Dėl Vilniaus gatvėmis vaikštančių apsimetėlių – žymaus fotografo priekaištai teisėsaugai

Vincas Alesius/ sukčiaujančios merginos / Žmonės.lt fotomontažas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-02-28 18:51
Žinomas Vilniaus gatvių fotografas Vincas Alesius priblokštas sostinės gatvėmis vaikštančių vagių įžulumo. Dar didesnį nerimą jam kelia tai, jog policijos pareigūnai į sukčius nereaguoja. Vyro teigimu, kurčnebylėmis apsimetusios merginos Vilniaus gatvėse iš žmonių bando išvilioti dideles sumas pinigų.

Grupėje „Skamp“ dainuojančio Viliaus Alesiaus brolis jau ilgus metus vaikštinėja sostinės gatvėmis su savo geriausiu draugu tapusiu fotoaparatu. Vyras ne tik fiksuoja gražias akimirkas, tačiau fotografuodamas bando spręsti ir socialines problemas ar bent jau priversti žmones apie jas prabilti. Savo fotografijomis Vincas dalijasi socialinėje erdvėje.

Pats bandžiau išmokęs šiek tiek gestų kalbos šiuos žmones pakalbinti. Jie nieko nesupranta.

Šį kartą jis paragino atkreipti dėmesį į teisėsaugos abejingumą, gatvėmis vaikštančių sukčių atžvilgiu.

„Viskas prasidėjo nuo to, kad miesto centre susidūriau su moterimis, kurios nieko nekalba ir prašo praeivių joms paaukoti pinigų. Jų teigimu, visi praeivių paaukoti pinigai skiriami kurčnebylių asociacijai paremti. Žinoma, kad tai yra absoliutus absurdas, mat pats bandžiau išmokęs šiek tiek gestų kalbos šiuos žmones pakalbinti. Jie nieko nesupranta. Tai melas ir bandymas pasinaudoti patikliais praeiviais.

Kas mane labiausiai neramina? Tai gali būti Jūsų vaikas, mama, močiutė. Bet kas gali patikėti apgaule ir šiems žmonėms duoti 50 eurų. Taip, būtent tiek jie ir prašo. Pamenu tuos laikus, kai prisidengę po kurčnebylių kauke jie bandė išvilioti po 10, 20 eurų. Kainos, akivaizdu, auga. Prisidengę vargšelių kaukėmis sukčiai iš skurdžių šalių čia atvažiuoja, susirenka pinigų ir išvažiuoja“, – portalui Žmonės.lt pasakojo fotografas.

Vincą neramino ir tai, kad matydamas vaikus, einančius iš mokyklos, bei kitus miestelėnus jis negalėjo rasti nė vieno gatvėje patruliuojančio pareigūno.

„Norėjau surasti bent kažką, kas galėtų tuos melagius iš ten patraukti. Man, deja, nepavyko. Ar kreipsiuosi į policiją? Žinoma. Padarysiu viską, kad jie iš gatvių dingtų“, – sakė V.Alesius.

Socialinėje erdvėje vyras pasidalijo savo išgyvenimais ir sukčiaujančių moterų nuotraukomis. Vincas sulaukė Lietuvos žmonių palaikymo. Portalui Žmonės.lt jis sakė besitinkintis, kad ateityje šia problema pasirūpinti stengsis ir prekybos centrai. Juose dirbantys žmonės turėtų sunerimti – ten dirbantys apsaugos pareigūnai kol kas visiškai nekreipia dėmesio į kampą iš kampo slampinėjančius panašius sukčius.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama