Mirė mados legenda, buvęs „Vogue“ redaktorius André Leon Talley

André Leon Talley / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2022-01-19 08:42
Mados pasaulį sukrėtė liūdna žinia: mirė legendinis buvęs „Vogue“ kūrybos direktorius, Annos Wintour dešinioji ranka ir šou „America's Next Top Model“ teisėjas André Leon Talley. Mados legenda šį pasaulį paliko būdamas 73-ejų.

Antradienį pasaulį apskriejo žinia, kad buvęs „Vogue“ kūrybos direktorius André Leon Talley gulėjo ligoninėje Niujorke ir pralaimėjo kovą su nežinoma liga. Pirmasis tai pranešė portalas tmz.com.

Naujiena apie Talley mirtį greitai pasklido socialinėje žiniasklaidoje. Savo prisiminimais ir užuojauta pasidalijo ryškūs mados pasaulio atstovai, tarp jų – legendinė belgų dizainerė Diane von Fürstenberg.

„Sudie, brangusis André… Niekas nematė pasaulio žavingiau nei tu… niekas nebuvo didingesnis ir gilesnės sielos, nei buvai tu... pasaulis nebebus toks džiaugsmingas! Mylėjau tave ir juokiausi kartu su tavim 45-erius metus... Pasiilgau tavo garsių riksmų... Aš tave labai myliu“, – socialiniame tinkle „Instagram“ rašė dizainerė.

André Leon Talley atstovai jo mirties užsienio spaudai dar nekomentavo.

A.L.Talley gimė 1948 m. spalio 16 d. Vašingtone, Almos Ruth Davis ir taksi vairuotojo William C.Talley šeimoje. 1970 m. Šiaurės Karolinos universitete įgijo prancūzų literatūros bakalauro laipsnį. Gavęs stipendiją studijoms prestižiniame Brauno universitete, išvyko į Niujorką ir 1972 m. įgijo prancūzų literatūros magistro laipsnį.

Iš pradžių jis planavo tapti prancūzų kalbos mokytoju, tačiau 1974 m. ėmė dirbti Metropoliteno meno muziejuje. Buvusi „Vogue“ vyriausioji redaktorė Diana Vreeland, tuo metu dirbusi Kostiumų instituto direktore, taip susižavėjo A.L.Talley įgūdžiais, kad supažindino jį legendiniu menininku Andy Warholu ir įdarbino jį žurnale „Interview“.

André Leon Talley / „Vida Press“ nuotr.
André Leon Talley / „Vida Press“ nuotr.

1975–1980 m. jis dirbo žurnaluose „W Magazine“ ir „Women's Wear Daily“ bei tapo leidinio vadovu Paryžiuje. Jis taip pat dirbo „The New York Times“ ir kituose žurnaluose, kol galiausiai 1983 m. prisijungė prie amerikietiškojo „Vogue“ ir tapo žurnalo mados naujienų direktoriumi.

1987–1995 m. jis buvo kūrybos direktorės ir vyriausiosios redaktorės Annos Wintour  dešinioji ranka. 1995 m. jis paliko „Vogue“ ir persikėlė į Paryžių, kur grįžo į „W Magazine“, tačiau dar dirbo „Vogue“ pagalbiniu redaktoriumi. 

Dirbdamas su „Vogue“ vyriausiąja redaktore Anna Wintour, André Leonas Talley tapo vienu įtakingiausių mados industrijos žmonių, tačiau prieš septynerius metus jų keliai išsiskyrė, o vėliau Wintour apskritai nutraukė santykius su buvusiu bendražygiu / Getty nuotrauka
Dirbdamas su „Vogue“ vyriausiąja redaktore Anna Wintour, André Leonas Talley tapo vienu įtakingiausių mados industrijos žmonių, tačiau prieš septynerius metus jų keliai išsiskyrė, o vėliau Wintour apskritai nutraukė santykius su buvusiu bendražygiu / Getty nuotrauka

Vis tik 1998 m. jis grįžo į „Vogue“ kaip vyriausiasis redaktorius bei rašė mėnesinę rubriką „Style Fax“. Šias pareigas jis užėmė iki 2013 m., kai iš „Vogue“ pasitraukė galutinai.

2008 m. Talley konsultavo Obamos šeimą mados klausimais. Nuo 2010 m. kovo iki 2011 m. gruodžio su Tyra Banks teisėjavo šou „America's Next Top Model“.

 2018 m. apie jį buvo išleistas dokumentinis filmas „Evangelija pagal André“.

Filmo anonsas:

2020 m. gegužę jis išleido memuarus „Šifono apkasai“, kuriuose aprašė savo gyvenimą, karjerą ir neįtikėtiną pakilimą iš močiutės namų prieangio Durhame, Šiaurės Karolinoje į pirmąsias mados eiles.

Tarp daugybės knygoje pateiktų detalių Talley papasakojo apie savo darbo „Vogue“ pabaigą, rasizmą mados pasaulyje ir tai, kaip galiausiai nutrūko jo 30 metų trukusi draugystė su Wintour.

Fotogalerija:

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama