Užsienio žiniasklaida: britų karališkoji šeima slapta suteikė prieglobstį Ukrainos karo pabėgėliams

Karalienė Elizabeth / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt, 15min.lt
Publikuota: 2022-05-21 22:06
Britų karališkoji šeima nelieka abejinga aplinkinių skausmui. Naujienų portalas „Daily Mail“ skelbia, kad Jungtinės Karalystės monarchai ne tik aukoja pinigų ir viešai remia labdaros Ukrainai prašymus, bet ir, kaip pranešama, suteikia būstą karo pabėgėliams.

„Daily Mail“ skelbia, kad per pastaruosius tris mėnesius pagal vyriausybės programą „Namai Ukrainai“ į Jungtinę Karalystę atvyko beveik 54 tūkst. žmonių iš Ukrainos. Jiems suteikti prieglobstį pareiškas pateikė daugiau nei 150 tūkst. britų.

Pranešama, kad tarp jų buvo ir kai kurie karališkosios šeimos nariai, į savo namus priėmę nuo karo bėgančius ukrainiečius, tačiau dėl saugumo šių asmenų tapatybė nėra viešinama.  Be to, teigiama, kad ir patys karališkosios šeimos nariai nori, kad jų indėlis liktų slaptas.

Bakingamo rūmai, kurie kovo mėnesį pareiškė, kad karališkoji šeima ieško įvairių būdų, kaip suteikti tinkamą pagalbą ir paramą ukrainiečiams, atsisakė pateikti daugiau informacijos dėl saugumo sumetimų.

Rūmų atstovas spaudai sakė: „Teikiame pagalbą įvairiais būdais, tačiau daugiau nekomentuosime.“

Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.
Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.

Karališkoji šeima Ukrainai padėti siekia įvairiais būdais. Dar prieš kurį laiką karalienė Elizabeth II, princas Charlesas su žmona Camilla bei princas Williamas su žmona Kate Middleton paaukojo milžinišką pinigų sumą organizacijai, kuri Ukrainai surinko daugiau kaip 300 mln. svarų.

Karalienė Elizabeth II savo paramą Ukrainai išreiškė ir kitais subtilesniais būdais: kartą Vindzoro pilyje ji dėvėjo Ukrainos geltonos ir mėlynos spalvos drabužius ir užsakė šios šalies spalvų gėlių kompozicijas.

„Tokie dalykai nėra atsitiktiniai“, – „Daily Express“ sakė aukšto rango šaltinis.

Karalienės pavyzdžiu seka ir kiti britų karališkosios šeimos nariai. Tiesa, ne tokiais subtiliais būdais – princas Charlesas su žmona Camilla, princas Williamas ir Kate Middleton per susitikimus su ukrainiečių diaspora Didžiojoje Britanijoje pasisakė prieš Rusijos agresiją ir pažadėjo remti Ukrainos kovą su okupantais.

Karalienės pusbrolis Kento princas Michaelas, protestuodamas prieš invaziją, grąžino Kremliui Rusijos apdovanojimą – Draugystės ordiną.

Šios savaitės pradžioje per kelionę po Kanadą Charlesas ir Camilla susitiko su ukrainiečių pabėgėliais Otavoje, kur Camilla vienai šeimai, palikusiai tėvą kovoti, pasakė: „Mes labai jus palaikome. Mes tikrai labai dėl jūsų nerimaujame.“

Kate Middleton ir princas Williamas filmo „Asai. Maverikas“ premjeroje / Scanpix nuotr.
Kate Middleton ir princas Williamas filmo „Asai. Maverikas“ premjeroje / Scanpix nuotr.

Kovo mėnesį, lankydamasis Ukrainos kultūros centre Londone, princas Williamas teigė, kad sunku suvokti, jog tokie dalykai gali vykti šiais laikais. „Mūsų kartai labai svetima tai matyti Europoje. Mes visi esame su jumis. Mes galvojame apie jus. Mes jaučiamės tokie nereikalingi.“

Jis gyrė Ukrainos žmones už jų drąsą: „Mes jau įsitikinome, kokia neblėstanti ukrainiečių dvasia. Laikykitės kartu. Visi yra kartu su jumis. Mes jus užjaučiame, tikrai užjaučiame.“

Williamas ir Kate taip pat pasiūlė savo karališkojo fondo lėšomis teikti paramą ukrainiečiams, dėl karo baisumų turintiems psichikos sveikatos problemų.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama