10 faktų apie Vilniuje koncertuosiantį orkestrą „Palast Orchester“ ir jo vadovą Maxą Raabe

Maxas Raabe ir „Palast Orchester“ / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-09-14 10:31
Įsivaizduokite, kad laiko mašina persikėlėte beveik šimtą metų į praeitį ir atsidūrėte trečiojo dešimtmečio Vokietijos kabarete. Tokią galimybę jau rugsėjo 15-ąją Vilniaus kongresų rūmuose suteiks Europą ir Ameriką pakerėjęs kolektyvas – retro orkestras „Palast Orchester“ su charizmatiškuoju vokalistu Maxu Raabe priešakyje.

Bilietus į Vilniaus kongresų rūmuose vyksiantį Max Raabe ir „Palast Orchester“ koncertą dar galima įsigyti visose „Bilietų pasaulio“ kasose ir internetu.

1. Matthias Otto: toks yra tikrasis vokiečių dainininko Maxo Raabe vardas.

2. Operos dainininkas: Maxas Raabe siekė tapti operos dainininku ir studijavo Berlyno menų universitete, kur pasirodė kaip stipraus balso baritonas.

3. Turguje pirkti pirmieji instrumentai: 1985 m. Maxas Raabe kartu su kitais 11 studentų įkūrė orkestrą „Palast Orchester“ – pirmuosius instrumentus jie įsigijo įvairiose sendaikčių turgavietėse.

4. Vieneri metai be koncertų: vos pradėjęs egzistuoti, „Palast Orchester“ buvo priversti kaupti santaupas instrumentams, todėl visus metus nebuvo surengtas nė vienas orkestro pasirodymas.

5. Debiutavo ne scenoje, o teatro salės foje: pirmasis viešas „Palast Orchester“ koncertas įvyko 1987 m. Berlyno „Theaterball“ salės foje. Pasirodymas buvo toks pavykęs, kad dauguma žiūrovų paliko didžiojoje scenoje grojusias pagrindines vakaro žvaigždes ir išėjo į foje klausytis „Palast Orchester“.

6. 1992 m.: būtent šiais metais Maxas Raabe ir „Palast Orchester“ sulaukė pirmos didžiulės sėkmės, kurią atnešė dideliu hitu tapusi daina „Kein Schwein Ruft Mich An“:

7. Daugiau nei 600 dainų: tiek kūrinių savo repertuare turi Maxas Raabe ir jo orkestras „Palast Orchester“.

8. Viena moteris: orkestre „Palast Orchester“ visada grojo 11 muzikantų vyrų ir tik viena moteris: M.Hüttich (nuo 1986 m. iki 1998), E.Bowman (nuo 1998 m. iki 2000 m.), H.Berger (nuo 2001 m. iki 2007 m.) ir Cecilia Crisafulli (nuo 2007 m.).

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

9. Grojo Marilyn Manson vestuvėse: 2005 m. Maxas Raabe ir „Palast Orchester“ buvo pakviesti groti roko siaubūno Marilyn Mansono ir bursleskos šokėjos Ditos Von Teese vestuvėse, kurios vyko Gottfried Helnwein pilyje Airijoje.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

10. 120: vidutiniškai tiek koncertų per metus surengia Max asRaabe ir jo orkestras „Palast Orchester“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama