Lazdijų hipodromo tribūnai iškilmingai suteiktas karalienės Elizabeth II vardas

Lazdijuose esančio hipodromo tribūnai suteiktas karalienės Elizabeth II vardas / Dainiaus Stankaus ir Scanpix nuotr.
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2022-06-13 23:11
Lazdijuose esančio hipodromo tribūnai birželio 12-ąją iškilmingai suteiktas Didžiosios Britanijos karalienės Elizabeth II vardas. Lazdijų hipodromas, dar vadinamas Dzūkijos hipodromu, tapo pirmuoju ir kol kas vieninteliu Europoje, kuriam suteiktas Anglijos monarchės vardas. Kita Elizabeth II vardu pavadinta tribūna yra tik Australijoje. Leidimas naudoti karališkąjį vardą ir titulą yra palankumo ženklas, kurį monarchas suteikia vyriausybės patarimu.

Hipodromo tribūnų pavadinimo idėja kilo kai prieš porą metų, Lazdijuose pradėjus dirbti žirgų treneriui Linui Balčiūnui. Šis profesionalas penkerius metus yra dirbęs Karališkajame lenktyninių grynakraujų žirgų veisimo ūkyje. Vėliau treneris savo karjerą nusprendė tęsti Lazdijuose.

Linas Balčiūnas / Teodoro Biliūno nuotr.
Linas Balčiūnas / Teodoro Biliūno nuotr.

Siekiant hipodromo tribūną pavadinti monarchės vardu, 2022 m. pradžioje Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė oficialiai kreipėsi į Anglijos karalienės sekretoriatą su prašymu. Atsakymas, nors ir ne greitas, buvo teigiamas. Gautas oficialus atsakymas, kad leidžiama atnaujintai hipodromo tribūnai suteikti su žirgininkyste itin glaudžiai susijusios Anglijos monarchės vardą.

Karalienės laiškas, kuriuo suteikiamas leidimas naudoti Karalienės Elizabeth II vardą, saugomas hipodromo ekspozicijoje kartu su karališkosios šeimos žirgininkystės istoriją liudijančiais eksponatais.

Lazdijų hipodromo tribūnai suteiktas karalienės Elizabeth II vardas / Dainiaus Stankaus nuotr.
Lazdijų hipodromo tribūnai suteiktas karalienės Elizabeth II vardas / Dainiaus Stankaus nuotr.
Lazdijų hipodromo tribūnai suteiktas karalienės Elizabeth II vardas / Dainiaus Stankaus nuotr.
Lazdijų hipodromo tribūnai suteiktas karalienės Elizabeth II vardas / Dainiaus Stankaus nuotr.

„Ši diena ypatinga mums visiems. Tai dviejų metų darbo rezultatas, už kurį, visų pirma, nuoširdžiai dėkoju pripažintam žirgų treneriui Linui Balčiūnui, Lazdijų sporto centro bei atsakingiems administracijos darbuotojams. Naujam gyvenimui prikeltas, įveiklintas hipodromas bei tribūna, pavadinta karalienės Elizabeth II vardu yra naujos galimybės žirginiam sportui, laisvalaikiui bei turizmui rajone“, – renginio metu sekmadienį sakė Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė ir Didžiosios Britanijos ambasadorius Brianas Olley  / Dainiaus Stankaus nuotr.
Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė ir Didžiosios Britanijos ambasadorius Brianas Olley / Dainiaus Stankaus nuotr.

Dalyvaujant Didžiosios Britanijos ambasadoriui Lietuvoje Brianui Olley su žmona, Vokietijos ambasadoriui Lietuvoje Matthiasui Sonnui su žmona, Seimo nariams bei kitiems svečiams, sekmadienį buvo atidengtas užrašas lietuvių ir anglų kalbomis „Karalienės Elžbietos II tribūna“ („Queen Elizabeth II enclosure“).

„Džiaugiuosi būdamas čia ir galėdamas pasveikinti Jus. Kaip daugelis tikriausiai ir žinote, karalienė Elžbieta II labai myli žirgus, tad nieko keisto, kad ji suteikė leidimą pavadinti Lazdijuose esančio hipodromo tribūną savo vardu. Simboliška, kad šie metai ypatingi pačiai monarchei, kuri švenčia platininį valdymo jubiliejų“, – renginio metu kalbėjo Didžiosios Britanijos ambasadorius Lietuvoje Brianas Olley.

Po iškilmingos ceremonijos, susirinkusieji stebėjo žirgų lenktynes „Lėk, žirgeli!“ bei žirgų teatro „Bingo“ pasirodymą.

Fotogalerija:

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama