Britų karalienė dėl viruso krizės paprašė jos gimtadienio proga nerengti saliuto

Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2020-04-18 19:38
Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) dėl koronaviruso krizės antradienį savo gimtadienio neminės tradiciniu saliutu, šeštadienį pranešė Bakingamo rūmai.

„Nebus jokių pabūklų saliutų. Jos Didenybė norėjo, kad nebūtų imamasi jokių ypatingų priemonių, kurios leistų surengti saliutus, nes nemano, kad tai būtų derama esant dabartinėms aplinkybėms“, – naujienų agentūrą AFP informavo rūmai.

Monarchė, kuriai antradienį sukaks 94 metai, per Velykas žengė retą žingsnį ir kreipėsi į tautą per televiziją, pabrėždama, jog „žinome, kad koronavirusas mūsų neįveiks“ ir kad „mes vėl susitiksime“, kai bus atšauktas karantinas.

Karantinas šalyje buvo paskelbtas praėjusį mėnesį, o šią savaitę suvaržymai buvo pratęsti dar trims savaitėms. Britanija epidemiologiškai nepalankių valstybių sąraše šiuo metu užima penktą vietą.

Britų televizija „Sky News“ pažymi, kad pabūklų saliutas Elizabeth II gimtadienio proga nenuaidės pirmą kartą per 68 jos valdymo metus. Vis tik pagal priimtą protokolą ant valstybės institucijų pastatų bus iškeltos Jungtinės Karalystės vėliavos.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama