Paaiškėjo, ką karališkosios šeimos nariai vilkės per princo Philipo laidotuves: princas Harry neišsiskirs

Karalienė Elizabeth II, princas Charlesas su hercogiene Camilla, princas Williamas su hercogiene Catherine / VIDA PRESS nuotr.
Autorius: Žmonės.lt, BNS
Publikuota: 2021-04-15 14:22
Ketvirtadienį užsienio žiniasklaida pranešė, kad vis dar sprendžiami šviesaus atminimo princo Philipo laidotuvių klausimai. Vienas jų – ką vilkės karališkosios šeimos nariai išlydint Edinburgo hercogą į paskutinę kelionę. Rašoma, jog šiuo išskirtiniu atveju nuspręsta atsisakyti įprastų tokiu atveju karinių uniformų – visa šeima rengsis civiliniais drabužiais.

Pasak „Daily Mail“ bei ITV, nutarta, jog nė vienas karališkosios šeimos narys per princo Philipo laidotuves specialios karinės uniformos nevilkės, su karalienės Elizabeth II pritarimu jie dėvės civiliniais drabužiais.

Šios naujienos ėmė sparčiai plisti po to, kai iškilo dvejonių, jog princas Harry gali išsiskirti iš kitų šeimos narių. Jam atsisakius karališkųjų pareigų, iš Harry buvo atimti visi garbės titulai, neleista jam toliau eiti jūrų pėstininkų generolo kapitono pareigų. Būtent dėl šios priežastiesies Philipo vaikaitis būtų negalėjęs svarbią dieną vilkėti specialios uniformos, kuri įprasta ne tik vestuvių, bet ir laidotuvių ceremonijų metu.

Nors Harry dalyvavo dviejose misijose Afganistane, jis gali dėvėti tik kostiumą, puoštą medaliais, gautais tarnybos metu.

Princas Philipas su anūkais – princais Harry ir Williamu 2015 m. / „Scanpix“ nuotr.
Princas Philipas su anūkais – princais Harry ir Williamu 2015 m. / „Scanpix“ nuotr.

Kita priežastis, dėl kurios atsisakoma uniformų, gali būti monarchės antrasis sūnus princas Andrew, buvęs Karališkojo jūrų laivyno sraigtasparnio pilotas, dalyvavęs 1982 metų kare dėl Folklando salų. 

Andrew 2019 metais atsitraukė nuo karališkųjų pareigų, kilus visuomenės pasipiktinimui po vieno jo interviu, kuriame princas teisino savo draugystę su dabar jau velioniu JAV finansininku Jeffrey Epsteinu, nuteistu už lytinius nusikaltimus. 

Savo 60-mečio proga Andrew turėjo gauti garbės admirolo titulą, tačiau jo taip ir nesulaukė.

Laikraštis „The Daily Telegraph“ pranešė, kad karališkoji šeima daug diskutavo, kaip nuraminti būgštavimus, kad šeima gali pasijusti nepatogiai, jeigu Andrew ir Harry – vieninteliai karštuosiuose taškuose tarnavę karališkosios šeimos nariai – laidotuvėse bus be uniformų.

Karalienė Elizabeth II ir princas Andrew / „Scanpix“ nuotr.
Karalienė Elizabeth II ir princas Andrew / „Scanpix“ nuotr.

Pasak laikraščio, galiausiai sprendimą priėmė pati karalienė. „The Sun“, cituodamas rūmams artimus šaltinius, taip pat patvirtino, kad Elizabeth II „asmeniškai įsikišo“ ir pasiūlė nustatyti reikalavimą dėvėti civilinius drabužius.

Harry dalyvavimas laidotuvių ceremonijoje bus pirmas viešas pasirodymas su kitais karališkosios šeimos nariais po to, kai jis ir Meghan Markle davė skandalingą interviu televizijai, apkaltindami neįvardintus karališkosios šeimos atstovus rasizmu.

Praėjusį penktadienį mirusio Edinburgo kunigaikščio laidotuvės vyks šeštadienį į vakarus nuo Londono esančiuose Vindzoro rūmuose, juose dalyvaus tik 30 žmonių, dauguma – artimiausi šeimos nariai.

Harry į laidotuves parskrido vienas – pranešama, kad kartu su juo dalyvauti atsisveikinime norėjo ir žmona Meghan Markle, tačiau vasarą antrą vaiką gimdysiančiai moteriai, esą, gydytojas patarė nebekeliauti.

Sugrįžęs į Didžiąją Britaniją princas Harry pagerbė senelį gražiais žodžiais ir prisiminimais, skelbia BBC.

„Jis buvo aštraus proto ir dėl savo žavesio galėjo atkreipti bet kurio kambaryje esančio žmogaus dėmesį. Niekada nežinojai, ką jis gali pasakyti toliau“, –  buvo rašoma princo Harry pranešime.

Catherine Middleton, princas Williamas, princas Harry, Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.
Catherine Middleton, princas Williamas, princas Harry, Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.

„Jis bus prisimintas kaip ilgiausiai valdęs sutuoktinis monarchas, karys, princas ir hercogas. Tačiau man jis buvo mano senelis: kepsnių meistras, legiono legenda ir „iki galo“ įžūliai teisus.

Princas Harry senelį Philipą apibūdino kaip „uolą“ karalienei „su nepakartojamu atsidavimu“.

„Seneli, dėkoju už tavo tarnystę, atsidavimą močiutei ir už tai, kad visada buvai savimi“, – tokiais žodžiais mirusį karalienės Elizabeth II vyrą pagerbė princas Harry.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama