Legendinio elektronikos dueto „Autechre“ koncertas Vilniuje perkeliamas į didesnę erdvę

„Autechre“ / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-09-06 15:02
Vasaros viduryje „Vilniaus festivaliai“ džiaugėsi galėdami pranešti, jog šių metų rudenį elektronikos gerbėjai pagaliau turės galimybę tapti ilgai laukto pasirodymo liudininkais: viena paslaptingiausių elektroninės muzikos grupių „Autechre“ pirmą kartą atvyksta į Lietuvą ir lapkričio 11 d., penktadienį, surengs savo pasirodymą Vilniuje.

Tačiau vos tik pradėjus bilietų platinimą, kuomet per keletą dienų buvo išpirkti visi sėdimi bilietai, paaiškėjo, kad Menų spaustuvėje tiesiog per mažai vietų visiems norintiems į „Autechre“ pasirodymą. Todėl „Vilniaus festivaliai“ nusprendė ieškoti didesnės erdvės šiam renginiui – praėjusią savaitę tai pavyko sėkmingai išspręsti: gauta Šiuolaikinio meno centro Didžioji salė, į kurią ir perkeliamas šis koncertas. Tad nuo šiandien vėl galima įsigyti bilietus į „Autechre“ koncertą, kuris lapkričio 11 d. vyks Vilniaus Šiuolaikinio meno centre. Visi anksčiau įsigyti bilietai galios ir naujoje renginio vietoje.

Garsiosios „WARP Records“ kompanijos atstovai „Autechre“ (ae) tituluojami kaip rafinuočiausio elektroninės muzikos skambesio kūrėjai. Dar 1987 metais Mančesteryje susikūręs duetas laikomas vienais svarbiausių elektroninės muzikos pionierių.

Nenuspėjami, gaivališki sąskambiai bei dinamiški muzikos formų sprendimai atnešė duetui ir „WARP Records“ pasaulinę šlovę. Šių metų Europos ture „Autechre“ be savo žinomiausių kūrinių atliks ir naujausio, jau dvylikto studijinio albumo „elseq 1–5” (2016) kompozicijas. Grupės europinio turo pasirodymas Vilniuje – tai išskirtinė ir vienintelė proga duetą pamatyti iš taip arti. „Autechre“ iki šiol išlieka viena rečiausiai gyvai koncertuojančių grupių.

Duetą „Autechre“ globojanti „WARP Records“ – bene didžiausią įtaką elektroninei muzikai padariusi įrašų kompanija. Ji išleido į pasaulį tokius atlikėjus kaip Brian Eno, Aphex Twin, Flying Lotus, LFO ir, žinoma, Squarepusher bei Plaid, kurių pasirodymus „Vilniaus festivaliai“ jau yra pristatę mūsų publikai. Vieną ryškiausių „WARP Records“ žvaigždžių, beveik 30 metų gyvuojančią grupę „Autechre“ sukūrė Robas Brownas ir Seanas Boothas. Muzikantai savo grupės „Autechre“ pavadinimą taria su Ročdeilio akcentu – „o-teker“, tačiau kartu teigia, kad šį pavadinimą kiekvienas gali tarti kaip tik nori, mat jis gimė gana atsitiktinai.

„Pavadinimas atsirado, kai dar dirbome su „Atari“ kompiuteriais, kurie leido įrašyti daugiausiai aštuonių ženklų pavadinimus. Kartą reikėjo pavadinti tik ką sukurtą takelį: dvi pirmąsias raides pasirinkome sąmoningai, nes takelyje naudojome semplą, panašų į garsą „au“. Kitos raidės pasirinktos atsitiktinai spaudant klaviatūrą. Po to užrašėme šį pavadinimą ant kasetės, šiek tiek apipavidalinę jį grafiškai. Atrodė gerai, tad pradėjome šį žodį naudoti kaip savo pavadinimą.“

Labiausiai „Autechre“ stilius siejamas su IDM muzika (vad. intelektualiąja šokių muzika), tačiau grupės nariai nesuka galvos dėl savo kūrybos apibūdinimo ir gana laisvai dreifuoja tarp įvairių elektroninės muzikos žanrų. Karjeros pradžioje „Autechre“ labiausiai buvo siejamas su techno, house, electro muzika, o vėlesniuose albumuose girdsi daugiau naujovių ir eksperimentų. Iki pat šių dienų grupės kompozicijose pastebimos įvairios įtakos, tokios kaip hiphopas ir breikbytas, nors tokie skambesiai jau būna gerokai perdirbti, paslėpti.

Ilgainiui studijoje plėtojamame „Autechre“ stiliuje pradėta pastebėti ir tolimesnių įtakų: muzikantų eksperimentai su algoritmais ir generatyvine sinteze, konkrečiosios muzikos naudojimas. „Autechre“ taip pat mini „Coil“, kaip svarią įtaką albumams „Lp5“ ir „EP7“ padariusią grupę. Savo koncertiniuose pasirodymuose „Autechre“ bendradarbiavo su tokiais pripažintais elektroninės muzikos atstovais kaip grupė „Zoviet France“, Fennesz, Roedelius, taip pat su The Hafler Trio. 2010 metais „Autechre“ dueto anrys Senas Boothas, bendradarbiaudamas su Mika Vainio iš garsiosios grupės „Pan Sonic“ ir Kouhei Matsunaga, išleido albumą „3. Telepathics Meh In-Sect Connection“. „Autechre“ daro įrašus, pasivadinę ir kitais pseudonimais.

Kaip sakė vienas elektroninės muzikos gerbėjas: „Jei esi linkęs išeiti iš muzikos kvadrato ir gyvenimo kasdienybės – „Autechre“ tave tikrai katapultuos.“

Legendinio britų elektronikos dueto pasirodymas Vilniuje – lapkričio 11 d. Šiuolaikinio meno centre. Kartu su „Autechre“ atkeliauja ir du puikiai žinomi elektronikos atlikėjai – Russell Haswell bei DJ Andy Maddocks, kurie surengs savo atskirus pasirodymus prieš „Autechre“. Bilietus platina „Bilietų pasaulis“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama