Legendiniai Mike Stern ir Daves Weckl koncertuos Vilniuje

Dave Weckle / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-05-24 12:42
Lapkričio 10 dieną džiazo gerbėjai jau dabar turi apsibraukti savo kalendoriuose: tądien Vilniaus Kongresų rūmuose įvyks vienas didžiausių džiazo koncertų Lietuvoje, kurio afišose – legendiniai vardai – „Mike Stern & Dave Weckl Band“.

Mike’as Sternas yra vienas žymiausių džiazo gitaristų pasaulyje. Jis net 6 kartus nominuotas „Grammy“, o taip pat turi aibę kitų prestižinių apdovanojimų, tarp jų – ir gyvos legendos prizą.

Visą dėmesį į džiazą jis sutelkė studijuodamas pasaulio muzikos žvaigždžių kalvėje – Berklio koledže Bostone. 1976-aisiais Mike‘as tapo grupės „Blood, Sweat & Tears“ nariu ir su jais įrašė du albumus: „More Than Ever“ ir „Brand New Day“. Po kelių metų jis ėmė groti su Billy’iu Cobhamu, o vėliau su Miles Davis bei Jaco Pastoriusu. Tai buvo beprotiškas laikas, kai muzikantai svaiginosi visomis priemonėmis. Ir Mike‘as buvo vienas tokių. Jo biografijoje ir daugiau neįtikėtinų, filmus primenančių faktų, pavyzdžiui – mylimos gitaros „Fender Telecaster“ (1950-1960 hibrido) vagystė, įvykdyta Bostone ginkluoto apiplėšimo metu.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Šiandien M. Stern’o dienos – kur kas ramesnės, jei neskaičiuosime jo su žmona, taip pat gitariste Lenny Stern, nuolat lankomų protesto mitingų prieš JAV prezidentą Donaldą Trumpą.

Beje, įspūdinga 60-metė šviesiaplaukė L. Stern, perėjusi visą pasaulį su bosine gitara, persimesta per petį, neseniai su savo Afrikos trio koncertavo Vilniuje. Jau tąsyk ji užtikrino, kad Mike‘as labai šiltai atsimena mūsų šalį ir svarsto galimybę čia surengti koncertą. Ir štai – jis grįžta į Lietuvą, o negana to – kartu su Dave‘u Weckle‘u, kurį gerbėjai, pasekėjai ir tarptautinė muzikantų bendruomenė jau 25 metus pripažįsta vienu svarbiausių ir įtakingiausių būgnininkų pasaulyje.
Dave’as būgnų lazdeles į rankas pirmą kartą paėmė 8-erių, 16-os jau dirbo profesionaliai, o 19-os persikėlęs į Rytų pakrantę, pelnė visuotinį pripažinimą ir pajuto šlovės skonį. Šiandien D. Weckle‘as daugeliui – ne tik neprilygstamas, velniškai dinamiškas muzikantas, bet ir gerbiamas mokytojas. Jo vaizdo kamera įamžintos pamokos itin populiarios internete.

Šių legendų koncertas Vilniuje džiazo mėgėjams turėtų būti ypač svarbus ir dėl to, kad kartu su jais pasirodys saksofono korifėjus Bobas Malachas, grojęs su galybe pasaulinio garso pop, roko ir soul muzikantų, tokių kaip Stanley‘us Clarke‘as, Robbenas Fordas ar Stevie Wonderis.

Savo patirtimi ir statusu jam nenusileidžia kitas grupės narys – boso virtuozas Tomas Kennedy. Gimęs profesionalaus trimitininko šeimoje nuo 9-erių jis grojo brolio – džiazo pianisto Ray’jaus atsitempta boso gitara. Vos sulaukęs pilnametystės, Tomas jau grojo su Dizzy‘iu Gillespie’u, Stanu Kentonu, Eddie Harrisu, George‘u Russellu, Natu Adderley’umi ir dešimtimis kitų žvaigždžių.

Prieš du dešimtmečius persikėlęs į Niujorką T. Kennedy pasinėrė į progresyvų džiazą ir koncertavo su Steve‘u Khanu, Bucky‘iu Pizzarelliu, Billiu Connorsu, Al Di Meola ir tuo pačiu Mike‘u Sternu.

Pastarojo suburta komanda yra visiška žvaigždžių rinktinė, o ją pamatyti Vilniaus Kongresų rūmuose – daugiau nei svajonė. Koncerto bilietus platina „Tiketa“. Pirmieji bilietai už simbolinę kainą – 19,99 euro. Koncertą organizuoja kompanija „Overdraivas“, viena aktyviausių renginių organizavimo agentūrų Lietuvoje, turinti 10 metų patirtį ir glaudžianti po savo sparnu festivalius „Galapagai“, „Roko naktys“ ir „Bliuzo naktys“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama