Bičiuliai ir kolegos atsisveikino su mikrochirurgu prof. Kęstučiu Vitkumi: pagerbė V.Adamkus, A.Sabonis

Prof. Kęstučio Vitkaus atminimo pagerbimas Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčioje. Prezidentas Valdas Adamkus, chirurgo dukra Vita Vitkutė-Degutienė / I.Gelūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-04-30 12:47
Penktadienį, balandžio 30 dieną, Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčioje surengtas atsisveikinimas su mikrochirurgu profesoriumi Kęstučiu Vitkumi. Pagerbti garsaus Lietuvos mediko atminimo rinkosi artimieji, kolegos ir bičiuliai.

Atsisveikinimas su profesoriumi Kęstučiu Vitkumi vyko Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčioje, Tolminkiemio gatvėje.

Pagerbti garsaus mikrochirurgo atminimo atvyko prezidentas Valdas Adamkus, Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis, europarlamentaras Juozas Olekas, Seimo narys, buvęs diplomatas gydytojas Antanas Vinkus ir daugelis kitų.

Pagerbimo apeigas globojo ir atėjusiuosius pasitiko Vitkų šeimos bičiulis, Vilniaus Šv. Juozapo parapijos klebonas Ričardas Doveika.

Valdas Adamkus ir Ričardas Doveika atsisveikinime su prof. Kęstučiu Vitkumi / Irmanto Gelūno nuotr.
Valdas Adamkus ir Ričardas Doveika atsisveikinime su prof. Kęstučiu Vitkumi / Irmanto Gelūno nuotr.

Šventosios Mišios už gydytoją K.Vitkų buvo aukojamos nuo 18 val.

Visus norinčius mintimis pagerbti anapilin iškeliavusį profesorių artimieji kvietė stebėti mišių transliaciją tiesiogiai Šv.Juozapo bažnyčios paskyroje „Facebook“ socialiniame tinkle.

Tęsiant mylimos K.Vitkaus žmonos a.a. dizainerės, visuomenininkės Daivos Vitkienės-Reimerytės tradiciją, profesoriaus artimieji prašė, kad atvykstantieji atsisveikinti vietoje gėlių pasirinktų atnešti auką, kuri bus skirta Vitkų šeimos remiamoms parapijos daugiavaikėms šeimoms.

Atsiskaitomosios sąskaitos Nr. LT687300010146082675 (Vilniaus Šv. Juozapo parapija).

Profesoriaus Kęstučio Vitkaus laidotuvės vyks tik artimiausių šeimos narių rate, Vitkų sodyboje esančioje koplyčioje, kur yra palaidoti profesoriaus žmona ir sūnus.

Garsus šalies mikrochirurgas Kęstutis Vitkus mirė staiga balandžio 19 d. Birštone, kur reabilitavosi po išvaržos operacijos. Niekuomet rimtomis sveikatos problemomis nesiskundusiam gydytojui operacijos prireikė po jau kurį laiką besitęsusių nugaros skausmų.

Dieną prieš išvykstant namo, žinomas šalies medikas netikėtai sukniubo ir mirė. Po ekspertizės šeimos nariai patvitino, kad K.Vitkus mirė nuo plaučių embolijos.

Arvydas Sabonis ir Valdas Adamkus pagerbė prof. Kęstučio Vitkaus atminimą / Irmanto Gelūno nuotr.
Arvydas Sabonis ir Valdas Adamkus pagerbė prof. Kęstučio Vitkaus atminimą / Irmanto Gelūno nuotr.
Vita Vitkutė-Degutienė su vyru Gediminu Degučiu / Irmanto Gelūno nuotr.
Vita Vitkutė-Degutienė su vyru Gediminu Degučiu / Irmanto Gelūno nuotr.

Netikėta profesoriaus mirtis sukrėtė visuomenę, o jo šeimos gyvenime paliko tuštumą. „Negaliu atsigauti, tačiau mano pareiga kalbėti apie tėtį ir pagerbti jo atminimą. Žmonės jį vertino, o jis juos mylėjo“, – po tėčio netekties portalui Žmonės.lt kalbėjo Vita Degutienė, klinikos „VitkusClinic“ vadovė.

Moteris teigė, kad Santariškių medikai per išvaržos operaciją padarė tikrą stebuklą, tad Birštone reabilitacijoje savaites leidęs K.Vitkus nekantravo sugrįžti namo. Pasak V.Degutienės, ir planų jos tėčio akiratyje buvo ne vienas.

„Santariškių gydytojams labai pasisekė atlikti operaciją. Per trejus metus jie tokią vieną teturėjo, tikrai padarė stebuklą. Kitą dieną po operacijos mano tėtis pradėjo vaikščioti, o dabar tris savaites praleido Birštone. Jau antradienį turėjo važiuoti namo. Planavome, kad savaitgalį vyksime į sodybą... Jis jau ir darbų buvo priplanavęs, nes sodyboje – ir gyvūnėliai, šunys, katės, ir gėlės... Jis tos veiklos tikrai buvo pasiilgęs“, – pasakojo mikrochirurgo dukra.

Visgi sugrįžti į sodybą, kur jo laukė begalės planų, K.Vitkus nespėjo.

Stiprus ryšys su žmona

Kęstutis Vitkus 2018 metais išgyveno skaudžią netektį – mirė jo žmona drabužių ir interjero dizainerė Daiva Vitkienė-Reimerytė. Pora drauge buvo daugiau nei 40 metų.

D.Vitkienė-Reimerytė, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, kūrė didžiausią tuometinį aukštosios mados festivalį „In Vogue Vilnius“. Moteris buvo žinoma ir dėl aktyvios labdaringos veiklos – rėmė daugiavaikes šeimas.

Kartu jie užaugino du vaikus – sūnų Joną Vitkų ir dukrą Vitą Vitkutę-Degutienę. Vita Degutienė vadovauja klinikai „VitkusClinic“. Deja, prieš trylika metų Vitkų sūnus mirė, sustojus širdžiai. Jam buvo vos 28-eri.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama