoje ir Lenkijoje / „Scanpix“ nuotr.
Benas Stilleris su Volodymyru Zelenskiu / „Scanpix“ nuotr.
Benas Stilleris su Volodymyru Zelenskiu / „Scanpix“ nuotr.

„Neįdomu kasdien kalbėti apie karą įvairioms auditorijoms, tačiau mums tai labai svarbu. Kai žmonės pamiršta kalbėti apie karo įtaką ir apie tai, kaip stumti Rusiją, tampa labai sunku“, – kalbėjo Ukrainos prezidentas. 

Žvelgdamas į B.Stillerį, jis pridūrė: „Tokių žmonių kaip jūs dėka mes galime tai padaryti“.

Vizito Rytų Europoje metu B.Stilleris paviešino vaizdo pranešimą, kuriame ragino pasaulį paremti Ukrainos pabėgėlius ir 100 mln. pabėgėlių visame pasaulyje.

„Karas ir smurtas žlugdo žmones visame pasaulyje. Niekas nesirenka bėgti iš savo namų. Ieškoti saugumo yra kiekvieno žmogaus teisė ir ji turi būti užtikrinta“, – kalbėjo aktorius.

Українці відчувають підтримку всього світу, багатьох відомих людей. І візит Ben Stiller укотре це підтверджує. Ваша поїздка до Ірпеня та Макарова, зустрічі з нашими людьми багато про що говорять. Цінуємо, що в цей непростий для нашої країни час ви поруч. —— Ukrainians feel the support of the whole world, many famous people. And Ben Stiller's visit once again confirms this. Your trip to Irpin and Makarov, meetings with our people say a lot. We appreciate that you are here at this difficult time for our country.

Posted by Володимир Зеленський on 2022 m. birželio 20 d., pirmadienis

Praėjusią savaitę Stilleris, kuris yra Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuro (UNHCR) geros valios ambasadorius, skrido į Žešuvą pietryčių Lenkijoje.

Sekmadienį jis taip pat buvo pastebėtas vaikštinėjantis Lvivo mieste, kuris, nors ir buvo puolamas Rusijos pajėgų, ne tiek daug nenukentėjo, palyginus su įnirtingais puolimais šalies rytuose.

Savo „Instagram“ puslapyje Stilleris rašė, kad susitiko su šeimomis, „kurių gyvenimus sugriovė karas ir smurtas Ukrainoje“.

Benas Stilleris lankėsi Ukrainoje ir Lenkijoje / „Scanpix“ nuotr.
Benas Stilleris lankėsi Ukrainoje ir Lenkijoje / „Scanpix“ nuotr.

B.Stilleris pridūrė, kad atvyko čia mokytis, dalytis istorijomis, kurios iliustruoja karo poveikį žmogui ir skatinti solidarizuotis.

„Kiekvienas turi teisę ieškoti saugumo. Kad ir kas būtų. Kad ir kur. Bet kada“, – ragino Holivudo garsenybė.

Fotogalerija:

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama