Debiutinę dainą pristatantis atlikėjas iš Sakartvelo: „Nebūtinai visi gruzinai tik šašlykus kepa“

Atlikėjas Eros iš Sakartvelo / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2022-01-14 11:59
Jau du dešimtmečius iš Sakartvelo kilęs Eros Kakhabrisvili gyvena Lietuvoje. Per tiek laiko jis prisijaukino šalį ir išbandė daug veiklų, tačiau niekada nepamiršo dainavimo. Pagaliau žiūrovui teismui Eros pristatė pirmąją autorinę dainą „Vėjų naktis“.

20 metų. Tiek laiko teka šarmingo gruzino Eros Kakhabrisvili gyvenimas Lietuvoje, į kurią, ieškodamas užuovėjos, atvyko gimtinėje prasidėjus pilietiniam karui. Ilgainiui prisijaukino lietuviškus papročius, perprato lietuvių charakterį, išmoko lietuvių kalbą, ir, žinoma, lepino lietuvaičius gruziniškais patiekalais: mat vyras yra profesionalus kulinaras.

„Nebūtinai visi gruzinai tik šašlykus gali kepti“, – žaviai šypsodamasis skuba kiek pakoreguoti lietuvaičių susidarytą įvaizdį apie tautiečius.

„Aš, pavyzdžiui, visą laiką svajojau apie dainavimą: ir dainavau. Juk niekas netrukdo net ir gaminant dainuoti“, – įsitikinęs atlikėjas. – Apskritai, muzika – mūsų sielos maistas. Net neįsivaizduoju, koks būtų pasaulis, jei nebūtų muzikos“, – filosofuoja Eros.

Atlikėjas Eros iš Sakartvelo / Asmeninio albumo nuotr.
Atlikėjas Eros iš Sakartvelo / Asmeninio albumo nuotr.

Bet kol išdrįso pradėti dainuoti kitiems, praėjo nemažai laiko, tačiau jis jo vėjais neleido: čia, Lietuvoje, kibo į mokslus. Eros įstojo į Vilniaus universiteto Šiaulių akademiją ir įgijo muzikos pedagogo bei renginių režisieriaus specialybes.

Įgytos žinios bei sukaupta gyvenimiška patirtis įkvėpė drąsos prisiliesti prie autorinių dainų: pačią pirmąją – „Vėjų naktis“ Eros kaip tik ir pristato lietuvių publikai. Apie ką ji? Žinoma, apie meilę.

„Meilė – tai toks slidus dalykas“, – lyg juokais, lyg rimtai pasakoja atlikėjas. „Kartais net nesupranti, ar bėgti, ar užkariauti, ar apsisaugoti. Bet ji ateina ir viskas. Iš tiesų, tai kone keisčiausias jausmas, kurį mums atsiunčia Dievas: ir, manau, geriau jį patirt, net jei vėliau teks nusivilti ir prarasti žmogų, nei visai nežinoti, kas ta meilė yra“, – įsitikinęs Eros.

Atlikėjas Eros iš Sakartvelo / Asmeninio albumo nuotr.
Atlikėjas Eros iš Sakartvelo / Asmeninio albumo nuotr.

Atlikėjas nepaprastai džiaugiasi, kad jo svajonių komandoje: ir sūnėnas, sukūręs muziką, ir tekstų autorė Rūta Abukauskaitė, ir muzikos prodiuseris Arvydas Martinėnas – Vudis, sukūręs dainai aranžuotę bei įrašęs vokalą.

„Aš taip džiaugiuosi, atlikdamas autorinę dainą – jaučiu, kaip augu, mokausi, tobulėju – juk reikia palikti pasauliui bent dalelę savęs, o kai ta dalis – muzikinis kūrinys, į kurį taip nuosekliai ėjau  – nepaprastai geras jausmas“, – džiaugiasi Eros.

Eros – „Vėjų naktis“: 

Temos:
Muzika premjera

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama