V.Mainelytė gedi brangaus kolegos R.Adomaičio: „Nebuvau pasiruošusi jo išėjimui“

Vaiva Mainelytė ir Regimantas Adomaitis, filmo „Velnio nuotaka“ kadras / R.Strikausko/ Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2022-06-20 13:53
Birželio 20-ąją Lietuva neteko legendinio lietuvių kino ir teatro aktoriaus Regimanto Adomaičio. Ilgamečio kolegos, tapusio artimu draugu, gedi ir aktorė Vaiva Mainelytė. „Jis man buvo pavyzdys“, – sako ji.

„Nebuvau pasiruošusi jo išėjimui“, – pirmi Vaivos Mainelytės žodžiai, drebančiu balsu nuskambėję kitame telefono gale.

Prisiminimais apie anapilin iškeliavusį Regimantą Adomaitį, su portalu Žmonės.lt sutikusi pasidalinti Vaiva pasakojo, kad pastaruoju metu bendravo mažai, tačiau vos prieš trejus metus aktoriai leidosi į darbo kelionę.

„Tuo metu jo sveikata jau buvo suprastėjusi. Gyvenome viename viešbutyje, tad rūpinausi juo. Darydavau valgyti, atnešdavau jam maisto, nes tuo metu jau sunkiai vaikščiojo“, – kalbėdama su portalu Žmonės.lt prisiminė V.Mainelytė.

Vaiva Mainelytė-Jurga ir Regimantas Adomaitis-Girdvainis filme „Velnio nuotaka“ / R.Strikausko, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus arch. nuotr.
Vaiva Mainelytė-Jurga ir Regimantas Adomaitis-Girdvainis filme „Velnio nuotaka“ / R.Strikausko, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus arch. nuotr.

Anapilin iškeliavusiam ilgamečiui kolegai, aktorė negailėjo gražių žodžių. Jos prisiminimuose jis išliko, kaip vienas ryškiausių talentų.

„Jis garsino ne tik Lietuvą, tuo metu ir Sovietų Sąjungą, bet ir visą pasaulį. Kiek filmų pristatyta Kanuose...“ – kalbėjo ji.

Tuo pačiu Vaiva Mainelytė pastebėjo, kad paskutiniu metu R.Adomaičio talentas buvo vertinamas nepakankamai. „Gaila, kad žmonės pradeda kalbėti, kai netenka. Regimantas pastaruoju metu buvo primirštas“.

Junas Gabrielis Borkmanas – Regimantas Adomaitis, Frenken  Ela Rentheim – Vaiva Mainelytė. Henrik Ibsen, „Junas Gabrielis Borkmanas“, LVADT, 1981 m.
Junas Gabrielis Borkmanas – Regimantas Adomaitis, Frenken Ela Rentheim – Vaiva Mainelytė. Henrik Ibsen, „Junas Gabrielis Borkmanas“, LVADT, 1981 m.

Visgi, pačiam aktoriui dėmesys nebuvo toks svarbus. Jį aktorė prisiminė, kaip santūrų ir kuklų, dažniausiai linkusi nutylėti.

„Regimantas buvo inteligentiškas, santūrus. Labai retai kada įsijungdavo į  debatus, aštrias diskusijas. Jis rūkydamas cigaretę, su savo holivudiška šypsena, ramiai išklausydavo. Nėra įžeidęs nei vieno kolegos, jis buvo džentelmenas“.

Portalui Žmonės.lt V.Mainelytė prasitarė, kad R.Adomaitis jai visada buvo pavyzdys, kaip reikia ruoštis spektakliams, lavinti balsą.

„Regimanto balsas girdėdavosi net paskutinėse amfiteatro eilėse. Prieš kiekvieną spektaklį, jis pasiimdavo laikraštį ir porą valandų aiškiai, garsiai, raiškiai skaitydavo“, – prisiminė Vaiva.

Jonas Buckus – Regimantas Adomaitis, Kazia Buckuvienė – Vaiva Mainelytė. „Faktas“, rež. Almantas Grikevičius, LKS, 1980 m.
Jonas Buckus – Regimantas Adomaitis, Kazia Buckuvienė – Vaiva Mainelytė. „Faktas“, rež. Almantas Grikevičius, LKS, 1980 m.
Regimantas Adomaitis ir Vaiva Mainelytė / BNS foto nuotr.
Regimantas Adomaitis ir Vaiva Mainelytė / BNS foto nuotr.

Be viso to, labiausiai aktorės atmintin įsirėžė žinojimas, kaip brangus kolega vertino jų kūrybinį bendravimą. „Apie mane niekas taip gražiai nėra kalbėjęs, kaip Regimantas“, – pridūrė ji.

Sunkiai tvardydama emocijas, galiausiai pokalbio pabaigoje aktorė išreiškė užuojautą visiems, pažinojusiems R.Adomaitį, o labiausiai stiprybės linkėjo jo artimiesiems. „Noriu užjausti visus, kurie jį prisimena, gerbia. O labiausiai jo sūnūs, šeimą ir giminę“.

Žmonės.lt primena, kad Regimanto Adomaičio gyvybė užgeso pirmadienio rytą Santaros klinikose – aktorių ištiko infarktas, sustojo širdis.

Sausio 31-ąją aktorius atšventė 85 metų jubiliejų ir buvo vienas iš produktyviausių, bene daugiausiai vaidmenų teatre ir kine sukūręs aktorius.

„Kiekvieną kartą man išeinant į sceną pakyla karštis, krečia drebulys, padažnėja širdies darbas. Tačiau tokia savijauta man labai padeda. Tokios būklės aš visuomet daug geriau suvaidinu, geriau įsijaučiu“, – vaidindamas paskutiniuosius savo vaidmenis prisipažino R.Adomaitis.

Fotogalerija:

Regimantas Adomaitis – Lietuvos kino ir teatro aktorius. Suvaidino tokiose spektakliuose pagrindinius vaidmenis: „Vieno tėvo vaikai„ (2006 m.), „Žynys“ (2002 m.) ir kt. Svarbiausi vaidmenys kino juostose: „Žmogus – amfibija„ , „Persona Non Grata“ (2005 m.), „Ledinis bučinys„ (2008 m.), vaidino Ričardą lietuviškame seriale „Moterys meluoja geriau“.
 
Pirmosius vaidmenis sukūręs Kapsuko teatre (1962–1963), vėliau ketverius metus (1963–1967) dirbęs Kauno valstybiniame akademiniame dramos teatre, o 1967–2002 – Lietuvos valstybiniame akademiniame dramos teatre (nuo 1998 m. tapusiu Nacionaliniu dramos teatru), jis prisidėjo prie bene reikšmingiausio lietuvių tautos istorinio tarpsnio, formuojant visuomenės pasaulėžiūros klimatą.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama