Amerikos lietuvė Lidija Rasutis: „Moterys nedrįsta kalbėti intymius dalykus“

Jurgita Butkevičienė, Diana Nausėdienė, Lidija Rasutis/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-03-04 21:26
Trečiadienio vakarą įvyko iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ (angl. „Blossom of Hope“) pristatymas. Ši iniciatyva skaičiuoja jau 12 metus iš eilės, jos imasi Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija (IWAV) siekianti pagerinti krūties vėžio diagnostiką.

Šiemet organizatoriai iniciatyvą pradėjo šūkiu „Išdrįsk sužinoti“. Jos metu buvo siekiama ne tik suteikti galimybę onkologams dirbti su diagnostikai reikalingomis naujausiomis priemonėmis, bet ir paskatinti moteris pasitikrinti sveikatą, priminti prevencinės medicinos svarbą.

Iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ metu surinktos lėšos skiriamos priemonių, reikalingų pagerinti ankstyvą krūties vėžio diagnostiką, įsigijimui.

Per 11 metų labdaringa iniciatyva padėjo surinkti daugiau kaip 230 tūkst. eurų, už kuriuos nupirktos priemonės buvo paaukotos Lietuvos onkologijos ligoninėms. Šiemet surinktos lėšos bus skirtos krūties audinio žymekliams įsigyti.

Jurgita Butkevičienė, Lidija Rasutis, Diana Nausėdienė, Sonata Jarmalaitė/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Jurgita Butkevičienė, Lidija Rasutis, Diana Nausėdienė, Sonata Jarmalaitė/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Renginį „Sužydėjusi viltis“ organizuoja Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija, o globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Geros valios ambasadore tapo Lietuvos mokslų premijos laureatė prof. dr. Sonata Jarmalaitė, o renginio organizaciniam komitetui jau antrus metus iš eilės komitetui jau antrus metus iš eilės vadovauja Amerikos lietuvė Lidija Rasutis.

Iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ pristatymas/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ pristatymas/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

„Moterys Lietuvoje nedrįsta kalbėti apie privačius ar labiau intymius dalykus, skaudžias ligas. Suprantu, kad yra sunku apie tai kalbėti, tačiau tik per pokalbius ir dalijimąsi istorijomis moterų, kurios pačios susidūrė su krūties vėžio diagnoze, mes galime padėti viena kitai“, – teigė L. Rasutis.

Pasak jos, sužinojus apie krūties vėžio riziką, svarbu neužsisklęsti savyje ir apie tai pasisakyti artimiausiems žmonėms: „Reikia kuo daugiau kalbėtis, o svarbiausia tai daryti nuo pat pradžių. Turime pasisakyti savo artimiausiems žmonėms: mamai, draugei, galiausiai – visai šeimai“.

Lidija Rasutis teigė, kad moterys turi tikrintis sveikatą bent kartą į metus. Organizacinio kometito vadovė tikino, kad ir pati kiekvienais metais kovo mėnesį, savo gimtadienio proga atlieka visus būtinus tyrimus.

 

Diana Nausėdienė/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Diana Nausėdienė/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Renginyje pasirodžiusi pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė sveikino iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ organizatorius ir neslėpė džiugesio būdama iniciatyvos globėja.

„Džiaugiuosi būdama tarp tokių žmonių, tiek moterų ir vyrų, kurie rūpinasi sveikata ir savo pavyzdžiu skatina kitus. Tokios iniciayvos yra moteris jungianti jėga“, – sakė D. Nausėdienė.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama