Didžėjaus Matto ir Ciūnio premjera – daina „Mano siela nepriklauso tau“: klipo idėją įkvėpė „Eurovizija“

Algirdas Daumantas-Ciūnys ir Matto / Asmeninio albumo ir Gretos Gedminaitės nuotr.
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2022-06-01 22:23
„Super!“, „Labai patiko!“, „Wow!“, – laviną gerų atsiliepimų gavęs muzikantų tandemas nusprendė savo jėgas išbandyti ir trečiąjį kartą. Dainos „Manęs nėra“ ir „Kitoj planetoj“ nepaliko abejingų. Radijo stotyse besisukusios dainos ne tik suko galvas klausytojams, bet nurimti neleido ir patiems muzikantams. Kaip teigia Matto ir Ciūnys, iš stalčiaus ištraukta demonstracinė muzikos versija leido užgimti naujoms mintims, o galiausiai ir naujam kūriniui „Mano siela nepriklauso tau“.

„Stalčiuje tūnojo labai potenciali demo versija, kuri abiems nedavė ramybės! Tad tai buvo tarsi kybantis atviras klausimas, kurį teko arba palaidoti arba realizuoti“, – besijuokdamas apie dainos atsiradimą kalbėjo žinomas atlikėjas Algirdas Daumantas Ciūnys.

Jam iš karto antrino ir didžėjus, radijo laidų vedėjas Matto: „Kaip visada turiu krūvą bandomųjų įrašų. Šią demo versiją jau kurį laiką „minkėme“ kartu su Ciūniu – frazė prie frazės, dalis po dalies ir štai turime pilną dainą, – šypsosi muzikantas. – Manome, kad „sulipdėme“ tikrai puikų kūrinį, kurio galutinis variantas labai džiugina“.

Kalbėdami apie dainos atsiradimą, vyrai neslepia, kad kiekvienas pasidalina savo pagrindinėmis ir pamatinėmis rolėmis: Matto rūpinasi muzikos ritmais, o Ciūnio misija – dainai atrasi žodžius. Būtent apie pastarųjų gimimą paklaustas Ciūnys atvirauja, kad kūrybai ne retai daug lemia gyvenimiškų patirčių bei atsipalaidavimo mišinys.

Matto / Gretos Gedminaitės nuotr.
Matto / Gretos Gedminaitės nuotr.

„Situacija iš gyvenimo ir su ja susieta emocija suveikia kaip kibirkštis žodžių, istorijos bei lyrinio subjekto. Be kūrybos nėra gyvenimo, be gyvenimo – kūrybos! – šypsodamasis pasakoja atlikėjas. – Kai išjungiu protą, žodžiai sukrenta patys, tarsi iš oro. Nors kasdienybėje tokių minčių neturiu, bet konkretus jausmas tarsi sukuria naują žodyną“.

Neįprastais jausminiais metodais besivadovaujančio Ciūnio kūrybą muzikos garsais papildantis Matto atvirauja, kad ši daina yra neįprastas kūrinys jam. „Viskas dėliojosi nuo mano pirminės demo idėjos, kuri ir šiaip yra neįprasta man. Čia yra visiškai ne šokiams skirta daina, todėl tuo metu maniau, kad tai eksperimentas, o dabar šią dainą priimu kaip dar vieną punktą muzikiniame kelyje, atvirauja didžėjus. – Tai ne pabandymas kažko kitokio, o idėjų išraiška, tad kažkaip ir nereikėjo labai ieškoti skambesio, viskas dėliojosi savaime“.

Algirdas Daumantas-Ciūnys / Asmeninio albumo nuotr.
Algirdas Daumantas-Ciūnys / Asmeninio albumo nuotr.

Tačiau savo idėjų išraišką duetas sugebėjo išnaudoti ne tik muzikinėje, bet ir vizualinėje dalyje. Kaip teigia atlikėjas Ciūnys, mistinis vaizdo įrašas gimė gana įprastomis sąlygomis: „Galiu atskleisti paslaptį, vaizdo įrašo komanda buvau aš, telefonas ir vaizdo kamera, – juokiasi atlikėjas. – filmavausi namie, nakties metu, kamerą pasistatęs ant trikojo. Kad būtų šviesos efektas ir matytųsi mano veidas, save apšviečiau telefono blykste. Kitaip tariant, šio vaizdo klipo kūryba – vieno žmogaus produkcija“.

Pasakodamas apie kūrybos procesą, Ciūnys atvirauja, kad vaizdo klipui idėjų davė ir praūžęs „Eurovizijos“ dainų konkursas: „Dainos skambesys ir žodžiai padiktavo tamsesnę vizualinę išraišką. Pradžioje viskas buvo juodai balta, tačiau pasirinktą koloritą padiktavo Serbijos pasirodymas šių metų „Eurovizijoje“. Biti zdrava, biti-biti-biti-biti zdrava“, – niūniuodamas pasakoja atlikėjas.

Matto ir Ciūnys – „Mano Siela Nepriklauso Tau“:

Neįprastas muzikinis stilius, žodžiai, gimę iš minčių gilumos ir vaizdo klipas – atsiradęs iš idėjų, netikėtai pametėtų dainų konkurse. Abu muzikantai vienareikšmiškai sutinka, kad šiai dainai buvo lemta užgimti. „Tikiuosi, kad šis kūrinys, leidęs dar labiau užaugti mums patiems, pasieks ir klausytojų širdis“, – su šypsena ir dideliu džiugesiu teigia didžėjus Matto.

Fotogalerija:

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama