Aktorius Tadas Gryn: „Nematau prasmės veržtis į užsienį bet kokia kaina“

Tadas Gryn / Vaido Jokubausko nuotrauka
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2022-06-19 14:56
Kai kolegoms tenka apibūdinti aktorių Tadą Gryn (39), jie pirmiausia nedvejodami ištaria: „Draugiškas.“ Gana neįprastas epitetas šiais šaltais ir konkurencingais laikais, bet Tadui labai tinka. Kad ir kur jis dirbtų – teatruose, kino filmuose, televizijos laidose, – visur žmonėms su juo smagu, o užkulisiuose gimusios draugystės neretai išlieka ilgam. Tačiau gyvenime Tadas sakosi tebesąs vienas.

Į susitikimą ateini kone uždusęs – darbų teatre ir televizijoje tiek, kad laisvalaikį jau vadini prabanga. Kaip manai, tai gerai?

Turėti darbo visada gerai, ypač tokiais permainingais laikais. Kai esu užimtas, jaučiuosi reikalingas: guodžiuosi, kad manęs dar neišmetė iš barščių, dar tebesu patrauklus rinkai ir žiūrovams.

Kada nors dėl šito buvo kilę abejonių?

Žinoma. Paklauskite bet kurio aktoriaus: visi sakys šimtus kartų dvejoję, ar savo rogėse sėdi. Per karantiną, kai teatrai užsidarė, tos dvejonės virto realiais veiksmais: kas ėmėsi „vairuoti boltą“, kas dar ką nors veikti... Pats irgi susimąsčiau: ką aš dar moku? Aišku, paprasčiausia būtų dirbti pavežėju. Bet neprireikė: mane pakvietė filmuotis seriale „Rimti reikalai“, vaidinu jau antrą sezoną, tad negaliu skųstis, kad likau visai be nieko. 

Teatro turbūt per tą laiką pasiilgai?

Užlipti į sceną po dvejų metų pertraukos buvo gera, bet labai keista. Pauzės aktoriui ne į naudą: nelavinamas raumuo susilpnėja, jautiesi apsnūdęs ir išsibarstęs. Bet tikiuosi, kad pavyko greitai prisikelti. Vaidinu „Irano konferencijoje“, „Išvaryme“, o Miltinio teatre pristatėme „Šv. Speigą“, sukurtą Quentino Tarantino filmo „Grėsmingasis aštuonetas“ motyvais. Ten vaidinu Markizą Voreną – tą patį, kurį filme įkūnijo Samuelis L.Jacksonas. Seniai neturėjau spektaklio, kuriame man absoliučiai viskas patiktų, o šis būtent toks.

Jums, vaikinams, tai tik duok pašaudyti!

Aha (juokiasi). Vesternas scenoje – neįprastas žanras: reikia išspręsti techninius niuansus, agresijos nestinga, kraujas liejasi, bet labai įdomu. Kartais net gailiuosi, kad pats ten vaidinu ir negaliu pamatyti spektaklio iš šalies.

Visą tekstą gali skaityti tik ŽMONĖS programėlės prenumeratoriai

Turintiems prenumeratą ir programėlę telefone

Kodėl verta prenumeruoti ŽMONĖS telefono programėlę?
  • Du žurnalai už vieno kainą – ŽMONĖS ir LEGENDOS
  • Žurnalus prenumeratoriai skaito pirmieji. ŽMONĖS – jau trečiadienio vakarą!
  • Pirmas mėnuo 0,99 Eur, o po to tik 4.99 Eur / mėn. Atsisakyti galėsite bet kada!
  • Žurnalo archyvas visada po ranka

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama