Laura ir Šarūnas Mazalai ėmėsi verslo: Vilniuje atidarys „Vaflių namus“

Laura ir Šarūnas Mazalai / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Viktorija Navickaitė
Publikuota: 2016-09-19 14:28
Sporto žurnalistas Šarūnas Mazalas kartu su žmona, „Mamų radijo“ kūrėja Laura Mazaliene ėmėsi verslo: netrukus Vilniuje šeima atidarys kavinę – „Vaflių namus“.

Mazalų šeimos kavinė Vilniuje, „Ogmios mieste“, duris atverti turėtų jau rudens pabaigoje. Kaip ir suponuoja kavinės pavadinimas, lankytojus žinomi kavinės savininkai kvies skanauti vaflių.

„Norime šiek pakeisti požiūrį į vaflį, parodyti, kad jis ne tik tinkamas pusryčiams, bet ir pietums, juos galima valgyti ne tik su uogom, bet ir su traškia vištiena ar šonine, Benedikto kiaušiniu... Tas pats vaflis gali būti tik patiekalo forma: tuos pačius bulvių tarkius galima iškepti vaflinėje ir pateikti su nerealiais priedais! Reikia tik šiek tiek fantazijos“, – Žmonės.lt pasakojo L.Mazalienė.

Šiuo metu pora intensyviai ruošiasi kavinės atidarymui: tvarko patalpas, kuria akį traukiantį interjerą, ieško reikalingos buitinės technikos, pamažu buria darbuotojų kolektyvą.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip Žmonės.lt pasakojo L.Mazalienė, idėja atidaryti kavinę Vilniuje porai gimė dar pavasario pradžioje, realių veiksmų šeima ėmėsi vasarą.

„Sunku įvardyti, kuris sugalvojo atidaryti kavinę. Šarūno tėvai turi kelias maitinimo įstaigas, neretai padedam, kuo tik galim... Ir vis pagalvojam, kad jei turėtume savo, darytume taip ir taip... Tik nemanėm, kad tos mintys taip greitai materializuosis. Abiem galbūt reikėjo kažkokio iššūkio, pasitaikė tinkamos aplinkybės ir abu tam pasiryžome“, – šypsosi ji.

Š.Mazalo tėvai pajūryje – Gargžduose ir Klaipėdoje – yra atidarę tris kavines „Ievos skanėstai“. „Pajūrio regione jie žinomi dėl savo kepinių, juos ir mes perimsim, tačiau visa kita bus nauja. To Lietuvoje, o tiesą pasakius, ir Europoje, dar nelabai yra. Kol kas JAV gyvena su tokiomis maisto idėjomis“, – sako L.Mazalienė.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Paklausta, kaip gi su Šarūnu pasidalino pareigomis, žinoma moteris sako: „Tiek gyvenime, tiek darbe mes stengiamės dalintis ne pareigomis, o įtakos zonomis. Nesikišame į vienas kito reikalus, pasitikime vienas kitu, tik dalijamės informacija. Direktorius yra Deimilė, prie kurios derinami visi susitikimai.“ Poros dukra Deimilė jau skaičiuoja antruosius gyvenimo metus.

Visko mokomės patys, norime būti tokie šeimininkai, kurie patys drąsiai galėtų priimti klientus

Tačiau kavinių Vilniuje juk yra apsčiai. Kaip Mazalai vilios klientus? „Mes stengiamės į kitas įstaigas žiūrėti ne kaip į konkurentus, bet kaip į kolegas, iš kurių galima pasimokyti, imti arba atsisakyti tam tikro pavyzdžio. Patys tikime šia idėja, kepame vaflius ir namuose, ir kavinėje, kai lankomės pas Šarūno tėvus. Visko mokomės patys, norime būti tokie šeimininkai, kurie patys drąsiai galėtų priimti klientus. Kai myli savo darbą, jis negali nesisekti. Kitas aspektas, kuris, tikimės, padės, tas, kad sieksime būti draugiški gliuteno netoleruojantiems žmonėms. Patys jo nevartojame, nes Šarūnas alergiškas, tad neretai susiduriame su ta bėda, kad negalime daugelyje vietų valgyti blynų, picų, sausainių ir taip toliau. Suaugusiam tai – viena, bet tokių vaikučių irgi daug. O kaip vaikui paaiškinti, kad negali valgyti gimtadienio torto, nes esi alergiškas?“ – svarsto L.Mazalienė.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Pokalbį su Žmonės.lt ji baigia atsakydama, kaip gi drauge su Šarūnu jiedu šitiek aprėpti suspėja: „Plaukimas pasroviui mūsų nežavi. Mums reikia visko šiek tiek kitaip. Toks tas ir receptas: esame du jauni, mylintys gyvenimą ir labai vienas į kitą panašūs žmonės. Semiam saujom viską, ką gyvenimas mums duoda. Aišku, būna dienų, kai klausiame savęs, o kam mums to reikėjo. Bet ryte nubundame ir suprantame, kad be laukimo, iššūkio, naujovių mes negalime.“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama