Grupė „Kūjeliai“ – ne tik muzikos, bet ir tiksliųjų mokslų asai

Grupė „Kūjeliai“ / LRT nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-04-09 11:52
Šeimų muzikinio projekto „Du balsai – viena širdis“ žiūrovus praėjusį šeštadienį nuoširdumu pavergė ne vienas duetas. Vis dėlto į sceną lipę broliai Andrius ir Julius Vaicenavičiai iš vėžių išmušė net griežtą projekto komisiją. „Juliui prieš savaitę gimė dukrelė Milda, o aš net nesulaukęs filmavimo pabaigos išskubėjau į Švediją, kur naujagimį sūpuoja dar vienas mūsų brolis“, – atviravo dvigubu dėde neseniai tapęs Andrius.

„Kūjeliai“ lietuviškos muzikos gerbėjams – tikrai ne pirmą kartą girdimas vardas. „Mūsų istorija prasidėjo 2012 metais, kai supratome, kad Kovo 11-osios renginiai nepritaikyti jaunimui. Sukūrėme jau šeštus metus gyvuojantį festivalį, o jo proga – ir grupę. Labai seniai norėjome groti moderniai ir jaunimui priimtinai skambančią folk stiliaus muziką. Pamąstėme – o kodėl ne? Dabar skaičiuojame šeštus metus ir daugybę koncertų Lietuvoje bei užsienyje. Grojome net Oksfordo universiteto festivalyje, kuriame savo laiku į sceną lipo „Rolling Stones“, „Pink Floyd“... Pradžia nebloga“, – juokiasi broliai.

Nors jie – net iš šešių vaikų šeimos, „Kūjeliuose“ groja tik dviese. „Jaunėliams smagiau groti su bendraamžiais, dar viena sesuo siekia solinės karjeros, o vyriausiasis brolis gyvena Švedijoje. Taip ir gavosi, kad groti kartu vis kviečiamės bičiulius, o ne brolius ar seseris“, – pasakoja Andrius ir Julius.

Dar vienas ypatingas jų šeimos bruožas – polinkis ne tik į muziką, bet ir tiksliuosius mokslus. „Mūsų mama – muzikė, tėtis – matematikas. Tai mes pasiėmėme viską, ką galėjome geriausio“, – juokiasi „Kūjeliai“. Julius – fizikas, jo brolis Andrius žiūrovus nustebino pasakydamas, kad yra matematikos doktorantūros studentas Oksfordo universitete. „Aš ne visai suprantu, ką dienomis veikia muzikantai, kurie tik tuo ir užsiima. Geriausios mano dainos gimdavo po sudėtingiausių mokslų etapų. Tai – puiki meditacija“, – dalijasi Andrius.

Neįtikėtinos dalyvių gyvenimo istorijos ir nuostabūs muzikiniai atradimai – šeštadieniais 21 val. per LR . Vedėjai Jurgita Jurkutė-Širvaitė ir Martynas Levickis.

Žmonės.lt
Temos:
Muzika Muzika

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama