Londone pristatyta naujausia „Burberry“ kolekcija: pirmą kartą šių mados namų podiumu žengė Gigi Hadid

Gigi Hadid ant „Burberry“ mados namų podiumo buvo sunkiai atpažįstama (viduryje)/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-02-19 11:35
Sekmadienio vakarą Londone pristatyta naujausia „Burberry“ mados namų kolekcija „Tempest“ (liet. „Audra“), kurios pristatymo erdve tapo dvi itin skirtingos patalpos „Tate Modern Tanks“ galerijos teritorijoje. Šou idėja atspindėjo dizainerio Riccardo Tisci suformuotą naują mados namų dualizmą – įžvalgą, kad Anglija yra tiek atsargi, tiek maištinga, kad konservatyvus ir laisvas pasauliai gali sugyventi vienoje erdvėje.

„Anglija man visuomet buvo didžiulių kontrastų šalis, nuo griežtų socialinių struktūrų iki maištingų laisvės nuotaikų – atrodo, kad tokiems dalykams nelemta egzistuoti kartu, bet Anglijoje tai įmanoma. Būtent ši idėja tapo mano kolekcijos varikliu. Pirmasis mano sezonas „Burberry“ mados namuose buvo tarsi pirmieji žingsniai bandant po truputį kurti savo alfabetą, identifikuoti savo simbolius ir kodus. Dabar, kai pirmasis etapas jau praeityje, aš galiu pradėti iš šių simbolių formuoti reikšmes ir kurti naują skyrių ilgoje „Burberry“ istorijoje“, – kalbėjo Riccardo Tisci, „Burberry“ mados namų vyriausiasis dizaineris.

Kolekcijos pristatymas vyko dviejose skirtingose „Tate Modern“ galerijos patalpose, kurios buvo suplanuotos siekiant pabrėžti pačios kolekcijos kontrastus. Viena patalpa atspindėjo klasikinę Angliją, pažįstamą iš garsių romanų, filmų bei monarchijos istorijų – interjeras turėjo itin griežtą struktūrą, svečiams buvo pasiūlyta prisėsti ant natūralaus medžio suolų, o podiumas buvo subtiliai apšviestas. Antroji erdvė pabrėžė jaunatvišką, laisvės ieškančią angliją – tamsiame brutalistinio stiliaus interjere daugiau nei 100 jaunų aktorių imitavo vakarėlį.

Pristatymo metu buvo galima atpažinti ir skirtingus „Burberry“ šeimos narius: jauną merginą bei vaikiną, rafinuotą ledi bei elegantišką džentelmeną.

Merginų kolekcijos dalyje buvo galima pamatyti avikailio ir dirbtinio kailio paltus, pečius apnuoginančias korseto tipo palaidines, dvigubo liemens kelnes, romantiškas nėrinių sukneles ant petnešėlių, kurios derintos su grubiais aulinukais. Vaikinai savo ruožtu dėvėjo pūkines striukes, senovinio stiliaus langelių rašto drabužius, iš odos pasiūtas sportines kelnes, sportbačius su neopreno kojinėmis.

Ledi dėvėjo dekonstruotus lietpalčius, kašmyro pončus, klostytus sijonus, klasikinius aukštakulnius su kristalų elementais. Džentelmenui pasiūlyti dryžuotos vilnos paltai, angliško kirpimo kostiumai, megztiniai, šilko ir džersio marškiniai, elegantiški aulinukai.

„Burberry“ 2019 metų rudens/žiemos kolekciją/Organizatorių nuotr.
„Burberry“ 2019 metų rudens/žiemos kolekciją/Organizatorių nuotr.

Be jau matytų monogramų bei langelių raštų, šįkart kolekcijoje buvo galima pamatyti kelis jūrinius motyvus: austres, krantines, jūreivių virves.

Muzikinį pristatymo takelį parinko atlikėja M.I.A. – abiejose šou erdvėse skambėjo skirtingų žanrų ir laikotarpių kūriniai, nuo dešimtojo XX a. dešimtmečio elektronikos iki šių dienų klasikos.

„M.I.A. man yra gryno kūrybinio impulso pavyzdys – ji tikrų tikriausia pankė. Nors mes abu esame kilę iš labai skirtingų vietų, didžiuojamės savo namais vadindami būtent Londoną, kuris leidžia patenkinti savo kūrybinį alkį ir išreikšti save be jokių apribojimų“, – teigė dizaineris R. Tisci.

Kolekcijos pristatymą papuošė gausybė gerai pažįstamų mados industrijos veidų: podiumu žengė tokie modeliai kaip Gigi Hadid, Irina Shayk, Natalia Vodianova, Fran Summers, Anok Yai, Sora Choi, Rianne van Rompaey, Mariacarla Boscono, Stella Tennant, Freja Beha Erichsen, Cat McNeil, Claudia Lavender, Matteo Ferri, Tashi Jay Kwayie. Taip pat ant podiumo debiutavo tokie nauji britų veidai kaip Kacie Hall, Anna Ross, Lulu Reynolds, Bassam, Azim ir Afure Moses-Taiga.

Modelių makiažu rūpinosi visažistė Pat McGrath, o šukuosenomis – Guido Palau.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama