Iškilmingai paskelbta 2018 metų Lietuvos moteris

Inga Malinauskienė / Tomo Bauro nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-10-26 21:51
Penktadienio vakarą paskelbta 2018-ųjų Lietuvos moteris. Šis garbingas titulas atiteko verslininkei, ilgametei Baltijos ir Amerikos terapijos ir chirurgijos klinikos vadovei Ingai Malinauskienei (45 m.).

Pasveikinti Lietuvos metų moters, kurią kasmet renka „Lietuvos ryto“ žurnalas „Stilius“, Lietuvos politikos, verslo ir pramogų pasaulio atstovai rinkosi „Delfi“ sporto centre.

„Mūsų šventės dažnai būna netikėtose vietose, bet šįkart daug kas sunerimę klausė – kodėl vakarėlį rengiame konkurentų vardu pavadintame sporto centre? Intriga tokia – šį vakarą auksinę kurpaitę įteiksime moteriai, kuri remia po šiuo stogu besitreniruojančius sportininkus. Ir pati yra aistringa šios sporto šakos žaidėja“, – vakaro pradžioje paaiškino „Stiliaus“ redaktorė Liuminata Vainauskienė, vėliau svečius pakvietusi stebėti įspūdingą renginį – „Tinklinio naktį“, kurioje elitiniai pasaulio paplūdimio tinklininkai surengė įspūdingą šou.

Lietuvos moters titulas I.Malinauskienei atiteko dėl kelių priežasčių.

„Inga dirba srityje, kuri šiais metais kaip niekad buvo po didinamuoju stiklu. Tai moteris, vadovaujanti privačiam verslui, o privatus verslas pastaruoju metu Lietuvoje nepelnytai sumenkinamas.

Ačiū ministrui Aurelijui Verygai, kuris padėjo galutinai apsispręsti, kas bus šių metų moterimi. Ne, mes neišrinkome Metų moterimi Valančiaus blaivybės draugijos pirmininkės.

Ši moteris – privačios medicinos atstovė. Valstybė stipri kai žmonės gali rinktis. Ta pasirinkimo laisvė šiais metais buvo bandoma varžyti įvairiais būdais. Vienas jų – ir privačios medicinos paslaugų sferoje. Žmonės turi teisę rinktis, kur gydytis. Geri gydytojai, gavę išsilavinimą Lietuvoje, turi teisę oriai gyventi ir padoriai uždirbti savo gimtinėje. Be privačios medicinos, ko gero, šiandien tai sunkiai įsivaizduojama“, – kalbėjo L.Vainauskienė.

I.Malinauskienei įteikta skulptoriaus Mariaus Zavackio auksinė kurpaitė, o ją scenoje sveikino premjeras Saulius Skvernelis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Vidmantas Janulevičius, Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Darius Čerka.

Savo linkėjimus Lietuvos moteriai siuntė ir prezidento Valdo Adamkaus žmona Alma Adamkienė, tapusi pirmąja Lietuvos moterimi 1999-aisiais.

„Džiaugiuosi proga pasveikinti „Stiliaus“ žurnalo 2018-ųjų Lietuvos moters rinkimų laureatę. Ši Lietuvai labai reikalinga, moterų pasišventimą dirbti tėvynei išaukštinanti iniciatyva jau turi gilias tradicijas – „Stiliaus“ metų moterų gretos vis gausėja. Aš didžiuojuosi priklausydama šiai garbingų moterų plejadai.

Esame įvairiausių profesijų atstovės, bet kitaip ir būti negali, nes nėra srities, kuriai nereikėtų moteriško žvilgsnio, jautrumo, atsidavimo, atkaklumo – mes, moterys, sugebame atlikti ir tokius darbus, kurių vyrai neskuba griebtis. Esame skirtingos, bet mus vienija bendras tikslas – norime, kad Lietuvoje gyvenimas būtų gražesnis, žmonių santykiai darnesni, siekiame padėti tiems, kam mūsų pagalbos reikia ir savo veikla garsiname tėvynę.

Sveikindama jus, 2018 metų Lietuvos moterį, linkiu, kad šis įvertinimas įkvėptų naujiems darbams. Mes, moterys, žinome: mūsų širdžių šiluma ir darbščios rankos nuverčia kalnus. Tad susikibkime už rankų ir mums nebus neįveikiamų kalnų“, – sveikinimo žodžius Lietuvos moteriai siuntė šventėje negalėjusi dalyvauti ponia A.Adamkienė.

Nauju titulu džiaugėsi ir I.Malinauskienė.

„Tai buvo staigmena, bet labai džiugi. Labiausiai esu pamaloninta, kad šis titulas atiteko už verslumą. Jeigu tai būtų apdovanojimas už grožį, tai visai kitaip tai vertinčiau (šypsosi).

Šiandien dverslininko įvaizdis yra truputėlį pamintas. Galvoju kodėl taip yra. Vis dar yra manoma, kad verslininkas yra nesąžiningas, nemoka mokesčių, bet tai netiesa.

Kalbėdama apie save, aš žinau savo verslo kelią, visų pasiekimų kainą. Aš ekonomistė, į medicinos verslą pasukau dar studijuodama magistrą.

1993 metais amerikiečių gydytojas K.Leavittas atidarė pirmą Lietuvoje privačią kliniką ir ieškojo vadybininko. Klinikoje įsidarbinau 1997 metais, man buvo 24-eri. Buvau jauna, neturėjau patirties. Kelio pradžia buvo labai sunki, mes žingsnis po žingsnio ėjome į priekį“, – prisiminė ji.

Interviu su Lietuvos moterimi – kito antradienio atsinaujinusiame žurnale „Stilius“.

Lietuvos moterys:

1999 m. Alma Adamkienė, Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus žmona;

2000 m. Daina Gudzinevičiūtė, sportininkė;

2001 m. Violeta Urmanavičiūtė, operos dainininkė;

2002 m. Agnė Zuokienė, verslininkė;

2003 m. Skaistutė Idzelevičienė, šokių trenerė;

2004 m. Vilija Blinkevičiūtė, politikė;

2005 m. Audronė Urbonaitė, rašytoja ir žurnalistė;

2006 m. Ramunė Zabulienė, bankininkė;

2007 m. Dalia Ibelhauptaitė, režisierė ir prodiuserė;

2008 m. Nida Rutkienė, galerininkė;

2009 m. Irena Degutienė, politikė;

2010 m. Edita Žiobienė, vaiko teisių apsaugos kontrolierė;

2011 m. Galina Dauguvietytė, režisierė, aktorė, scenaristė;

2012 m. Laima Lavaste, žurnalistė ir rašytoja;

2013 m. Edita Mildažytė, televizijos žurnalistė, knygų autorė ir visuomenės veikėja;

2014 m. Džordana Butkutė, dainininkė;

2015 m. Kristina Sabaliauskaitė, rašytoja;

2016 m. Austėja Landsbergienė, ikimokyklinio ugdymo įstaigų „Vaikystės sodas“, pradinės Karalienės Mortos mokyklos įkūrėja;

2017 m. Erica Jennings, dainininkė.

2018 m. Inga Malinauskienė, verslininkė.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama