„Metų kauniete 2021“ tapo retų ligų gydytoja ir donorystės žymūnė Milda Dambrauskienė

„Metų kauniete 2021“ paskelbta Milda Dambrauskienė / Eriko Ovčarenko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2022-03-08 22:52
Kauno valstybiniame muzikiniame teatre antradienį pagerbtos Kauno ir kauniečių labui besidarbuojančios moterys. „Metų kaunietės“ rinkimuose, skirtuose nusilenkti gerumui, veiklumui ir nuoširdžiam rūpesčiui aplinkiniais, nugalėjo Milda Dambrauskienė – Kauno klinikų vaikų neurologė, ilgametė kraujo donorė, daug prasmingų iniciatyvų įgyvendinusio Kauno moterų LIONS klubo prezidentė. 

„Atrodė, kad tikrai yra vertesnių už mane būti finale. Aišku, sudėtinga palyginti, kiekviena darom savo darbus, labai skirtingos sritys“, – kalbėjo M.Dambrauskienė.

Metų kauniete paskelbta Milda Dambrauskienė – gydytoja vaikų neurologė, visuomenininkė. Gilinasi į retų ligų sritį, suteikdama daugiau vilties ir gelbėdama pacientus nuo nežinomybės. Ji yra gerais darbais garsėjančio Kauno moterų LIONS klubo prezidentė, prisideda prie neatlygintinos kraujo donorystės idėjos sklaidos, jai suteiktas Lietuvos donorystės žymūnės vardas.

Milda Dambrauskienė / Eriko Ovčarenko nuotr.
Milda Dambrauskienė / Eriko Ovčarenko nuotr.

Antrąją vietą rinkimuose užėmė akušerė, gyvensenos medicinos specialistė, edukacinio tėvystės portalo „Sumani mama“ vystytoja ir edukacinių knygų autorė Marija Mizgaitienė. Ji parengė bestseleriu tapusią knygą „Nėštumo ir vaiko priežiūros vadovas“ ir analogo Lietuvoje neturintį leidinį „Būsimo tėčio vadovas“. Analizuoja problemas, su kuriomis susiduria nėščiosios ir jaunos mamos, aktyviai dalijasi savo žiniomis, patarimais, kita edukacine informacija, atsako į kylančius klausimus.

Marija Mizgaitienė / Eriko Ovčarenko nuotr.
Marija Mizgaitienė / Eriko Ovčarenko nuotr.

Pačios M.Dambrauskienės simpatijos atiteko „Niekieno vaikų“ ir šios organizacijos atstovei Vaidai Rudminienei. „Mes ligoninėje matome, kokia svarbi šios organizacijos veikla, kai vienišiems nepažįstamiems vaikams savo laiką, žmogišką šilumą, meilę skiria ir vyrai, ir moterys“, – kalbėjo kaunietė.

Vaida Rudminienė / Eriko Ovčarenko nuotr.
Vaida Rudminienė / Eriko Ovčarenko nuotr.

Daugiausiai dėmesio šių rinkimų metu M.Dambrauskienė sakė sulaukusi iš seniau konsultuotų ar pastaruoju metu konsultuojamų pacientų, jų artimųjų. Kai kurie šie vaikai jau spėjo ir užaugti.

Dalyvavimas „Metų kaunietės“ rinkimuose tapo proga net ir jos buvusiems studijų LSMU draugams, KTU gimnazijos bendruomenei atnaujinti pažintį. Rinkimuose ją aktyviai palaikė ir medikų bendruomenė, LIONS klubai, kraujo donorystės aktyvistai. Ją maloniai nustebino, kad šiųmetes dalyves aktyviai palaiko ir ankstesnių metų „Metų kaunietės“ dalyvės.

Anot M.Dambrauskienės, atskirų asmenybių ir ištisų organizacijų prasmingos veiklos platesnis pristatymas – didžiulis „Metų kaunietės“ projekto indėlis. 

„Gauname progą pamatyti, sužinoti apie įvairias veiklas, prasiplečia akiratis, o kai kuriems gal net tampa paskatinimu patiems prisijungti prie tokios veiklos. Man taip kažkada buvo su kraujo donoryste. Iš pradžių atrodė, kad kraujo aukojimas yra labiau tvirtų vyrų supermenų reikalas, bet žiūrėdama į moterų pavyzdžius ir pati įsitraukiau“, – pasakojo M.Dambrauskienė.

„Metų kaunietės 2021“ rinkimai / Eriko Ovčarenko nuotr.
„Metų kaunietės 2021“ rinkimai / Eriko Ovčarenko nuotr.

Į Metų kaunietės 2021 titulą pretendavo dar trys dalyvės.

Gabrielė Bukinė – Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė, 2021 m. sužibėjusi pagrindiniais vaidmenimis „Traviatoje“ (Violeta) ir „Turkas Italijoje“ (Dona Fiorila). Kol mokėsi Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Muzikos akdemijoje, jai du kartus buvo skirta Prezidento Antano Smetonos stipendija. Šiuo metu pati moko užsienio studentus dainavimo.

Monika Straupytė – nepaprastai kūrybinga asmenybė, ieškanti ir randanti originalių būdų, kaip sudominti žmones knygų skaitymu, ir ne tik. Jos, Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos darbuotojos, dėka mieste atsirado tokių iniciatyvų kaip skaitymai su šunimi, pirmoji Lietuvoje „Emocijų biblioteka“, pirmoji Kaune žaisloteka, kuri buvo išrinkta įsimintiniausia Kauno kultūros iniciatyva.

Nomeda Vilkanauskaitė-Kukulskienė – viena garsiausių ir iškiliausių Kauno valstybinio muzikinio teatro solisčių, sukūrusi daug įsimintinų vaidmenų Lietuvoje ir užsienyje. Ji – ir VDU Muzikos akademijos vokalo katedros docentė, Kauno A.Kačanausko muzikos ir M.Petrausko scenos menų mokyklų klasikinio dainavimo mokytoja ekspertė, kuriai 2021 m. suteiktas Kauno Metų mokytojos vardas. Jos auklėtiniai yra respublikinių, tarptautinių festivalių, konkursų laureatai.

Į „Metų kaunietės“ rinkimus įsitraukė ne tik kauniečiai, bet ir kitų miestų, rajonų gyventojai, net šalies vadovai.

Vardinėmis karikatūristo ir stiklo dizainerio Edmundo Unguraičio sukurtomis unikaliomis statulėlėmis buvo apdovanotos visos finalo dalyvės.

Fotogalerija:

Renginys pradėtas pagerbiant žuvusius Ukrainos žmones. „Kaip tik dabar reikia kalbėti apie įkvepiančius darbus ir tai daryti garsiai. Šis vakaras skirtas tvirtybei, drąsai ir įkvėpimams“, – kalbėjo renginio vedėjas aktorius Vytautas Rumšas prieš perskaitydamas prezidento Gitano Nausėdos kreipimąsi į organizatorius ir projekto dalyves, padėką joms „už pastangas, ryžtą vienybę ir nuoširdų norą padėti tiems, kam tos pagalbos labiausiai reikia“.

„Dienraščio „Kauno diena“ organizuojamas socialinis „Metų kaunietės“ projektas yra skirtas pagerbti moterims, kurios įkvepia imtis prasmingų darbų. Pastarųjų dienų įvykiai kaip niekada verčia pasakyti ir parodyti, kad gėris, atjauta ir nuoširdus veiklumas yra didžiulė vienijanti jėga, galinti nugalėti patį didžiausią blogį“, – sakė „Kauno dieną“ leidžiančios bendrovės direktorius Tadas Širvinskas.

Projekto „Metų kaunietė“ apdovanojimų iškilmių dalyvėms ir svečiams skambėjo melodijos iš žymiausių operečių, dainos iš pasaulinio garso miuziklų, atliekamos Martyno Kavaliausko, Andriaus Apšegos, Marijos Arutiunovos, Egidijaus Bavikino, Akvilės Garbenčiūtės, Karinos Krysko, Roko Laureckio, teatro simfoninio orkestro ir choro. Choreografines miniatiūras atliko teatro trupės baleto artistai.

Karina Krysko / Eriko Ovčarenko nuotr.
Karina Krysko / Eriko Ovčarenko nuotr.

Pernai Metų kaunietės titulą pelnė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Akių ligų klinikos klinikos profesorė, visuomenininkė Jūratė Jankauskienė, užpernai – šešiolikmetė Andrėja Veličkaitė, kuri, pamačiusi viešojo transporto stotelėje susmukusį ir, kaip vėliau paaiškėjo, netekusį sąmonės bei nebekvėpuojantį vyrą, nesutriko ir darė viską, kad jo gyvybė būtų išgelbėta.

Kiek anksčiau Metų kaunietėmis yra tapusios Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Išeminės širdies ligos skyriaus vadovė profesorė Olivija Gustienė, tuometinė Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkė, humanitarinių mokslų daktarė, Lietuvos kultūros tarybos narė ir pasaulinės ICOMOS organizacijos Lietuvos biuro viceprezidentė Ingrida Veliutė.

Metų kaunietės titulą taip pat jau yra pelniusios olimpinė čempionė Rūta Meilutytė, tekstilininkė, kalėdinių eglių kūrėja Jolanta Šmidtienė, Kauno apskrities vyrų krizių centro viena iš steigėjų ir vadovė psichologė Dovilė Bubnienė, Kauno senamiesčio draugijai vadovavusi Aistė Grybauskienė, profesionali vargonininkė ir J.Gruodžio konservatorijos dėstytoja, viena iš seniausių Lietuvos istorinių vargonų restauravimo iniciatorių Dalia Jatautaitė.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama