Laukiama princo Harry sugrįžimo: princo Philipo laidotuvėse Meghan Markle gali ir nepasirodyti

Didžiosios Britanijos karališkoji šeima: Elizabeth II ir princas Philipas, princas Charlesas ir Kornvalio hercogienė Camilla, Meghan Markle ir princas Harry / Scanpix nuotr.
Autorius: Žmonės.lt, BNS
Publikuota: 2021-04-09 17:43
Pasaulį apskriejus žiniai apie karalienės Elizabeth II vyro, Edinburgo hercogo princo Philipo mirtį, pirmą kartą po to, kai paskelbė atsisakantis karališkųjų pareigų, į gimtinę sugrįžti iš JAV turėtų ir princas Harry. Kol kas neaišku, ar su juo į laidotuves atvyks ir kūdikio besilaukianti Meghan Markle, rašo „Daily Mail“.

Balandžio 9-ąją Bakingamo rūmams pranešus apie princo Philipo mirtį, laukiama ne tik tolimesnių karalienės Elizabeth II veiksmų bei nurodymų, bet ir žinių iš princo Harry, šiuo metu gyvenančio JAV.

Artimas rūmų šaltinis anksčiau minėtą užsienio žiniasklaidos priemonę patikino, jog senelio laidotuvėse princas Harry tikrai dalyvaus.

„Princas padarys viską, jog sugrįžtų į Jungtinę Karalystę ir šiuo sunkiu metu būtų su šeima. Žinant Harry, nieko kito ir negalima tikėtis, kaip tik to, kad jis norės palaikyti artimuosius ir savo močiutę jai tokiu sunkiu metu. Kalbant apie Meghan, ji dabar laukiasi, tad manome, jog pirmiausia Harry žmona pasitars su gydytojais, ar jos būklė leidžia keliauti, tačiau Harry – tikrai parvyks“, – kalbėjo artimas karališkajai šeimai šaltinis.

Kate Middleton, princas Philipas, princas Harry, Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.
Kate Middleton, princas Philipas, princas Harry, Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.

Meghan anksčiau yra užsiminusi, jog antrasis kūdikis turėtų gimti vasarą, tačiau preliminaraus specialistų numatyto termino ji nenurodė.

Karališkoji šeima šiuo metu gedi, numatoma, jog gedulas truks mėnesį. Manoma, jog viešų pranešimų iš skirtingų šeimos narių bus sulaukta kiek vėliau. Bakingamo rūmai paskelbė, kad princas mirė 7 val. ryto Didžiosios Britanijos laiku, tad tuo metu Kalifornijoje, kur gyvenimą kuria Harry ir Meghan, buvo 4 val. nakties. Galimai pora miegojo, kai naujienos ėmė sklisti pačių artimiausių tarpe.

Princas Harry ir Meghan Markle / Scanpix nuotr.
Princas Harry ir Meghan Markle / Scanpix nuotr.

Žmonės.lt primena, jog žinia apie Philipo mirtį paskelbta praėjus beveik mėnesiui po garsiojo M.Markle ir Harry interviu, įvykusio tuo metu, kai Edinburgo kunigaikštis buvo gydomas ligoninėje.

Dėl savo planų tada abu sulaukė ne tik šeimos narių prašymų atidėti pokalbį su Oprah Winfrey, bet ir kritikos iš visuomenės.

Užuojautą reiškia šalių vadovai, politikai

Penktadienį JK ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pareiškė užuojautą monarchei dėl sutuoktinio mirties, pabrėždamas princo Philipo „ypatingą gyvenimą ir veiklą“.

Pasak premjero, Edinburgo kunigaikštis „pelnė ištisų kartų simpatijas“ namuose, Tautų Sandraugoje ir visame pasaulyje savo tarnyba Karališkajame jūrų laivyne ir po to ne vieną dešimtmetį būdamas Britanijos vyriausiu princu konsortu.

Borisas Johnsonas / SCANPIX nuotr.
Borisas Johnsonas / SCANPIX nuotr.

„Kaip tauta ir karalystė reiškiame dėkingumą už ypatingą princo Philipo, Edinburgo kunigaikščio, gyvenimą ir veiklą“, – sakė B.Johnsonas prie savo oficialios rezidencijos Dauningo gatvėje.

Opozicinės Leiboristų partijos lyderis Keiras Starmeris  vienas pirmųjų pareiškė užuojautą Elizabeth II, pabrėždamas ilgą princo Philipo darbą valstybės tarnyboje, pirmiausia – tarnaujant laivyne per Antrąjį pasaulinį karą, o vėliau – daugiau kaip 70 metų būnant monarchės sutuoktiniu.

„Pirmiausia jis bus prisimenamas dėl savo ypatingo atsidavimo ir pasišventimo Karalienei“, – sakė K.Starmeris. „Ilgiau nei septynis dešimtmečius jis buvo greta jos. Jų santuoka tapo stiprybės, stabilumo ir vilties simboliu besikeičiančiame pasaulyje, ypač dabar, per pandemiją. Tai buvo partnerystė, įkvėpusi milijonus britų žmonių Britanijoje ir už jos ribų“, – sakė jis.

Australijos ministras pirmininkas Scottas Morrisonas nurodė iki pusės stiebo nuleisti vėliavas šalyje, pagerbiant atminimą penktadienį mirusio Didžiosios Britanijos princo Philipo – „įkūnijusio kartą, kurios mes daugiau nebepamatysime“.

„Tautų Sandraugos šeima dalinasi liūdesiu dėl princo Philipo mirties ir kartu yra dėkinga už jo gyvenimą. Visi esantys čia, Australijoje, siunčia Dievo palaimos prašymą“, – sakoma jo pareiškime.

Kaimyninės Naujosios Zelandijos premjerė Jacinda Ardern savo ruožtu atkreipė dėmesį į princo artimus ryšius su jos šalimi, įskaitant tai, kad jis globojo Edinburgo kunigaikščio Hillary apdovanojimą – jaunimo pasiekimų programą, pavadintą Naujosios Zelandijos alpinisto sero Edmundo Hillary garbei.

„Per daugiau nei penkiasdešimt šio apdovanojimo gyvavimo metų Naujojoje Zelandijoje tūkstančiai jaunų žmonių per programą įveikė gyvenimą keičiančius iššūkius“, – kalbėjo Naujosios Zelandijos premjerė.

Abi Tautų Sandraugos valstybės pranešė, kad dėl princo mirties bus iki pusės stiebo nuleistos vėliavos, o artimiausiomis dienomis bus surengta ceremonijų jam atminti.

 

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama