A.Stašaitytė pasidalijo savo 30-metės nuotrauka: nesijautė graži – požiūrį pakeitė gyvenimo lūžis

Asta Stašaitytė / E.Blaževič ir asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Giedrė Gedeikytė, Žmonės.lt
Publikuota: 2022-02-20 19:01
Radijo ir televizijos laidų vedėja Asta Stašaitytė – ryški, charizmatiška moteris, pakerinti savo žavesiu ir energija. Gaivališką prigimtį ir humoro jausmą pati Asta vertino visą gyvenimą, tačiau daug metų negalėjo priimti savo išvaizdos. „Tikrai nesijaučiau graži“, – portalui Žmonės.lt sako Asta Stašaitytė, pasidalijusi archyviniu kadru iki reikšmingo gyvenimo lūžio, po kurio jai pavyko pamilti savo kūną.

Asta Stašaitytė prieš dvidešimt metų buvo labai populiari radijo ir televizijos laidų vedėja. Nenuostabu, kad eterio žvaigždės gyvenimas taip pat nebuvo nuobodus. Tai labai gerai atsispindi fotografijoje, kurioje Astai – lygiai 30 metų. Portalui Žmonės.lt moteris pasakoja, kad tuomet gerų emocijų netrūko, tačiau jos neapleido nepasitikėjimas savimi.

„Tikrai sau nepatikau. Puikiai pamenu, kaip maiviausi prieš draugės fotoaparatą, bet galvojau, kokia aš negraži, be to, man atrodė, kad esu per putli. Vertinau save kaip linksmą žmogų, su kuriuo draugams smagu, tačiau niekada nesijaučiau priklausanti gražių žmonių kategorijai“, – atvirauja pašnekovė.

Dabar, žiūrėdama į daugiau nei prieš du dešimtmečius darytą nuotrauką, Asta save mato visiškai kitaip. Čia ji sau – tikra gražuolė, trykštanti jaunatviška energija.

Asta Stašaitytė jaunystėje / Asmeninio albumo nuotr.
Asta Stašaitytė jaunystėje / Asmeninio albumo nuotr.

„Tai sakydama nesiekiu iškelti savo grožio ir nenoriu vertinti tam tikrų kūno dalių, matmenų ir veido bruožų. Graži ir nuostabi yra būtent jaunystė“, – su Žmonės.lt dalijasi ji.

Naršydama po fotografijų archyvus, A.Stašaitytė prisimena, kad tada labai daug laiko leisdavo su draugais – jiems dovanodavo savo visą laisvalaikį. 30-ieji jos gyvenimo metai buvo linksmybių, draugysčių ir nevaržomos laisvės laikotarpis. Iki pirmojo sūnaus gimimo buvę likę metai, tad gyvenime būta mažai įsipareigojimų.

„Niekas nerūpėjo – nei kiek pinigų turi banko sąskaitoje, nei ką veiksi rytoj. Kiekvieną savaitgalį – vakarėliai, pramogos ir labai daug juoko. Pamenu, juokdavomės tiesiog be sustojimo. Labai smagus periodas. Aišku, po to prasidėjo kitas, taip pat nuostabus vaikų etapas, tad dėmesį skyriau jiems, namams, buičiai“, – prisimena moteris.

Asta Stašaitytė jaunystėje / Kęstučio Vanago nuotr.
Asta Stašaitytė jaunystėje / Kęstučio Vanago nuotr.

Tuo periodu ne ką mažiau už draugus moteriai buvo svarbus darbas. 2000-ieji – labai aktyvus ir turiningas Astos karjeros etapas. Vienu metu ji dirbo dviejuose darbuose: radijo stotyje „M-1“ su Livija Gradauskiene vedė didelio populiarumo laidą „Tarp mūsų, mergaičių“ ir filmavosi „Baltijos televizijoje“.

„Šis laikotarpis unikalus tuo, kad 13 val. baigdavau darbą radijo eteryje ir kone tą pačią minutę turėdavau sėdėti grimerinėje bei ruoštis televizijos filmavimams. Tokį ypatingą grafiką galėjau turėti vieno sutapimo dėka: abi darbovietės buvo Vilniaus spaudos rūmuose. Kitu atveju būtų buvę neįmanoma tą pačią valandą baigti vieną darbą ir pradėti kitą“, – juokiasi A.Stašaitytė.

Linksmybės, draugai ir darbas Astos gyvenime dominavo iki nėštumo. Vis tik pastojus pasikeitė ne tik jos prioritetai ir gyvenimo būdas – kardinaliai pakito ir požiūris į savo kūną.

„Kai manyje užsimezgė pirma gyvybė, įvyko didžiulis lūžis. Viskas įvyko staiga, tarsi paspaudus mygtuką. Permąsčiau, kas yra kūnas, suvokiau, kad tai – didelė dovana, galinti daryti įstabius dalykus. Kūnas įgavo prasmę ir reikšmę, nes tapo stebuklo įgyvendinimo įrankiu. Man neberūpėjo jaunystės kompleksai, nebesigėdijau savo apimčių ir veido bruožų – viskas buvo gražu“, – Žmonės.lt pasakoja Asta.

Šį nušvitimą jai primena ypatinga „Žmonių“ žurnalo nuotrauka, kurioje moteris laukiasi pirmojo sūnaus. Žiūrėdama į vonioje kabančią fotografiją ji tikina, per šią fotosesiją jį pirmą kartą parodė kūną visai jo nesigėdydama. Priešingai – labai juo džiaugėsi.

Asta Stašaitytė / „Žmonių“ žurnalo viršelis
Asta Stašaitytė / „Žmonių“ žurnalo viršelis

Įvykę pokyčiai nebuvo laikini: Asta savo kūnu gėrisi iki pat šiol. Pozityvų vertinimą lemia ne pakitusi išvaizda, o būtent nėštumo periodo suvokimai: kūnas – Dievo dovana, kurią reikia vertinti, gerbti ir mylėti. Moteris sako, kad šiuo metu ji išgyvena ramų brandos laikotarpį, rūpinasi savimi – sportuoja, sveikai maitinasi, būna gryname ore.

Atėjęs išganingas suvokimas leidžia Astai išmintimi pasidalyti ir su kitais. Ji kiekvienai moteriai ir vyrui linki vertinti gyvybę kaip didelį stebuklą.

„Jeigu kyla didelių pretenzijų dėl to, kaip atrodai, tada vykdai nusikaltimą prieš gamtą ir darai nuodėmę prie Dievą. Reikia tai priimti. Be to, jeigu galėčiau atsukti laiką atgal, sudrausminčiau ir jauną save“, – tvirtina moteris.

Asta priduria, kad gerbti ir mylėti savo išvaizdą ypač padeda komplimentai. Anot jos, artimųjų pasakyti gražūs žodžiai suteikia labai daug pasitikėjimo.

„Visiems linkiu sutikti žmonių, kurie jumis grožėsis. Mano giliu įsitikinimu, nėra negražių žmonių, esame tiesiog įvairūs. Bet juk taip pasaulyje ir sudėliota – nesame visų skonio, tačiau mus irgi traukia skirtingi žmonės. Taigi, patariu nenorėti visiems įtikti, priimti save ir girdėti komplimentus“, – pabrėžia Asta.

Asta Stašaitytė/Redos Mickevičiūtės nuotr. (žurnalas „Laimė“)
Asta Stašaitytė/Redos Mickevičiūtės nuotr. (žurnalas „Laimė“)

Ji pastebi, kad dažnai į pagyras nekreipiame dėmesio ir galvojame, kad jas mums sako tik iš mandagumo. Vis tik reiktų elgtis priešingai: išklausyti, padėkoti, įsiminti tai ir iškelta galva eiti tolyn į gyvenimą.

„Jei man pasakė komplimentą, vadinasi, tos akys mane mato gražią. Pati esu rašiusi eilėraštį, kuriame pabrėžiau, kad kai į mus žiūri mylinčiomis akimis, mes gražėjame“, – portalui Žmonės.lt šypsodamasi sako A.Stašaitytė.

Fotogalerija:

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama