Dubajuje mirusios R.Mikalauskaitės bičiulė J.Riebling: „Norėčiau, kad jos paskutinis darbas būtų užbaigtas“

Jurga Klimaitė-Riebling, Rūta Mikalauskaitė / BNS ir asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2022-06-03 13:11
Penktadienį pranešta, kad Dubajuje maistu užspringusi ir komoje atsidūrusi prodiuserė Rūta Mikalauskaitė gyvenimo kovą pralaimėjo. Žinia apie jos mirtį sukrėtė draugus ir kolegas, kurie, nors šansų jai atsigauti buvo mažai, iš paskutiniųjų tikėjosi stebuklo. Rūtos kolegė ir bičiulė Jurga Klimaitė-Riebling pasidalijo šviesiu atsiminimu ir patikino, kad moteris negyveno praeitimi bei buvo tikra kovotoja.
Buvusi Rūtos Mikalauskaitės kolegė ir bičiulė, prodiuserė Jurga Klimaitė-Riebling portalui Žmonės.lt patvirtino žinią apie prodiuserės mirtį Dubajuje.
 
Anapilin iškeliavusiai bendražygei Jurga skyrė jautrų feisbuko įrašą, kuriame prisiminė Rūtos pozityvą ir kilnius kūrybinius projektus. Šiuo įrašu ji pasidalijo ir su Žmonės.lt skaitytojais.
„Su dideliu liūdesiu turiu patvirtinti, kad Rūtos Mikalauskaitės netekome. Ji išėjo per dykumą...
 
Rūtos gyvenimas buvo kaip filmas, bet tokio baigties scenarijaus nė vienas negalėjome įsivaizduoti.
 
Randu jos 2018 metų nuotrauką su užrašu „Give up... Never“ ir mąstau, kad tai šitaip apie ją. Niekada nepasiduok, – sakydavo ji sau. Ir niekada nepasiduodavo.
 
Smalsi visuomenė šiomis dienomis traukė iš spintų senus skeletus, bet pati Rūta negyveno praeitimi. Ji griebėsi daugybės darbų, projektų, pasinėrusi į juos visa galva kūrė savo naują gyvenimą.
 
Atrodė, nėra tokių užduočių, kurios jai būtų neįveikiamos. Nėra tokių bėdų, kurių ji vienaip ar kitaip neišspręstų. Nėra tokių žmonių, kuriems ji nepadėtų, jeigu kas kreiptųsi pagalbos. Ar net jei nesikreiptų – ji buvo dėmesinga, rūpestinga, pastabi, nuoširdi.
 
Be galo nuoširdus ir linksmas žmogus, turėjęs didelių svajonių ir siekęs jų.
 
Pastaraisiais metais ji dažniau būdavo Dubajuje ar Kyive, nei Vilniuje. Turėjo šimtus prodiuserinių planų. Prasidėjęs karas Ukrainoje visiškai ištaškė – dažnai susiskambindavome, ji pasakojo, kaip renka pinigus ukrainiečiams, kaip bando padėti pabėgėliams. Jai plyšo širdis, kalbantis su draugais, likusiais Ukrainoje. Natūralu, kad ji padėjo draugei iš Kyivo, nuo karo bėgusiai su mama ir vaiku į Dubajų. Pas Rūtą. Iš jos ir išgirdau, kas atsitiko tame gero viešbučio geram restorane, kuriame Rūtą ištiko paskutinė vakarienė...
 
Be proto ilgos ir klaikios buvo šitos dienos, kai viena vertus, aiškiai supratome, kad ji nebeatsigaus iš komos, kita vertus – iš paskutiniųjų tikėjomės stebuklo. Juk Rūta – kovotoja.
 
Galvojau apie mūsų paskutinius pokalbius ir darbus. Ji buvo subūrusi tarptautinę komandą – Ukrainos prodiuserius, režisierius, įtraukė ir mane – zoom'ais kūrėme socialinį klipą apie tai, kokiame rūke dabar gyvena ukrainiečiai pabėgėliai. Jai rūpėjo parodyti pasauliui, kaip jaučiasi staiga visko netekęs žmogus.
 
Tai buvo paskutinis jos prodiuserinis darbas, ir nežinau, ar jis bus pabaigtas. Bet labai norėčiau. Taip pat visada atsiminsiu, su kokia aistra ji dirbo didžiausiuose Lietuvos renginiuose. Ir kaip gražiai džiaugdavosi, kai viskas pasisekdavo.
 
Mums tavęs siaubingai truks, Rūta. Ilsėkis ramybėje.
 
Didžiausia užuojauta šeimai ir visiems, kas ją pažinojo“, – rašė Jurga Klimaitė-Riebling.
 

Su dideliu liūdesiu turiu patvirtinti, kad Rūtos Mikalauskaitės netekome. Ji išėjo per dykumą... Rūtos gyvenimas buvo...

Posted by Jurga Klimaite-Riebling on 2022 m. birželio 3 d., penktadienis

Žmonės.lt primena, kad kaip prodiuserė ir komercinių klipų kūrėja pristatoma R.Mikalauskaitė jau kurį laiką kovojo dėl savo gyvybės po to, kai Dubajuje vakarienės metu užspringo maistu ir atsidūrė komoje.

Nelaimė įvyko gegužės 26-ąją viename Dubajaus restorane. Užspringusi R.Mikalauskaitė neteko sąmonės. Atvykę greitosios pagalbos medikai lietuvės neatgaivino, moters smegenys 20 minučių negavo deguonies. Medikai konstatavo klinikinę mirtį. Defibriliatoriaus pagalba buvo atstatytas Rūtos širdies plakimas, tačiau smegenys nefunkcionavo.

Komos ištikta R.Mikalauskaitė buvo išgabenta į Dubajaus ligoninę. Artimieji ir draugai neprarado vilties išgelbėti moters gyvybės, tad prašė visų galinčių aukoti finansinės pagalbos gydymui apmokėti.

Šią savaitę į Dubajų nuskrido Rūtos Mikalauskaitės sūnus ir brolis, kurie ligoninėje aplankė nelaimės ištiktą ir komoje atsidūrusią artimąją.

Rūta Mikalauskaitė ir Džordana Butkutė/ T.Biliūno nuotr.
Rūta Mikalauskaitė ir Džordana Butkutė/ T.Biliūno nuotr.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama