Nelly Paltinienė palaidota Menininkų kalnelyje: vyras Arvydas graudinosi, gerbėjai išlydėjo plojimais

Nelly Paltinienės laidotuvės Menininkų kalnelyje / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-06-23 13:52
Antradienio popietę į paskutinę kelionę palydėta lietuviškos estrados legenda Nelly Paltinienė. Pagerbti dainininkės atminimo nuo pat ryto į Vilniaus Bernardinų bažnyčios šv. Mykolo koplyčią, kur stovėjo urna su pelenais, rinkosi artimieji, buvę scenos kolegos ir jos talento gerbėjai.

Po šv. mišių Nelly Paltinienės palaikai išlydėti į paskutinę kelionę, urna iš bažnyčios  buvo išnešama aidint susirinkusiųjų plojimams. Procesija pajudėjo į Antakalnio kapines – vėliau, Nelly Paltinienė palaidota Menininkų kalnelyje. 

Antradienį vienas pirmųjų Bernardinų bažnyčios Šv. Mykolo koplyčioje pasirodė Nelly Paltinienės vyras Arvydas Paltinas. Koplyčioje stovėjo ir žmonai skirtas jo vainikas su užrašu „Mano vienintelei...“.

Su dainininke atsisveikinti atvyko solistė Judita Leitaitė, aktorė Virginija Kochanskytė, atlikėjai Edmundas Kučinskas, Liveta ir Petras Kazlauskai, artimas Nelly draugas kunigas Arūnas Peškaitis, žurnalistas Vidas Mačiulis ir daugelis kitų. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Vilniuje – atsisveikinimas su Nelly Paltiniene: „Jos misija buvo nešti džiaugsmą“

Žiūrėkite fotogaleriją:

Apie N.Paltinienę šilčiausiais žodžiais atsiliepė scenos kolegos bei artimi draugai. Anot Nelly bičiulio, žurnalisto Vido Mačiulio, kitos tokios patriotės ir švelnios sielos žmogaus jis nepažįsta. 

Graži tiek išore, tiek vidumi

„1989-ųjų rugpjūtį sužinojęs, kad Arvydas ir Nelly atvažiavo į Kauną parengiau su jais tuomet populiarią sekmadienio ryto laidą. Po tos laidos vyko jų koncertas Kaune, Dainų slėnyje, į kurį susirinko net apie 10 tūkstančių žmonių. Iki šiol žiūrėdamas koncertus iš jos archyvų jaučiu nuoširdumą, vidinį gerumą. Ji visuomet sakydavo tik tai, ką galvoja, buvo be galo jautri. Ji buvo nepastatai graži iš vidaus. Ir ne tik iš vidaus (šypsosi). Kartais dar dabar pagalvoju: kaip reikėjo gyventi, ar kokius genus turėti, kad šitaip jaunai atrodytumt. Jeigu man kas nors būtų pasakęs, kad 1989-aisiais jai buvo 60-imt – nebūčiau patikėjęs. Ji buvo labai jaunatviška. Aš suprantu, kodėl šitiek lietuvių, žinoma, kalbu apie vyresnės kartos žmones, ją mylėjo. Tikiu, kad jie Nelly šitaip žavėjosi ne tik dėl jos dainų, bet ir nuoširdumo, kuriuo ji tryško. Ji buvo graži tiek vidumi, tiek išore“, – Žmonės.lt pasakojo žurnalistas.

Vidas Mačiulis / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Vidas Mačiulis / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

V.Mačiulis gražiausiais žodžiais atsiliepė apie Nelly ir Arvydo Paltinų santykius. „Arvydas ir Nelly vienas kitam buvo Dievo dovana. Jis aranžavo visas dainas, buvo garso režisierius, o Nelly buvo labai dainininga, turėjo tvirtą nuomonę. Ji ypatingai mylėjo Lietuvą. Pažįstu tik kelis  žmones, kurie šitaip mylėjo Tėvynę ir tai įrodė savo veikla. Jiems nėra pasaulyje gražesnės šalies, nėra nuoširdesnių žmonių. Man labai gaila, kad Arvydas liko be Nelly, liko vienas. Abu jie – nuostabūs žmonės. Arvydui už besąlygišką jo atsidavimą reikėtų statyti paminklą – jis dvejus metus nuolatos buvo šalia Nelly, įsivaizduokite, koks juodas ir tuščias turėtų būti žmogaus vidus kai tau skauda, kai negali paeiti...“, – kalbėjo Vidas. 

Žiūrėkite fotogaleriją:

Buvusi N.Paltinienės mokinė ir scenos kolegė Birutė Petrikytė amžino atminimo dainininkei taip pat negailėjo gražių žodžių.

Gerumas lydėjo visą gyvenimą

„Nelly – ryški savo meto žvaigždė, kuri puikiai atliko savo misiją šioje žemėje. Ji buvo labai populiari dainininkė. Ji – mano pirmoji mokytoja. Ansamblyje „Kopų balsai“, kuriame Nelly buvo pagrindinė dainininkė dainavau nuo 16 metų.

Galima sakyti, kad man nusišypsojo likimas ir fortūna, jog atsiradau šiame ansamblyje, nes taip prasidėjo mano karjera. Kartais, kai išvažiuodavome į koncertą ir nebūdavo kur pavalgyti, Nelly visuomet turėdavo pomidorų, duonos, kuria su visais pasidalydavo. Man šis momentas labai įstrigo, nes tai buvo žmogus, kuris dalyvavosi viskuo.

Birutė Petrikytė / Gedmanto Kropio/„Žmonės“ nuotr.
Birutė Petrikytė / Gedmanto Kropio/„Žmonės“ nuotr.

Ji buvo nuostabus žmogus. Kartą prieš koncertą ji pridėjo pilną lagaminą suknelių ir sakė man: „Išsirink ir dėkis, kurią nori“. 

Jos gerumas, nuoširdumas ir tikrumas ją lydėjo visą gyvenimą. Būtent  dėl šios priežasties žmonės, klausytojai ją labai mylėjo. Tikro dainavimo mane išmokė Arvydas Paltinas, o Nelly visąlaik mokydavo mane scenos meno. Ji mane išmokė tik atėjus į sceną nusilenkti žmonėms. Šitą dalyką išlaikiau iki dabar – kiekvieną kart įlipus į sceną aš nusilenkiu savo klausytojams, savo publikai, dėkodama už tai, kad jie atėjo ir manęs klauso – Nelly visuomet sakė, kad turime būti dėkingi savo klausytojams. 

Ji buvo begalo graži moteris. Atsimenu buvo viena laida, per LNK televiziją, kurioje rinko panašius veidus. Labai gerai atsimenu, kad ten suvažiavo gal 20-30 Nelly Paltinienių. Ji turėjo didžiulį gerbėjų ratą, Nelly jiems buvo Dievas, moterys norėdavo būti į ją panašios. 

Žinoma, kalbant apie dainavimą – aš turėjau savo manierą ir Nelly, savo mokytojos, kopijuoti aš nesiruošiau. Nelly balsas savitas, įdomus ir išties, tokio kito – daugiau nebus. Niekas taip tikrai nebedainuos ir net nemėgdžios. Manau, kad to ir nereikia, savo laiku ji turėjo savitą koloritą, savitą manierą. Šiuo metu, galime tik liūdėti, kad jos nebėra, tačiau vis tiek – turime būti su ja kartu, apie ją galvoti ir ją prisiminti, kaip šviesų, gražų, dorą, nuoširdų žmogų“, – Žmonės.lt sakė B.Petrikytė. 

91-erių Nelly Paltinienė mirė vasario 2020 metų 29-ąją. Pandemija sukliudė urną su dainininkės pelenais į Lietuvą pargabenti anksčiau, todėl laidotuvės surengtos tik atsivėrus oro keliams.

TAIP PAT SKAITYKITE: Nelly Paltinienė: neturėjo nei vaikystės, nei jaunystės – gyvenimas prasidėjo scenoje

Pastaraisiais metais N.Paltinienė skundėsi sunkiais sveikatos sutrikimais po to, kai prieš kelerius metus susirgo plaučių uždegimu ir patyrė ligos komplikacijas. Iki mirties ji gyveno ir gydėsi Vokietijoje, Manheime.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama