BIX surengė koncertą Vilniuje: „Mūsų grupei didžiausias džiaugsmas pritraukti jaunus gerbėjus“

BIX koncerto akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2016-08-11 21:35
Ketvirtadienio vakarą BIX savo gerbėjus sukvietė į vienintelį šios vasaros pasirodymą sostinėje. „Vasaros terasoje“ griausmingai skambėjo legendiniai grupės hitai ir naujausi kūriniai.

„Jaudinuosi nuo pat ryto“, – dar prieš koncertą Žmonės.lt prasitarė Saulius Urbonavičius-Samas. Tačiau net ir turėdamas milžinišką scenos patirtį jis sako šio jausmo nesigėdijantis. Net priešingai – tuos, kurie į sceną žengia be viduje kirbančių emocijų šmaikščiai vadina tiesiog... lavonais.

„Būna muzikantų, kuriems scenos baimė kiša koją ir gadina gyvenimą, tačiau atsikratyti šio svarbaus jausmo? Oi, ne. Manau tik nevykęs muzikantas ar koks chaltūrščikas gali sau leisti nesijaudinti. Vadinasi, jis nieko neatiduos publikai, neįtikins jos, bus šaltas ir neįdomus. BIX taip nesielgia, mes ateiname pasidalinti emocijomis, pasikalbėti su publika – tai labai svarbu“, – Žmonės.lt kalbėjo Samas.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Pasikalbėti su BIX ketvirtadienį Vilniuje susirinko spalvinga publika. Čia buvo galima sutikti ir tuos, kurie užaugo su grupės muzika ir tuos, kurie dar tik neseniai ją atrado.

„Tokiai grupei kaip BIX – didžiausias džiaugsmas ir laimė pritraukti jaunus gerbėjus. Būna, kartais išgirstame, kai jaunimas sako – negalvojau, kad patiks, bet, va, tapau fanu. Smagu, kai matai, kaip visi kartu dainuoja, kad žodžius moka – tai nuostabus jausmas“, – tikino Samas.

„Vasaros terasoje“ ketvirtadienį skambėjo garsiausi, senus laikus primenantys grupės kūriniai, tačiau čia netrūko ir kūrinių ir naujausio jų albumo. Pasak Samo, jie net labai tiko šiai erdvei.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Be senų mūsų gabalų koncertas turbūt būtų neįsivaizduojamas, be jų tiesiog neįmanoma. Nors mes patys tai jau purtomės jų, bet tuo pačiu patys suprantam – kas mes be jų? Juk jei daina patinka, norisi išgirsti ją nors ir tūkstantį kartų. Suprantame, kad to reikia žiūrovams“, – sakė jis.

Grupė šią vasarą jau spėjo pasirodyti ne viename muzikos festivalyje, tačiau groti miesto širdyje esančiame jaukiame kiemelyje jiems patiems – didelė šventė. Neva mažesnėse scenose vykstantys pasirodymai – šiltesni, tuomet gali jausti didesnį santykį su publika.

„Čia galim kone kiekvienam atėjusiam pažvelgti į akis. Tas akių kontaktas kiekvienam muzikantui yra labai svarbus. Gal todėl ir to jaudulio yra. Norim, kad koncertas būtų vykęs, kad žmonės liktų patenkinti – nieko nėra blogiau, nei nulipti nuo scenos be emocijų. O ir ši vieta mums patinka. Atrodo, kad terasoje muzika tiesiog klesti“, – kalbėjo Samas.

Kitais metais BIX švęs gražią sukaktį – savo kūrybinio kelio 30-metį. Jau dabar grupė kuria planus šios progos įprasminimui, gerbėjams bix‘ai ruošia ne vieną staigmeną.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Nenorime vadinti to dideliu baliumi ar šventimu. Tačiau turime didelį kūrybinį palikimą, kurį reikia padėti ant stalo vieną kartą. Norisi surengti ypatingus koncertus, ypatingus šou. Kaip kas kada vyks kol kas daugiau sakyti nenorime, tačiau pažadam, kad bus smarkiai, bus bixiškai – kitaip negali būti“, – Žmonės.lt pasakojo Samas.

Praėjusių metų spalį po 18 metų pertraukos studijinį albumą „BIX-Ray“ išleidusi grupė juokiasi – naujo dar du dešimtmečius gerbėjams tikrai neteks. „Medžiagos naujam albumui tikrai turime. Tačiau nenorim kepti albumų vieno po kito. Laikausi požiūrio, kad jeigu neturi ką pasakyti žmonėms – nereikia teršti eterio. Bet jeigu esi pritvinkęs iš vidaus – tada reikia. BIX nėra hitų kepykla, čia ne apie tai. BIX yra tikra, nuoširdu, išgyvena. Tokią kūrybą aš vadinu menu“, – sakė Samas.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Pasak jo, albumo išleidimas po didelės pertraukos buvo labai didelis išbandymas. „Tai buvo labai svarbus momentas BIX istorijoje. Išleisti albumą po daugybės metų tylos nėra lengva. Dažnai žmonės nusiteikia iš anksto. Sako ai, jau nieko čia gero jie nebepadarys. Bet albumas buvo sėkmingas, mes juo ir patys labai patenkinti. Pralaužėme ledus ir judėsime ir toliau“, – kalbėjo BIX lyderis.

Daugiau koncerto „Vasaros terasoje“ akimirkų – nuotraukų galerijoje:

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama