Asmeninis miesto gidas: 11 užburiančių Londono vietų

Užburiančios Londono vietos / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-07-16 17:19
„Kiekvienas iš mūsų kuriame savo unikalų gyvenimo scenarijų, – sako penkerius metus Londone gyvenantis Vaclovas Gumuliauskas. – Nuo vaikystės svajojau gyventi šiame mieste, kuris iš nuotraukų ir kino filmų atrodė toks didingas savo istorija ir giliomis tradicijomis. Nuolatos atrandu jame neregėtų vietų, paragauju dar nepatirto skonio patiekalų, aplankau naujas meno galerijas, susipažįstu su įdomiais žmonėmis. Visa tai mano dienas paverčia ypatinga atradimų kelione, todėl kasdien su entuziazmu laukiu rytdienos. Londonas – tai vietoje nenustygstantis miestas.“
Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Gera kava
Kavinė „The Black Penny“ (34 Great Queen Street | Covent Garden, London WC2B 5AA)

Šviesios mintys ryte prasideda su pirmu kavos gurkšniu. Šioje kavinėje jautiesi kaip namie: šviesaus medžio interjeras, lentynos su senovinėmis knygomis, aukštos lubos, didelis medinis stalas kambario viduryje, prekystalis, ant kurio išdėliotos akį traukiančios šviežiai gamintos salotos bei saldūs skanėstai, o kavos aromatą galima užuosti net iš lauko. Ši vieta išskirtinė kavos kokybe ir įvairove. Vienas ypatingiausių gėrimų, kurį teko ragauti – Matcha Late (japoniška žalioji arbata Matcha pateikta su karštu pienu ir plona pieno puta). Skonis nepakartojamas!  

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Tūkstančiai knygų
Knygynas „Daunt Books Marylebone“ (83 Marylebone High St, London W1U) 

Knyga – tai geriausias palydovas kelionėje. Šiame knygyne labai platus pasirinkimas, nuo naujausių iki retų senovinių leidinių. Tūkstančiai knygų gražiai išdėstytų lentynose leis pasimiršti laike ir pasinerti į skirtingas istorijas. Didžiausią įspūdį paliks aplinka, primenanti 1900-ųjų biblioteką: senoviniai šviestuvai, mediniai turėklai, baltas vitražinis langas bei didžiuliai balti stoglangiai, pro kuriuos prasiskverbę saulės spinduliai, nušviečia visą knygyną ryškiomis spalvomis. Žmonės čia ateina ne tik įsigyti romano, bet ir ramiai pasimėgauti skaitymu.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Septynios knygos, toms, kurioms patinka Paryžius

Modernus menas
Meno galerija „Saatchi“ (Duke Of York's HQ, King's Rd, London SW3 4RY)

Pabėkite nuo kasdienybės. „Saatchi“ viena garsiausių meno galerijų Londone,  čia eksponuojama daugybė žymių viso pasaulio menininkų darbų. Tai keturių aukštų galerija, į kurią įėjus viskas prašviesėja, kad ir kokia niūri diena būtų už durų: perlo baltumo sienos, smėlio spalvos medinės grindys ir didžiulės erdvės nukelia kiekvieną į modernaus meno pasaulį. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Ramybės uostas
Prieplauka „St.Katherines Docks“ (50 St. Katharine's Way, London E1W 1LA)

Kieviename mieste galima atrasti daugybę kitų pasaulio miestų. „St. Katherines Docks“ – tai mano teleportacinė erdvė. Atėjęs į šią laivų prieplauką pačiame Londono centre jaučiuosi lyg būčiau grįžęs į savo gimtąją Klaipėdą. Ši vieta dvelkia ramybe, atsiveria puikus vaizdas į vieną didingiausių Londono tiltų – „Tower Bridge“.

TAIP PAT SKAITYKITE: 7 kelionių gerbėjai, kuriuos verta sekti „Instagram“ tinkle

Nekomercinis kinas
„British Film Institute“ (South Block, Belvedere Road, London SE1 8XT)

Kinas – tai kelionė kitų vaizduotėje. Deja, šis malonumas Londone yra vienas brangiausių, o kino industrija nuolatos siūlo vieną po kito naujausius filmus, kurie neužsibūna kino teatruose daugiau nei dvi savaites. Tačiau atsiranda vis daugiau nekomercinių vietų, tokių kaip „British Film Institute“, kuriose rodomi labiausiai verti, didelio pripažinimo bei apdovanojimų sulaukę filmai. Taip pat BFI nuolatos organizuoja klasika tapusių filmų peržiūras bei premjeras, per kurias galima gyvai išvysti garsių Holivudo aktorių interviu bei užduoti jiems klausimus. Ir šis malonumas tikrai už priimtiną kainą.

Pasislėpti nuo triukšmo
„Barbican“ (Silk St, London EC2Y 8DS) įsikūręs pačiame Londono centre, visai šalia St. Pauls katedros 

Ją kasdien užplūsta tūkstančiai turistų, tačiau vos keletas jų žino paslėptą kiemelį, kuriame galima atitrūkti ir pasimėgauti ramybe, išgerti taurę vyno, pasigrožėti fontanais bei moderniais pastatais. Čia nuolat vyksta įspūdingos parodos, garsūs spektakliai ir išskirtinių filmų peržiūros.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Kūrybiškumo link
„Shoreditch“ rajonas (Shoreditch, London N1) 

„Kūrybiškumas yra intelektualus pasilinksminimas“. Šis rajonas, tai tarsi didžiulė meno galerija po atviru dangumi. Kiekvienas skersgatvis, namo kampas, stulpas ar grindinys nuspalvintas animacinių herojų piešiniais, išraiškingais portretais bei gatvės menininko paslėptomis žinutėmis. Vietiniai gyventojai apibūdina šią Londono dalį kaip menininkų susibūrimo vietą, kurioje kiekvienas praeivis yra „paliestas“ meno. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Pasiklysti gamtoje
„Richmond Park“ (Holly Lodge, Richmond, Greater London TW10)

Yra posakis: „Pasiklysk gamtoje ir atrask save“. Londone gausu parkų, o vienas didžiausių ir įspūdingiausių – „Richmond Park“. Čia galima išvysti laisvai besiganančius elnius, medžiais besikarstančias voveres, grobio ieškančias lapes, lekiančius laukais zuikius. Visas slegiančias mintis nupučia vėjai, laikas sustoja, miesto rūpesčiai pasimiršta, tyras oras sugrąžina šviesias mintis ir prisiminimus.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Asmeninis miesto gidas: 9 patikrintos Kopenhagos vietos

Desertai ir menas
„Maison Bertaux“ (28 Greek Street, London W1D 5DQ) – viena seniausių XIX a. prancūziško stiliaus kavinukių

Tai vieta Soho rajone, kurioje visų akys pasiklysta vitrinoje tarp daugybės gražių, ką tik pagamintų saldumynų. Draugiškas aptarnavimas leis pasijusti lyg seniai matytų draugų namuose, jauki aplinka, išlikusi tokia pat kaip nuo pat pirmų jos gyvavimo dienų, leidžia pasijusti lyg senoviniame prancūzų kine. Menas yra neatsiejama šios kavines dalis, kur nuolatos atnaujinama skirtingų dailininkų paveikslų ekspozicija.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Gyvos garsenybės
„West End“ teatrai
žymūs savo spektaklių pastatymais, juose vaidina garsiausi pasaulyje aktoriai, tokie kaip Jude Law, Judi Dench, Helen Mirren, Kristin Scott Thomas, Daniel Radcliffe, Bradley Cooper bei daugybė kitų. Tai ypatinga galimybė išvysti filmų herojus gyvai, būti čia ir dabar, leistis į meistriškai manipuliuojamų jausmų kelionę. 

Pasaulio virtuvės
„Brixton Villae Market“ (Market Row, Coldharbour Lane, London SW9 8LB) 
Viso pasaulio patiekalai po vienu stogu. Tai naujai mano atrasta vieta, kurioje skirtingi kvapai vilioja užsukti į mažus restoranėlius ir paragauti įvairių virtuvių patiekalų. Kiekvienas gurmanas atras savo mėgiamą patiekalą, čia platus pasirinkimas vegetarams, pesketarams, veganams, žaliavalgiams ir tiems, kurie turi maisto alergijų. Labai triukšminga ir draugiška atmosfera primena Pietų Amerikos barus, kur maistas visus padaro laimingesniais. 

„Ir dienos pabaigoje tavo kojos turi būti išsipurvinusios, plaukai sutaršyti, o akys žibėti“.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama