Indrė Stonkuvienė tiki – padėti reikėtų tiems, kurie kabinasi į gyvenimą patys

Indrės Stonkuvienės vakaras Peterborough mieste
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-12-10 14:22
Televizijos laidų vedėja bei iniciatyvos #MoterųPasaulyje įkūrėja Indrė Stonkuvienė įsitikinusi, kad visuomenė turėtų skirti daugiau dėmesio tiems likimo nuskriaustiems žmonėms, kurie patys stengiasi kabintis į gyvenimą. Šį kartą Didžiojoje Britanijoje Peterborough mieste savaitgalį vykusiame #MoterųPasaulyje renginyje tokia moters idėja nuskambėjo garsiau.

Didžiojoje Britanijoje jau antrą kartą kartu su savo iniciatyva viešinti televizijos laidų vedėją ant scenos žengė pasipuošusi dizainerės Dianos Paukštytės specialiai kurtu kostiumėliu. Negana to, vakaro muzikine viešnia tapo dainininkė Eglės Jakštytė.

Kiekviename projekto renginyje I. Stonkuvienė stengiasi iškelti opią moterims itin artimą problemą. Būtent dėl to kiekvienas renginys turi heroję – moterį, kuriai po itin sunkių išgyvenimų skiriama reikiama parama, padedanti atsistoti ant kojų, susirasti darbą ar mėgstamą veiklą. Savaitgalį vykusio renginio Peterborough heroje tapo daugiavaikė mama Viktorija, kurios šeimoje šiuo metu net 10 žmonių.

Indrės Stonkuvienės vakaras Peterborough mieste / Organizatorių nuotr.
Indrės Stonkuvienės vakaras Peterborough mieste / Organizatorių nuotr.

Prieš maždaug dvejus metus Viktorija garsiai ir itin drąsiai kreipėsi į visuomenę. Tą kartą socialiniuose tinkluose moteris papasakojo savo keblią situaciją ir prašė tik vieno – darbo. Kone visi garsūs žmonės šiuo prašymu dalijosi ir skatino įvairių darbdavių nebūti abejingais. Už tai Viktorija beprotiškai dėkinga.

Per dvejus metus moters gyvenimas iš tiesų apvirto aukštyn kojomis. Ji susirado darbą, laisvalaikiu siuva. Negana to, nors pati verčiasi sunkiai, Viktorija padeda ir kitiems – žmonėms, kurie neturi pinigų siuva nemokamai, nes kaip pati sako, žino, ką tai reiškia.

Per šį laikotarpį į moters gyvenime atsirado ir meilė. Viktorija išrinktąjį priėmė ne tik su nepilnamečiais vaikais – ji padeda ir jau suaugusioms vyro dukroms. Moteris sėkmingai tvarkosi buityje, vaikus skatina įgyti reikiamų socialinių įgūdžių, mylimajam padėjo atsikratyti ilgai kankinusių priklausomybių ir yra itin mylima. Tiesa, nepaisant to, rūpesčių jos gyvenime vis dar apstu. Vis dėlto jais Viktorija skųsti nėra linkusi, tad paklausta, kuo jai padėti, buvo itin kukli.

Indrės Stonkuvienės vakaras Peterborough mieste / Organizatorių nuotr.
Indrės Stonkuvienės vakaras Peterborough mieste / Organizatorių nuotr.

„Iš tikrųjų kas kartą būna bėdų su indų plovimu. Jie dažniausiai tiesiog nebetelpa į kriauklę, juk mūsų yra 10 žmonių. Tai jau kurį laiką svajojame apie indaplovę. Nors, Indre, jūs ir dirbat „Teleloto”, mes savo gyvenimo aukso puodą laimėjom, nes turim vienas kitą”, – sakė renginio herojė.

Pasak iniciatyvos įkūrėjos Indrės Stonkuvienės, tokį Viktorijos norą išpildyti vienas malonumas: „Gera, kai žmonės patys kabinasi į gyvenimą ir turi labai daug motyvacijos. Padėti buityje tokiems žmonėms yra mažiausia, ką mes galime padaryti. Dovanų bus tikrai ne viena. Viktorija viską daro teisingai ir svarbiausia – myli gyvenimą”.

Renginio organizatoriai taip pat dėkoja iniciatyvos rėmėjams „Gentle Day”, „Visible Beauty”, kurie padėjo išpildyti herojės svajonę bei prisidėjo prie šio kilnaus tikslo.

Artimiausias #MoterųPasaulyje renginys vyksta sausio 18 d. Osle bei sausio 19 d. Stokholme. 

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama