Garsūs muzikantai Vilniuje dovanojo dainas Ukrainai: sveikino su nepriklausomybe

„Biplan“ / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-08-24 22:17
Trečiadienio vakarą Vilniaus Mokytojų namų kiemelyje esančioje „Vasaros terasoje“ Ukrainos nepriklausomybės dienos proga garsūs muzikantai surengė specialų palaikymo koncertą. Jo metu garsūs atlikėjai Ukrainai ir jos draugams dovanojo savo muziką.

Nemokamame koncerte pasirodė dainininkė Veronika Povilionienė, grupės „Žalvarinis“, „G&G Sindikatas“, „Biplan“, „Omerta“. Garsūs muzikantai vakaro metu ne tik džiugino susirinkusius savo muzika, bet ir skleidė svarbią Ukrainos palaikymo idėją.

Trečiadienį kaip tik sukako 25-eri metai nuo tos dienos, kai Ukraina paskelbė savo nepriklausomybę. Šiuo išbandymų laikotarpiu ukrainiečiams ypač svarbus visų geros valios žmonių palaikymas ir bendrumo žinia iš visų pasaulio kampų.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Nepriklausomybės diena yra šalies orumo šventė. Orumo, kuris įmanomas tik būnant laisvu. Tuo pačiu, tai priminimas, kad laisvė nėra duotybė, ją privalu saugoti ir ginti“, – dėstė koncerte su „G&G Sindikatu“ pasirodęs Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

Būtent todėl koncertas buvo skirtas visiems, kurie nenustoja remti Ukrainos jos kovoje. Tai – muzikantų nuoširdus sveikinimas mūsų šalių ir tautų draugystei.

„Mes, lietuviai, tikrai puikiai žinome, kas yra laisvė ir nepriklausomybė. Deja, Ukrainai dabar tenka kovoti už savo laisvę. Tad neturime teisės jos nepalaikyti taip, kaip tik galime. Mes, muzikantai, savo muzika, o klausytojai – savo atėjimu į koncertą, palaikymu“, – sakė grupės „Biplan“ vokalistas Maksas Melmanas, šiame koncerte uždainavęs ir ukrainietiškai.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Neseniai kūrinį ukrainiečių kalba pristačiusi grupė „Žalvarinis“ vakarui taip pat buvo paruošusi specialią programą. Klausytojų laukė ir staigmena: ant scenos jie pasirodė kartu su dainininke Veronika Povilioniene.

Lietuvių aukštaičių ir Ukrainos Lvovo krašto šaknų turintis „Žalvarinio“ narys Robertas Semeniukas prieš koncertą kalbėjo: „Mano senelis buvo partizanas, priešinosi raudonajam marui pokario metais, gyveno miškuose ir kovojo su maskoliais – taip jis juos vadino. Jis buvo persekiojamas KGB. Nors esu Lietuvos pilietis, tačiau jaučių moralinę atsakomybę už abi tautas. Koncerte atlikome ir mano aranžuotą ukrainiečių liaudies dainą „Kalyna malyna“, jau pamėgtą ukrainiečių melomanų. Tai savotiška duoklė, padėka ir linkėjimas mano kitai tėviškei, kuri šiuo metu išgyvena ne patį lengviausią istorijos epizodą.“

Sveikinimo koncertą Ukrainai organizavo muzikos agentūra M.P.3, paramos projektas „UA+“, Lietuvos šaulių sąjunga. Renginio metu Lietuvos šaulių sąjungos paramos Ukrainai grupė kvietė visus bičiulius prisidėti prie už mūsų visų laisvę kovojančius ukrainiečius ir juos paremti.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama