„JTI Baltic“ žmonių ir kultūros direktorius D.Krejakovičius: „Geru darbdaviu tampa tas, kuriam rūpi darbuotojas“

Dušanas Krejakovičius
Autorius: Projekto partnerio turinys
Publikuota: 2021-09-23 11:00
Tabako bendrovė „Japan Tobacco International“ jau keletą metų iš eilės yra pripažįstama viena geriausių darbdavių pasaulyje. Šiuo pasiekimu gali didžiuotis ir kompanijos padalinys, įsikūręs Lietuvoje. UAB „JTI Baltic“ žmonių ir kultūros direktorius Baltijos šalims Dušanas Krejakovičius teigia, kad įmonėje klesti demokratija, lygybė, nuolat ieškoma perspektyvių ir idėjų nestokojančių darbuotojų, o gerą atmosferą kurti padeda teisingas darbo modelis.

„Be galo didžiuojamės būstine Lietuvoje, iš kurios valdome Latvijos, Estijos, Suomijos ir net Islandijos rinkas. Šiuo metu pas mus dirba 36 darbuotojai, esame nedidelis, bet labai atsidavęs savo veiklai JTI padalinys. Mūsų tikslas – verslui suteikti dar daugiau galimybių plėstis ir augti“, – sako 2018 metais karjerą tarptautinėje įmonėje pradėjęs ir prieš metus iš Serbijos į Lietuvą atvykęs Dušanas Krejakovičius. 

Kas padeda jūsų įmonei metai iš metų pelnyti didžiulį pripažinimą, juk beveik nuolat atsiduriate TOP darbdavių reitinge?

Tikime, jog tik rūpindamiesi darbuotojų gerove galime pasiekti daugiau, todėl darome pertvarkas ir atsiribojame nuo įsisenėjusių darbo kolektyve modelių. Mūsų biure nėra skirstomų erdvių – esame tikri, kad vienas ar kitas pareigas einantys žmonės neturėtų būti atitverti siena suteikiant atskirą kabinetą. Siekiame, kad visi, kas pas mus dirba, jaustųsi patogiai, lengvai užmegztų ryšį su kolegomis. Tik komunikuojant atviroje erdvėje ir kartu ieškant bendrų sprendimų įmanoma tobulėti ir įgyvendinti užsibrėžtus tikslus.

Metai iš metų švenčiame savo pasiekimus drauge su darbuotojais. Didžiuojamės, kad Lietuvoje jau septintus metus iš eilės esame TOP darbdaviai. Darbdavių reitingus kasmet sudarinėjantis ir daugiau nei tūkstantį didžiausių įmonių skirtingose šalyse vertinantis „Top Employers Institute“, įsikūręs Amsterdame, kasmet remia organizacijas, rodančias spartų progresą. Mes taip pat siūlome talentų ugdymo programas ir rūpinamės darbuotojų augimu bei tobulėjimu.

Dušanas Krejakovičius
Dušanas Krejakovičius

Rugsėjo 15 dieną jūsų biure Vilniuje vyko šventė. Išrinkti pasaulinio verslo iššūkio „Make it bright“ nugalėtojai. Papasakokite apie konkursą daugiau.

Šiemet mūsų šventė buvo ypatinga, nes turėjo ir dar vieną misiją – paskelbti komandą, laimėjusią „Make it bright“ konkursą. Pirmą kartą Lietuvos studentai turėjo unikalią galimybę pristatyti savo idėjas ir varžytis pasauliniame iššūkyje. JTI kasmet organizuoja „Make it bright“ konkursus, šiais metais dalyvauti galėjo ir lietuviai. Kas žino, gal jų geriausia pripažinta idėja Lietuvoje sužavės pasaulį? Net 200 studentų pildė anketas, o išrinkti nugalėtojai netrukus vyks ginti Lietuvos vardo mūsų būstinėje Ženevoje, Šveicarijoje.

Kokia jūsų įmonės vizija?

Tikime, kad šviesūs protai, inovatyvios idėjos ir atkaklumas gali pakeisti pasaulį. Įmonėje propaguojame lygybę, siekiame skaidrumo ir aiškumo darbo užmokesčio klausimais. Galime tik pasidžiaugti, kad šiuo metu 60 procentų įmonės darbuotojų – moterys. Tvirtai stereotipams sakome „ne“. Kaip organizacija, mes jaučiame atsakomybę skatinti lyčių lygybę darbo rinkoje. Pasauliniu mastu siekiama, kad iki 2030 metų vadovaujamas pozicijas užimtų bent 40 procentų moterų.

„JTI Baltic“ darbuotojai
„JTI Baltic“ darbuotojai

O kaip tampama geru darbdaviu?

Geru darbdaviu tampa tas, kuriam rūpi darbuotojas. Ne žodžiais, o realiais veiksmais. Mes tikime, kad suteikdami galimybę darbuotojui rinktis lankstesnes darbo sąlygas, kurdami aplinką, kuri prisitaiko prie darbuotojo pasirinkimų, tampame geidžiamiausiais darbdaviais.

Be to, mūsų mažoje, bet labai motyvuotoje ir įvairioje komandoje susilieja skirtingos kultūros. Esame atviri studentams, neseniai baigusiems universitetus. Jiems siūlome visokeriopą paramą ir pagalbą. Kai kalbame apie ką tik į gyvenimą išėjusias asmenybes, tikime galintys joms suteikti reikiamų žinių. JTI kuria darbo vietas žmonėms ir be ilgos dalykinės patirties. Būkime realistai: norint profesionalumo, reikia jį ugdyti, įdėti daug darbo ir negailėti jėgų. 

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama